Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azonnal megbarátkoztál a...

Azonnal megbarátkoztál a gondolattal vagy akármennyire is vártad beijedtél?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mikor megtudtátok hogy kisbabát vártok mennyi idő kellett hogy felfogjátok és elfogadjátok?Gondolok itt a természetes félelmekre:jó anya leszel...stb stb!:)

Köszönöm a válaszokat!:)


2011. júl. 1. 06:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ennél összetettebb dolog.

Ezek a kérdések mindig vissza vissza jönnek a gyerek megszületése után is.


Mikor kiderült a terhességeem, amit vártunk, elkeseredtem hogy fogunk megélni. Mind a kettönknek magas fizetése volt nagy igényekkel, és még aznap rámtört a számolási kényszer, kb 1 hétig csak számoltam. persze csak a párom fizujából is szépen megélünk, plussz én kapom a gyedet azért.

aztán jött hogy jaj istenem elvételek napokig stresseltem magamat hogy vetélni fogok. aztán ezek a dologok jöttek hogy hogy smint lesz, jó szülök leszünk-e stb...

de ez vissza vissza tért.

majd megszületett a gyerek és ott volt mintha az ufok hozták volna, mintha nem is bennem nött volna hónapokig. egyszerüen oda termett, és gondoskodnom kellett róla akkor is ha éppen aludni lett volna kedvem, vagy épp apuka elment repülni pár napra. mert hiába a legjobb apuka a férjem, ha úgy van kedve ö megteheti hogy lepasszolja nekem. na de én kinek?


aztánkb 3 hónap telt el meddigre igazán családtagnak éreztem a gyerekekemt.


rengeteg gondolat forog az ember agyában, és mindig jönnek vissza a régiek+újak.

2011. júl. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok természetesen nagyon boldog voltam, hogy babánk lesz. Az egész terhesség nagy várakozással telt el. Viszont amikor megszületett és már otthon voltunk bizony szembesülnöm kellett vele, hogy nem úgy lesz a gyermek fejlődése, nevelése ahogy a szakkönyvekbe le van írva. Igen is sokszor volt olyan érzésem, hogy bennem van a hiba. Sőt! A mai napig is sokszor úgy érzem (főleg hogy gyermekeim a kamasz, felnőttkor küszöbén vannak), hogy nem vagyok tökéletes anya és valamit nagyon elcsesztem annak idején. :-)

Szóval aggodalmak szerintem minden életszakaszban lesznek vagy vannak. Elvégre senki sem tökéletes.

2011. júl. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor +-at teszteltem akkor megijedtem, hogy most mi lesz, 5 évet vártunk rá. :) Ez csak pár napig tartott. Mikor hazajöttünk a kórházból, akkor tényleg nagyon megijedtem. Azt sem tudtam mit kell csinálni, hogyan. Tiszta para volt. Sokat sírtam, mindene. Akkor jöttem rá, h a terhességről mindent elolvastam, de magáról a baba gondozásáról semmit. Még azt sem tudtam hány fokos vízben fürdessem. NAgy idegességemben vhol félreolvastam, hogy kb. 24 C-osnak kell lenni a víznek és persze a szobában kellett volna olyan hőmérséklet. Szegénykémet 3 napig hideg vízben fürdettem, ő meg csak síííííírt!

2-3 hét alatt már beleszoktam, h anya vagyok, bár még most is néha meglepődök:)

2011. júl. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3 éve próbálkoztunk,de amikor megtudtam megijedtem,hogy menni fog e,jó anya leszek e,de ez csak a természetes félelem volt.

Most 6 hónapos.

2011. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon vártuk,bár hamar össze is jött:) Ennek ellenére a pozitív teszt láttán beijedtem és gombóc lett a torkomban.Sosem felejtem el azt az érzést. Na meg persze örültünk is nagyon. Aztán 3 hétre rá mentem csak orvoshoz,ott kiderült ikreket várok. Képzelheted hogy beijedtem! Bőgtem a sokktól. De ez a csoda is csak 3 napig tartott,mert lenyugodtam és már el sem tudtam képzelni,hogy ne kettőjükre gondoljak. Most már 4,5 hónaposak és épp szusziznak:) Minden izgalmat és ijedtséget megérnek!
2011. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyereknél hihetetlen öröm volt latni a terhességi tesztet, és mar vizionaltam, ahogy a Balaton partjan a kis göndörfürtös kislanyommal sétalgatok, homokozgatok stb. Alig vartam, hogy megszülessen. És megszületett egy fekete hajú kisfiú, aki csak sírt és sírt. Nekem is 3 honap volt, hogy összeszokjunk, addig viszont én is sírtam és teljesen kiborultam. Az életemet kellett majdnem teljes mértékben alarendelnem a gyereknek. Ez szamomra nagyon nehéz volt. Majd jött a masodik gyerek, és a tesztnél beijedtem, hogy fogom-e tudni szeretni?! Biztos elbírok-e két gyerekkel? Aztan megbaratkoztam a gondolattal, de az UH megint fiút mutatott. Nem tértem magamhoz napokig. Megszületett és napokig nem éreztem sajatomnak. Hazajöttünk a korhazbol, és onnantol kezdve éreztem, hogy egy csalad vagyunk. Így vagyunk kerek egész. És a harmadik pozi teszt? Teljes ko-ra ütött ki... Nekem 3! gyerek??!! És tuti az is fiú!!! Még anyukamnak sem mertem elmondani. Ez az élmény nagyon friss. Jövő héten megyek dokihoz. Most vagyok 6 hetes. Pörög az agyam, hogy hogyan fogjuk megoldani? Vissza kellene mennem dolgozni, és a főnököm mit fog szolni?? És két pici gyerek mellé egy harmadik... A hajam fog kihullani. És egyik sem az a Balaton parton sétalgatunk típus. Inkabb a rohangalunk, szem elől eltűnünk típus. Szoval a gyerekek szamaval aranyosan ijedtem be :D:D
2011. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Két vetélés és majdnem két év várakozás után azt hiszem, bárki el tudja képzelni, mennyire boldog voltam, amikor a nem várt mensi napja előtt már határozott pozitívat teszteltem!Madarat lehetett velem fogatni ...

Ez az érzés azonban nem tartott sokáig, mert a 6. héttől olyan agresszív, minden más érzést elnyomó hányingerem és hányásom kezdődött, hogy szó szerint nem bírtam felkelni az ágyból, infúziót kaptam, stb ... Ezekben az ágyban, szenvedések között töltött hetekben nem, hogy boldogságot nem éreztem, hanem egyenesen bántam, hogy annyira akartam gyereket, sokszor megfordult a fejemben, hogy ennyi kinlódást nem ér ez az egész. Ezzel együtt jöttek a félelmek, hogy a nyugodt, kiszámítható, gondtalan életemnek is vége, soha többet nem leszek majd nyugodt, nem aludhatok egy jót, nem heverészhetünk akár egész nap az ágyban a férjemmel, ha éppen ahhoz van kedvünk, nem leszek jó anya.

Ezt ma már nagyon szégyellem, hogyy így gondolkoztam, de így volt ... Eldöntöttem, és naponta többször mondtam is a férjemnek, hogy nekem ugyan több gyerekem nem lesz, az tuti.

Aztán egy napon, úgy a 12. hét környékén, még mindig ágyban fekve, de egy hajszállal jobb állapotban valahogy belém nyilallt a gondolat, hogy azért pár év múlva talán mégis kéne még egy gyerek ... A 16. héttől kezdtem jobban lenni, és ezzel egyidőben egyre határozottabban érezni, hogy mozog a Babám, és innentől kezdve a terhesség végéig egy nagy rózsaszín felhőben lebegtem, bár a hányingerem a szülés napjáig kitartott, de kb. a 20. héttől imádtam ezt az állapotot,és biztos voltam benne, hogy nagyon - nagyon fog hiányozni! Így is lett, a Kisfiamat túlhordtam (szerintem tudat alatt én tartottam vissza), és most, hogy már 3 hónapos és tegnap óta hányingerem van, nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy hátha egy Baba lesz az :-))

2011. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol azt olvastam, és a baráti köröm tapasztalata is az volt, hogy minimum fél év, mire összejön a baba.


Gondoltam elkezdjük a próbálkozást, bulizok még egyet a nyáron, és szeptemberben állapotos leszek. Első hónapban terhes lettem. A teszt láttán hányingerem lett, úgy beijedtem. Sima, szép terhesség volt, némi koraszüléssel (36. hét), de azzal sem volt különösebb gond.

Hanem, ami utána jött..! (Brooke Shields: És hullott az eső)

Többet sírtam, mint a baba, és világgá akartam szaladni.. nélküle :-(

Kb. fél éves volt, mire úgy tudtam megölelni, mire úgy tudtam szeretni, ahogy már az első perctől megérdemelte volna.

Négy éves lesz, és csak sajnálom, hogy így alakult, de nem érződik semmi, sem benne, sem bennem. Két éves a testvére, vele már semmi ilyen gond nem volt, és most újra állapotos vagyok, és nagyon-nagyon várom, hogy itt legyen, és őt is szerethessem!


Szerintem a legrosszabb, hogy erről sehol sem lehet igazán őszintén beszélni! Pedig sokan vagyunk, azóta már tudom.

2011. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a teszt pozitív lett örültem és boldog voltam. A terhességem elég nehéz volt. Végén nem várt császár lett. Hát, kellett nekem is 3 hónap, hogy azt érezzem, hogy szeretem a kislányomat. A mai napig nem tudom ezen magamat túltenni, hogy hogy lehettem ilyen anya, hogy nem tudtam első pillanattól szeretni. Ma persze Ő áll mindenenek felett és az én Kincsem. Most megint pozitív lett a tesztem. Most örülök, de egyben félek is. Megint jönnek a nehéz időszakok, és szeretni tudom majd legalább annyira, mint most a lányomat? Milyen lesz a családunk, ha már semmi időnk nem marad másra, csak a gyerekekre. Mert szép és jó, hogy a nagyi vigyáz a lányomra, de mégis máshogy megyünk el vacsizni valahova, vagy ruccanunk ki egy estére. Már mindketten éjfél után mennénk haza, mert hát mi lehet a gyerekkel, és korán kelés lesz reggel:)Erre nem lehet felkészülni semmilyen szakkönyvből sem. Ez egyben a legszebb és legjobb élmény a világon, de a legnehezebb is. Akárki akármit mond az első év nagyon nehéz tud lenni.
2011. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!