Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hosszú ideig tartó gyógyszersz...

Hosszú ideig tartó gyógyszerszedés abbahagyása után meddig tart míg helyrejön a szervezet? Ilyenkor pontosan mi a baj, ha nem sikerül teherbe esni?

Figyelt kérdés
4évig szedtem a gyógyszert és már 5 hónapja próbálkozunk.3 hónapot pihentettük a biztonság kedvéért.Lehet ez az oka?
2009. febr. 16. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én kilenc- 9!!! évig szedtem fogamzásgátlót és fél éves szünet után (3hónapot mondott a doki) elsőre teherbe estem és most van egy gyönyörű 5,5 hónapos kisfiúnk.

Kitartás :)

2009. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a doki, nem kell szünetet hagyni mert pont akkor van a legnagyobb esély arra, hogy sikerül. ezeknél a mai gyógyszereknél nem is szükséges a szünet.

én 8 évig szedtem folyamatosan és mikor abbahagytam a 2. hónapban sikerült is a baba.

2009. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elég egy hót várni hogy a gyógyszer miatt elvékonyodott nyálkahártya helyrejöjjön és a 2. hóban már jöhet a baba. Nekünk a 2. hónapban sikerült. Azt én is hallottam hogy közvetlen abbahagyás után könnyebben összeszokott jönni.
2009. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 9 évig szedtem gyógyszert, amikor abbahagytam a következő hónapban terhes lettem.

A mai napig ellentétes a dokik véleménye ezzel kapcsolatban: az egyik szerint szigorú 6 hónap, a másik 3 hónap várakozást írt elő, és van olyan, aki azt mondja, hogy egyből teherbe lehet esni.

Szerintem az 5 hónap (főleg ha ebből 3 hónapig egyéb módon védekeztetek) nagyon kevés ahhoz, hogy elkeseredj. Lehet, hogy épp nem akkor volt peteérésed, amikor szerelmeskedtetek. Nem kell egyből bajra gondolni.

2009. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 4 évig szedtem a tablettát.

1 hónap kihagyás után már megvolt a kis pocaklakóm!

16 hetes kismama

2009. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 7 évig szedtem, decemberben szedtem be az utolsó adagot, még kétszer megjött 23 napra, (azt hittem, nincs is peteérésem), harmadjára meg már nem jött meg. Pedig régebben volt egy műtétem, mert elzáródtak a petevezetékeim, így nem sokat bíztam hozzá, aztán mégis!
2009. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszaitokat!
2009. febr. 20. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!