Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6. napi vérvételem: progeszter...

6. napi vérvételem: progeszteron 2,75 nmol/l. Prolaktin: 213,7 mU/l. Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Régóta babát szeretnénk, eddig semelyik orvos nem volt hajlandó elküldeni vérvételre, igyhát elmentem egy magánlaborba. Ez lett az eredmény. Aki jártas ebben, kérem nézze meg és segitsen.
2009. febr. 19. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek jó értékek. Viszont mégis találnod kellene egy jó nőgyógyászt, mert a kivizsgálás nem ennyiből áll. 2x szoktak hormonokat nézni a ciklus során: az elején ált. 3-4. napon, majd a 21-23. napon. Ösztogént és progeszteront együtt kell nézni, mert az arányuk is fontos lehet (pl. PCO szindróma). Ezen kívül érdemes TSH (pajzsmirigy) és kortizol (mellékvese) funkciókat is nézni, esetleg tesztoszteront is. Miért nem akartak eddig laborba küldeni? Azt kell mondani, hogy már több mint 1 éve nem jön össze a baba, mert csak 1 év eredménytelenség esetén indokolt a kivizsgálás. Egyszerre érdemes a férfinak is elmenni vizsgálatra. 1 év alatt egészséges pár esetén is 80-90% az esély "csak".

Sok sikert!

2009. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget, a többi vizsgálat is megvan, azok nincsenek megcsillagozva a papiron, azért nem irtam ide az eredményét. A progeszteron mellett volt csillag, és megijedtem hogy esetleg magas.... Majd megyek a 21. napon is, csak még ma vagyok a 6-on. Ja, és ez az első Clostys hónapom. Kiváncsi vagyok mi lesz....?
2009. febr. 19. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!