Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nekem határozott idejű...

Ha nekem határozott idejű szerződésem van a munkahelyemen, ami lejár a terhességem közben akkor táppénzre vagy munkanélkülire vagyok jogosult? 5éve van bejelentett munkám

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkanélkülire leszel jogusult. Táppénzre csak az jogosult, akinek él a munkaviszonya.
2011. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egész pontosan ha keresőképtelen vagy, és a munkaviszony megszűnése után 3 napon belül állományba vesznek, akkor jogosult vagy passzív táppénzre, 30 napig. Utána álláskeresési támogatásra is jogosult leszel. Mindezek következtében meg valószínű, hogy tgyás és gyed is járni fog, bár kicsit bonyolult ügyintézni, de akkor is kedvezőbb lehet, mint a gyes.
2011. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Munkanélküli segélyre" leszel jogosult. Már más a neve, de mindig variálják. Én munkáltató vagyok. Mi így csináltuk, hogy a cég és a kismama is jól járjon: a maminak lejárt volna egy hónappal korábban a szerződése, mint ahogy ki volt írva szülésre. Mivel úgy is szülési szabira kellett mennie a nyolcadik hónap táján, meghosszabbítottuk a szerződését egy kicsivel, fizettünk egy kis betegszabit, utána táppénzen volt. A munkaszerződés a baba születése után pár nappal járt le. Így ő is biztonságban volt, de a cégnek sem került túl sokba. Bejelentett, tisztességgel adózott munkája volt, rengeteg Tb-t fizettünk, úgyhogy úgy éreztük, ez így fair mindenkivel szemben.
2011. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!