Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy kezelés megkezdésé...

Pajzsmirigy kezelés megkezdésétől mennyi idő mire jöhet a baba?

Figyelt kérdés
2 éve próbálkozunk, hogy babánk legyen, 1 éve volt 1 sikertelen terhességem. Akkor még nem tudtuk, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Most derült ki, TSH-m 5.8. Endokrinológushoz jövő héten megyek, biztos gyógyszert kapok. Gondolom, hogy egyéntől függ, de kb mennyi idő alatt tudjuk letornázni 1 körülire? Vagyis mikor számíthatok rá, hogy végre kisbabánk legyen?
2011. febr. 25. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 4 éve 6.10 volt a tsh-m,akkor kezdtem el gyógyszert szedni rá és ebben a hónapban már csak 1.30 lett a tsh.Szóval nálam 4 év kellett,mire elértem az 1 közelébe,de terhes még nem lettem sajnos.
2011. febr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Attól is függ, hogy a doki eltalálja-e az adagot. :-) Elvileg 3-4 hónap mire stabilizálódik az érték a beállított gyógyszeradaggal.

Nekem 4 volt, rá 3 hónapra nézték, de addigra már babás voltam, viszont az előtte lévő két hónapban vigyáztunk, azt mondta a doki, hogy nem katasztrófa, ha sikerül, de inkább várjuk meg, amíg beáll rendesen az érték. 1,75-tel lettem babás. De sajnos elhalt a 9.-ik héten. Szóval ne siettesd, nem éri meg.

2011. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A 6:27-től kérdezem:

4 éve kapsz vegyszert. Azt megmondták-e már, hogy miért lettél pajzsmirigyes??? Az oké, hogy lecsökkentették a TSH szintedet, de meg is gyógyultál? Ha abbahagyod a vegyszert, akkor egészséges maradsz? A feleségem 9 (!) évig szedte az Euthiroxot, a mensese 1 hétig tartott, 8-10 petesejtje próbált beérni egyszerre, s persze nem lett egy se jó. Nem lett áldott, bárhogy próbáltuk. Egy természetgyógyász kiderítette, hogy az agyalapi mirigye van megbolondulva (az szabályozza a pajzsmirigyet), s azt kezelte (homeopátia). Az endocrinológián meg azt kérdezték: Miért gyógyult meg? Göbök elmúltak, menses beállt. Mégnincs baba, de az esélyek már 100x jobbak. Azóta csak vitamint szed, de nem a RDA-s adagokat, amit hörcsögnek kell adni, mert ami a patikai vitaminokban van az egy hörcsög adagja.Nézz utána Lenkei Gábor vitaminjainak. Rengeteg írás, amit ilyen olyan betegségben szenvedők, köztük pajzsmirigyes nők írtak, hogy sikerült nekik a baba, a vitaminokkal.

A természetgyógyászra visszatérve, Szentesen van és rengetegen járnak hozzá. Pestről, Kecskemétről és még ki tudja honnan. Szóval nálam Lyme-kór volt, amit a kullancs terjeszt, amibe az esetek többségében belehalnak az emberek. Fél év alatt meggyógyultam.

Szerintem érdemes az alternatív gyógyászatban megbízni. Igaz, nem minden gyorstalpaon elvégzett ember alá vetném magyam. Ez a doki( természetgyógyász) egyébbként neurológus a kórháznál.

Ha érdekel tudok segíteni!

2011. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Manka68 ***** válasza:

Szia kedves utolsó!

Nem vegyszert kap, hanem azt a hormont, amit a pajzsmirigye nem képes előállítani. Ennél természetesebb kezelés pajzsmirigyre nincs. Nem mindenkinél vannak göbök, számtalan okból működhet alul a pajzsmirigy. Babásodáshoz elég ezt kezelni.

Kedves kérdező : Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ercsi71 válasza:

Sziasztok!

Nekem is a tsh magas és gyógyszerrel nem igazán tudják be

állítani!De rá találtam egy gyógynövényes termékre és az rendbe hozza!Mink is szeretnénk babát és azért választottam ezt a módszert!

2011. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Manka68-nak üzenem:


Nem elég hormonlökést csinálni,mert ez csak rövid ideig hoz tartós eredményt és sohasem lehet belőle kigyógyulni, mármint a "hagyományos" orvosok szerint.Ha nem keresik az okát a túl-vagy alulműködésnek nem gyógyítanak, hanem tünetet kezelnek. Ja,és bármilyen kis hiányműködés újra felboríthatja az elméletileg hormonnal stabilizát állapotot! Úgyhogy szerintem nem elég a hormonos gyógyszerkezelés. A feleségemnél először túlműködés volt az egy évig tartott, majd annyira lecsökkentették, hogy alulműködött, majd ezek után 3 évig évente kapott egy infúziós kúrát (Medrol infúzióba) és ezek után 4 éve nyugalmas a pajzsmirigye, úgymond tünetmentes, de a mensese, a petesejtjei nem rendeződtek, s 1 évi sikertelen próbálkozás után nagy kegyesen hajlandóak voltak a nőgyógyászaton kivizsgálni. Ja, az endokrinológusnak egyetlen egyszer sem jutott eszébe, hogy nőgyógyászati vizsgálatra küldjön a gyermektervezés előtt. Sőt azt mondta, hogy megemeli a gyógyszereimet a duplájára, mondván, ha teherbe esem, akkor változhatnak a már 4 éve állítólag stabil TSH-értékeim.

Egész életemben mindenem jól működött, fogamzásgátlót nem szedtem sohasem, hiszen mint pajzsmirigyes nem is lehet.

Teljes káosz ma az orvoslás. Sajnos, nem egy orvossal volt dolgom, de eddig még csak egy normálissal találkoztam. Az orvosok nagy része felületes és csak tipp-mix alapon írogatja a gyógyszereket, hormonokat. Néhányan a mellékhatásokkal sem törődenk.

2011. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Ercsi71 válasza:

Amit én eszek az tartósan rendbe tarja nem csak ideglenesen!

Ezért választottam ezt!Egyébként már nem szédelgek.Jövő héten kérek idő pontot a vérvételre és meg nézzük mennyit változott!

2011. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Nem tudom, milyen hormonlökésről beszél az egyik válaszoló??? Én nem írtam ilyet!

Nekem fél éve kezdték az L-thyroxin adagolását, 4-ről levitte 1,75-re a TSH-mat napi fél szem. 4 hónap múlva nézték meg. Amikor teherbeestem, megemelték az adagot, mert igen, attól megváltozik a hormonszint. Sajnos nem maradt velem a baba, de azóta a napi 1 szemre emelt gyógyszeremmel 1,05 lett a TSH-m, ami ideális. És tartósan annyi.

Nem hiszem, hogy érdemes lenne hónapokig vagy évekig kísérletezni más módszerekkel, amikor ez egyszerű és tartós eredményt hoz.

Kedves kérdező : van valami fejlemény azóta?

2011. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ma voltam endokrinológusnál, Euthyrox 50-et írt fel, fél szemmel kezdek. 6 hét múlva kell visszamennem.

Sajna, nem elég ez a "kicsit" magas TSH, társul hozzá egy kis ellenanyag termelés, és valószínűleg sárgatest horm. probléma is!

El vagyok keseredve, nem látom a ennek az egésznek a végét, nem tudom, hogy egy "sima" nődokit keressek fel a sárgatest probléma miatt, vagy menjek tovább . Illetve ez az ellen anyagos téma... mi van, ha e miatt soha nem jön össze a baba??? :-(

2011. márc. 2. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Manka68-nak:


A hormonlökés az azt jelenti, hogy az elején mikor észreveszik a betegséged, persze súlyosságtól függően nagy dózisú gyógyszert(hormont) kapsz, utána havonta, vagy 3 havonta folyamatos vérvételekkel követik, merre tartanak az értékek


A kérdezőnek :

Én évekig szedtem az Euthyrox-50-et. Először egyészet, utána negyedet, mert alulműködtem( már korábban ítuk a férjemmel), majd újra felet, majd gyermektervezés előtt egészet. Ez persze 2001 január óta , de most már egy fél éve semmit nem szedek, mert beállítattam az agyalapi mirigyemet, ami ezért az egész hormontermelődésért felelős. Ha az be van állítva, akkor a pajzsmirigy is nyugalmas. Persze ezt a "hagyományos" orvosok nem fogadják el.Sajnos, még én sem fogantam, de most voltam a hétem HSG-n s kiderült, hogy polipom van az egyik oldalon.

Én a te helyedben kérnék egy időpontot a Kaáliba. Én is 3 éve "szórakozok" ez már csak így írom, -mert szinte nevetséges néhány orvos munkája- hogy kisbabám lehessen. Ez a HSG volt az utolsó csepp a pohárban. Szóval te szerintem ne vesztegess el ennyi időt!

Fel a fejjel és előre!

2011. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!