Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminációs programban...

Inszeminációs programban veszek részt. Mennyire véd a törvény, elküldhetnek a munkahelyemről? Van valami kiskapu a munkáltatóm részére?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
egyel fentebb van egy hasonló kérdés, de ide is leírom, hogy nekem hogy intéztük. Bementem a főnökömhöz, elmondtam, hogy mi a helyzet, ide kell járni, nekem most ez fontos, hozzátettem, hogy ő is ezt tenné a helyemben és mindenki más is. Megértette, kell vinnem a kiesett napokról igazolást, így igazolt távolléten vagyok. Szerintem ha őszinte vagy és nem csak hiányozgatsz, akkor nem rúgnak ki, már csak emberségből sem.
2009. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
:-) én is épp ezt kérdeztem fentebb. És ott beidézték a munka törvénykönyvéből erre vonatkozó passzust. Nézd meg!
2009. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
emberségre nem minden mhelyen lehet számítani!
2009. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is inszemen veszek részt. Már volt egy és most jön a következő. 4 hónap orvoshoz járás után most mondtam el, hogy természetes úton nem lehet babám, így valószínű hogy minden hónapban kezelésre kell járnom, ezért sokat fogok hiányozni. Felajánlottam, hogy felmondok, de meglepetésre a főnököm visszatartott, és elfogadta a helyzetet. Amúgy az inszem abszolút hivatalosan megy, erről a meddőségi intézet igazolást állít ki. És törvényileg is védve vagyunk! Már én is tettem fel hasonló kérdést, nem olyan rég, keress rá, nagyon sok válasz jött!!
2009. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is ebben a cipőben járok. A Kaáliba járunk és volt már egy sikertelen inszemünk, most fogunk készülni a 2-ra. A munkahelyemen nekem is gáz van, pluszban a főnökeim sem tűnnek túl emberségesnek, mondjuk azt nem tudom ehhez a témához milyen lenne a hozzáállásuk, mert én sem jelentettem be semmit ebből az egészből. Most azonban elgondolkoztam rajta, hogy nem ártana, mert nehéz elszabadulni azora az időpontokra. Bementem a Kaáliba rákérdezni erre a törvényre, hogy is van ez pontosan, elvégre nekik ezt is tudni kell. És az a törvény csak a lombikosokat védi, az inszemesek nem tartoznak bele, nekik nem jár a bejelentés után a munkaidőkedvezmény a vizsgálatok és beavatkozások idejére, és nem jár nekik felmondási védettség. Ezek után én is nagyon megijedtem, akkor mit tegyek, jobb lenne hallgatni vagy elmondani... nem tudom... De jó lenne, ha én tudnám rosszul, és mégis védne minket az a törvény. Valaki tud erről pontosabb infót?????

2009. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!