Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2009. szept. -ben abbahagytam...

2009. szept. -ben abbahagytam a fog. Gátlót, mert babát szeretnénk. Utána megjött a gyógyszer hatására még 1x, azóta semmi, csak norcoluttal hozták meg. Meddőségi kivizsgálásra járok 2010. szept. óta. Valaki jár hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Megtörtént minden vizsgálat,átjárhatósági,hormonvérvételek.Kiderült PCO-m van.+TSH értékem magas,5 fölötti.Endokrinológushoz küldtek,ő tovább más dokikhoz,vércukor és inzulineredményeim jók+minden más is,viszont a TSH továbbra is magas,erre euthyroxot kaptam.2 hónap múlva kell kontrollra mennem.Viszont menstruációm azóta sincs.Mostmár több mint 1 éve nincs spontán mensesem,a meddőségi klinikán hozták meg szintén norcoluttal,utoljára 2010.októberében,hogy megtudják csinálni a hormonvérvételeket,de azóta megint semmi.Szerintetek mi lehet a gond?Magától vajon meg fog jönni,ha helyreáll a TSH szintem?Már nem tudom mit csináljak.
2011. jan. 30. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sosem szedtem gyógyszert, úgyhogy a felét nem értem annak, amin te átestél. Ezért előre bocsánat, ha nem lesz hasznos a válaszom. De a húgom évekig szedett tablettát (hiába mondtam neki, hogy ne tegye) és most, hogy abba hagyta nem jön meg neki sem. Azt mondták ez a szövődménye az évekig használt tabinak, és majd úgy lehet csak babája, ha előtte gyógyszeresen kezelik (lehet ez történt veled is).

Most azt tanácsolta neki a nőgyógyásza, hogy inkább folytassa a tabletta szedését, mert akkor legalább meg fog neki jönni...és ami tönkretette, most segítheti.

Nekem ez olyan 22-es csapdája, nem is értem??? De nem vagyok orvos.


Lehet nem segítettem, csak a sztori után rögtön eszembe jutott a húgom. Neked sok szerencsét!

2011. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah, és a húgom még csak 23 éves sajnos :(
2011. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem a gyogyszer okozta a problemadat. azok mar meg voltak csak a gyogyszer miatt tunetmentes maradtal. amint rendbehozzak az agyalapi es a pajzsmirigy problemakat teherbe fogsz esni. hogy mit csinalj? Legy turelmes es bizz az orvosodban mert elobb vagy utobb de sikerulni fog. Tudom hogy nehez plane ugy hogy egy 50 eves menopauzas tuneteit eled at nap mint nap a hormonzavar miatt de ez egy eleg gyakori betegseg es jol kezelheto.
2011. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, türelem! Jó úton jársz! Az egyik előző válaszoló húgát sajnos rosszul kezelik, és az ő problémáját sem a tabletta kozta. Az én lányom sosem szedett tablettát, mégis ugyanez a gond nála is. Ha a TSH-d 2 alatt lesz, már jók lesznek az esélyeid. Sajnos hónapok kellenek, mire stabil leszel, de eljön az ideje!

Viszont furcsállom, hogy az inzulinod rendben volt. Mennyi volt a két órás értéked?

Nincs súlyfelesleged?

Ezek sokat számítanak! Mindenesetre tényleg nemsokára rendeződik a ciklusod is meglátod!

2011. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy bele offolok, de ha szépen megkérlek kedves utolsó megírnád nekem priviben mit javasolsz a húgomnak - vagyis mit javasoltak a lányodnak. Igaz, orvos állította fel a diagnózist, de én sem hiszem, hogy az a megoldás, ha megint folytatja a tablettát.

Előre is köszönöm!

2011. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat,aranyosak vagytok.

Manka68:az inzulineredményeim: 0'13,7 60'18,8 120'63,4.Viszont az endokrinológusom azt mondta hogy ilyen eredmény nem lehet,ezért valószínű hogy véletlenül felcserélték az eredményeket.Tehát a 60' 63,4 és a 120' 18,8.Nem vagyok túlsúlyos se,sőt vékony vagyok,csak a hasamon van némi felesleg.

2011. jan. 30. 21:10
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Lehet hogy én mégegyszer megcsináltatnám azt a vérvételt.

Nem tudom, hogy az egy órásnak mennyinek kell lenni, mert nekem azt nem nézték. De ha mégis ilyen sok lenne a két órásod, akkor az nem jó. :-(

2011. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!