Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatal kismama vagyok és...

Fiatal kismama vagyok és érdekelne ki hogy élte meg a szülést?

Figyelt kérdés
Mind 2 módszer érdekelne mert sajnos nem biztos hogy természetes úton megtudom majd szülni mert elég vékony vagyok/voltam is:(
2011. jún. 3. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell félned a szüléstől. Nekem a fiam 40+5 napra született. Hajnal fél 1-kor elfolyt a magzatvíz egy része, majd 1 órakor bekerültem a kórházba 5 perces fájásokkal. Egy óra múlva már 3 perces fájásaim voltak. Reggel 6 órakor már 2 percesek, aztán egy percesek, míg végül reggel 9 óra 4 perckor három ujjnyi tágulással megszületett a fiam 3810 grammal és 51 cm-rel. Nem írom, hogy nem fáj, mert a nagy többségnél azért fáj a szülés. Én nem kértem gerincbe érzéstelenítőt, félek tőle, hogy rossz helyre adják. Én csak kéjgázt kaptam kb. egy órán keresztül. Utána elvették és a vajúdóba fájásonként tolnom kellett. Ekkor már tudtam, hogy nem 3 nyomás egy gyerek, mint a tévében, ezután átmentünk a szülőszobára, ahol 2 tolásra meglett a fiam.
2011. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy trauma volt még 20 év távlatból is.Ha csak rágondoltam félelem fogott el 20 évig.Kb egy éve múlt ez el.
2011. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én reggel 5 perces fájásokra ébredtem, de nem volt vészes egyáltalán, én rosszabbra számítottam, olyan volt mint egy erősebb menzi görcs. Irány a kórház, én kértem beöntést, majd felfektettek a szülőágyra, rám tették a szívhangfigyelőt. Eleinte gyorsan tágultam, aztán kaptam EDÁ-t, innentől nem fájt egyáltalán, viszont lelassult az egész folyamat. És a végén nem tűnt el a méhszáj, majd leesett a baba szívhangja, ezért a császár mellett döntöttek. Ez már délután 17 órakor volt. Én akkor ennek örültem, mert nagy babám lett 4 kilós, és a feje különösen nagy volt, 38-as fejjel született. (tudtam hogy nagy, a 36. héten, már 100-as BPD-t mértek)

Az első felkelés császár után nagyon rossz, meg még utána 2-3 napig nehezen tudtam felülni.

De túl lehet élni, én nem félnék a következőtől.

Könnyű szülést kívánok!

2011. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves első! azt nem értem, mi az hogy 3 ujjnyi tágulással megszületett? Én teljesen kitágultam, csak nem tűnt el a méhszáj, és még így sem engedték a természetes szülést
2011. jún. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És az EDÁ-t ha kérem akkor kapom?vagy valami függvénye?Igaz még 14 hét hátra van de nagyon félek a szüléstől....
2011. jún. 3. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, azért írtam mert min. 4 ujjnyival engednek szülni, ezért én szét is szakadtam (belülről) egy órán át varrtak, először a méhemet belül, azután a gátnál a varrás. Ezért is írtam, Az Edá-t szerintem lehet kérni, nekem nem ajánlották fel, de mondjuk nem is kértem volna.
2011. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ó te szegény, hát nem irigyellek, sajnálom :(


én úgy tudom, hogy sajnos nem minden kórházban lehet kérni EDÁ-t, ( ez nem biztos, de ilyesmit olvastam már ezen az oldalon)

én még a magánrendelésen megbeszéltem a dokival, én féltem a természetes szüléstől megmondom őszintén, a baba mérete miatt, de a dokim azt mondta hogy menni fog szerinte, legalábbis megpróbáljuk, és megkérdeztem érdemes e EDÁt- t kérni, és ő azt mondta hogy szerinte igen, mindenképp

(na persze látod nálam volt hátránya is , de az biztos hogy utána nem fáj)

de olyan is van, hogy már késő kérni, mert annyira előrehaladott a szülés

altatóorvos kell hogy kéznél legyen, az adja be

2011. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!