Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kicsit több mint két hete...

Kicsit több mint két hete feküdtem le először a barátommal. A baj az hogy a gumi elszakadt,72órás tablettát nem vettem be. Már 10 napja csúszik a menzeszem. Tizenöt múltam, és félek a terhességtől. Menjek orvoshoz, vagy elég ha veszek egy tesztet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A teszt sajnos sokszor csal, legjobb ha elmesz orvoshoz, o felirhat valami fogamzasgatlot is.
2009. febr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 vav22 ***** válasza:
69%
Tesztelj, lehet, hogy a teszt csal, de a pozitív soha. Legfeljebb ha negatív akkor csal, mert lehet, hogy terhes vagy csak még nincs elég HCG hormon a szervezetedben, mert még túl korai a terhesség. Szóval nyugodtan tesztelj, már csak megnyugtatásképpen is, de ha pozitív azért menj orvoshoz, ha meg negatív akkor azért, mert akkor más problémád van ami miatt késik, így mindenképpen kezelni kell.
2009. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

A HCG-t nem a baba termeli, hanem a női szervezet, de kétségkívül terhességen kívül nemigen van jelen. A mostani tesztek azonban annyira "ki vannak érzékenyítve", hogy ezer oka lehet a sajnos valóban gyakori téves pozitívnak. Ha a vérzése indulásakor leesett a hője és a vérzés jellege sem utalt vetélésre, akkor egy ilyen tévedés áldozata.

Szerintem ha gyermeket akar, a teszteket felejtse el. A hő fennmaradása is stabil jel, ha késik a vérzés, és egy hetes késés idején már az ultrahang is mutat jeleket.

Dr. Nagy László - [link]

2009. febr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 vav22 ***** válasza:
63%

Gondolom a harmadik válaszoló pontozott le. Én is lepontozzalak mert akitől idéztél csapnivaló orvos??? Úgy félrediagnosztizált, hogy csak na... Jah! És semmilyen papírt nem kaptam. Mondhatnám szinte el se látott mikor két pozitív teszt után elmentem hozzá.

Amúgy meg igen, lehet akkor is pozitív ha valami más oka van, például ciszta is előidézheti a pozitív eredményt, de 99%-os biztonsággal kimutatják a terhességet. Marad 1% . Tanultál matekot??? Még ha 5%-ot lenne a kockázat az se lenne vészes, de 1 ?! Tipikus magyar hozzáállás, aligha pesszimista. Na mostmár van miért lepontoznotok! Úgy látszik itt csak így lehet kommunikálni...

2009. febr. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Én azt mondom, ha már 10 napja késik, vegyél 1 tesztet, ha baba van a dologban, akkor ki kellene mutatnia ennyi idő után. Dokihoz pedig mindenképp menj el!!4
2009. febr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 vav22 ***** válasza:
90%
Az előttem szóló miért lett lepontozva??? Komolyan mondom felesleges válaszolni akárkinek is...
2009. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó előtti vagyok és én sem értem miért lettem lepontozva....Aki csak szórakozni jár ide miért nem keres más elfoglaltságot???? Legtöbben segíteni vagyunk itt, tanácsot adni, és aki kérdez annak jól esne ha hasznos válaszokat kapna....
2009. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

02:57-nek: Szia! En nem ertem miert kell tamadnod? Miert vagy ennyire agressziv? Talan en igy "beszeltem" veled? Mar elnezest, de ez egy olyan oldal, ahol valaszolunk a kerdezonek, nem pedig, ahol egymasnak beszolunk. Vagy talan igy nevtelenul konnyen beszolsz masoknak? Egy ember pedig hiaba pontoz le valakit, tobben kell ertekeljek a valaszt.

Meg annyit fuznek az egeszhez, hogy ahelyett, hogy itt a kerdezonek adunk lehetoleg elegendo segitseget es feltarunk elotte minden lehetseges verziot, mi azzal vagyunk elfoglalva, hogy lepontoztak-e vagy sem, meg azzal, hogy egymasnak beszologatunk, csak azert mert akadnak emberek, akik nem ertenek velunk eggyet.

2009. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vav22 ***** válasza:
54%
02:57-es vagyok, azért írtam így, mert a válaszodból azt gondoltam, hogy te pontoztál le. Ha ez mégsem így lenne akkor elnézést kérek, hogy letámadtalak. Meg felhúzott, hogy pont egy olyan ember, "orvos" szavára támaszkodik valaki, aki csapnivaló, talán nem is jártál még nála. És ezt most nem rosszindulatból írtam, de hidd el ez az orvos, akit idéztél, bár lehet valaha jó volt a szakmájában, de hogy mostmár nincs a szeren az tuti. A másik meg, hogy lépten nyomon lepontozzák a jó válaszokat és ezen is kiakadtam teljesen, holott örülök neki ha valakinek segíthetek a válaszommal, mint itt reményeim szerint oly sokan és aztán meg jönnek a nagy lepontozások... Szóval a lényeg, hogy ha nem te voltál akkor elnézést.
2009. febr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megmondom oszinten en nem adok semmit a pontozasra, emiatt ugranak itt ossze hanyan. nem mondom, az elejen rosszul esett, amikor lepontoztak, de mostmar nem is erdekel, nem azert valaszolok a kerdezonek, hogy pontozzanak. Akinek nem tetszik a valaszom, az jojjon szerinte jobb valasszal...
2009. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!