Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhszájseb nehezíti a teherbee...

Méhszájseb nehezíti a teherbeesést? Fel kell függeszteni a "babaprojektet"?

Figyelt kérdés

Ma nőgyógyászati vizsgálaton találtak egy méhszájsebet, amit következő menstruáció után le fognak fagyasztani. utána 2 hónapig hüvelykúpot kell használnom és közvetlenül a beavatkozás után nem élhetünk házaséletet 2 hétig.


Elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy gyermekvállalás szempontjából ez mit jelent. Volt valakinek hasonló? Meg kell várni a 2 hónapot még teljesen rendbe jön vagy mehet párhuzamosan?


előre is köszönöm a válaszokat


2011. jan. 26. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már megvan a baby, természetesen marad és vigyáznak rá! Ha még nincsen, akkor sajnos ki kell várni, mert veszéllyel lehet a Babyre. Sajnálom...
2011. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én azt mondom, hogy addig nem árt szüneteltetni. Nekem is volt, lefagyasztották. Egyrészt elég erős, menstruációszerű fájdalom van utána, és olyan erős áttetsző folyás, hogy nekem hetekig betétet kellett hordanom, mert átáztam volna. Szóval azt gondolom, hogy ez egy elég durva beavatkozás (ami gond nélkül meggyógyul, mert már az én méhszájam is teljesen ép), ami után a méhszájnak regenerálódásra van szüksége. Nem tudom, hogy orvosilag mi a vélemény erről, de én biztosan várnék.
2011. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Hát nekem meg volt méhszájsebem. Nem tudom, nekem lehet enyhe fokozat volt, de a dokim azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, szülés után elmúlik. Ha nem akkor lépünk. Megszültem, már nyoma sincs. Szóval engem engedett teherbe esni, és 1 hónapban sikerült is. Nem kellett több vizsgálat a terhesség alatt, mint egy normál állapotú méhszáj esetén.
2011. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét gyereket megszültem méhszájsebbel. Az elsőre 8 hónapot vártunk (de ez PCOS miatt volt, nem a seb miatt), a másik egyből jött.

Nekem azt mondta a doki, hogy egy méhszájsebből sok-sok év alatt alakulhat ki rosszindulatú daganat, ha már nem akarunk több gyereket majd akkor érdemes plasztikáztatni, de szülések előtt nem kéne hozzányúlni. Nekem ezt mondta és hallgattam rá.

2011. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

NEkem a dokim szerint pont egy ilyen műtét segítette elő a beágyazódásomat azzal, hogy hihetetlenül lúgos környezetet csinált.

Mondjuk a műtét előtt nekem csak 1 hét szexmentes időszakot mondott és 2 hétig kellett öblítenem és kúpoznom utána.

Szóval a baba szempontjából hasznosra ( :-) ) sikeredett, előző két nap voltunk együtt és megfogantam.

2011. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!