Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem szeretnék gyereket, de...

Nem szeretnék gyereket, de emiatt elhagy a párom. Kinek mi segített hasonló szituációban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a páromat, azt hittem vele fogom leélni az életemet, de sajnos kiderült, hogy ő gyereket is szeretne. Sajnos ezt ultimátumként fogalmazta meg. Én pedig semmiképpen sem szeretnék gyereket, úgyhogy most örlődök. Érdemes pszichológus fordulni?Tud segíteni? Vagy ki tudna , mármint segíteni?!

-Nem tudom eben a topicban jó helyen van-e a kérdésem, de talán. -


2009. febr. 17. 20:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Később sem akarsz egyáltalán?
2009. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem. Már nem vagyok fiatal amúgy sem.
2009. febr. 17. 20:29
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az, hogy miért nem akarsz. Ha megírod talán tudunk valami okosat mondani.
2009. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem itt mindenki gyereket szeretne vagy van is neki. Te miért nem érzel inditatást rá? Hisz csodás dolog.

Te akarsz pszichológushoz fordulni, vagy a párodat akarod oda vinni. Ha nem juttok dűlőre hosszú távon nem fog működni a kapcsolatotok.

2009. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki saját életének a kovácsa!Azért én átgondolnám mégegyszer,hogy bizti nem akarok-e babát!!!

Legfeljebb találsz magadnak olyan párt,aki szintén nem akar gyerkőcöt!

2009. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom az indokokat, de határozottan tudom, hogy nem szeretnék.Mivel itt valóban mindenki szeretne, tényleg nem tudom, hogy ide kellett-e volna írnom, de muszáj volt leírnom, hisz úgy érzem megőrülök. Akkor sajnos rajtam kívül senki nem volt ilyen helyzetben? /Tőlük kérdezte volna meg, hogy mi lett a végkifejlet, jó lett-e úgy?! /
2009. febr. 17. 20:49
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Ne keseredj el! Nem Te vagy az egyetlen, csak ez egy olyan topic, ahol mindenki azért "kűzd", hogy legyen egy kis manó az életében.

Egyszerűen abba a kategóriába tartozol, aki nem érez késztetést arra, hogy anya legyen. Van ilyen, s aki igazán szeret téged, az el fogja fogadni. Üljetek le, s beszéljétek át a dolgot. Amit valaki szíve mélyéből nem akar, arra senki nem fogja rákényszeríteni. Adj a párodnak időt, míg feldolgozza, s meglátod egy kis idő elteltével megváltozik a véleménye. Nehéz lesz neki, de ő sem akar majd elveszíteni!

Fel a fejjel!

2009. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

Megkérdezhetem, hogy van-e már gyereked és hány éves vagy?

Egyébként én is azon a véleményen lennék, hogy egy gyerek hihetetlen nagy csoda az ember életében-és habár lemondásokkal jár, nincs az a pénz, amiért lecserélném másra az anyaságot-, de természetesen az ilyen döntéseket, mint a Tiéd, el kell fogadni. De jól végiggondoltad? Egy gyerek mindig veled van... :)

Kívánom, hogy lelj megértésre a párodban, ha pedig tényleg ultimátumnak szánta, akkor komoly elbeszélgetésre van szükség...

2009. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsó előtti választ, de többit is. Nincs gyerekem és 38 éves vagyok.
2009. febr. 17. 21:10
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnél babát, akkor ne hagyd, hogy bárki is kényszerítsen, mert az szerintem rosszul sülne el, a gyereknek is, neked is, a párkapcsolatnak is.


Én megértelek, vannak ilyen nők és férfiak, ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod :)


Viszont nekem az a véleményem, hogy ha viszont a párod mindenképp szeretne babát, akkor el kell őt engedned :( Te sem kényszerítheted őt a gyermektelen életbe, ha egyszer ő erre vágyik.

Én nagyon vágytam babára és nem maradtam volna együtt olyan férfival, aki nem szeretne. Ez oda-vissza működik.


Tudom, hogy 38 évesen már nehezebben talál párt az ember, de úgy tűnik, Titeket nem egymásnak szánt a sors.


Fel a fejjel! Megleled majd Te is a párod :)

2009. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!