Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A petevezeték átjárhatóságit...

A petevezeték átjárhatóságit hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok hogy hogyan és hová adják be a kontraszt anyagot?Vénán keresztül?És mennyire fáj?Mennyi időt vesz igénybe?Tudom nem itt kellene kérdeznem,de ezek mind utólag jutottak eszembe!Köszönöm
2011. júl. 18. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Több módszer is van, de vénán keresztül semmit nem adnak.

Ha ultrahanggal vagy röntgennek követik a kontrasztanyagot akkor ébren vagy és a hüvelyeden, méhszájadon keresztül fecskendezik fel a folyadékot. Nem fáj, csak feszít az is csak rövid ideig.

A másik módszer a laparoszkópia, ennél elaltatnak, 2-3 darab 1 centis vágás lesz a köldöködben és az alhasadon, és azonkon át nyomják a kontrasztfolyadékot.

2011. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem HSG lesz,az a röntgenes.Akkor megnyugodtam hogy nem vénásan adják.Kb mennyi idő,és mikor fáj:ha el van zárodva v ha nincs?
2011. júl. 18. 17:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak a hüvelyedbe tesznek egy csövet, azt átszuszakolják a méhszájadon, nyomnak fel kontrasztanyagot és nézik merre jár. Ha elakad akkor nyilván nem vagy átjárható, ha átmegy mindenütt akkor igen.

Mensiszerű görcsöt érezhetsz ha elakad a lötyi, de még senki nem halt bele, simán jobb mint a fogorvos.

2011. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Manka68 ***** válasza:

Az utolsóval azért vitatkoznék, inkább pár fogfúrás. :-)

Nekem azt mondta a dokim előtte, hogy nem fog fájni, csak kicsit kellemetlen, de vigyek magammal görcsoldót, és ne menjek egyedül. Na innentől kezdtem parázni igazán.


Maga a HSG kb negyed óra volt nekem.

Először adnak egy érzéstelenítő injekciót a méhnyakba, na ez nem kellemes. Ezután felhelyezik a ballont, hogy ne csússzon ki. Ez feszít rendesen, én nem tudtam lesétálni a röntgenbe így, mert majdnem elájultam. Nem éreztem akkor fájdalmat, csak az ájulás határán voltam. Folyamatosan fecskendezték be a kontrasztanyagot, és közben csinálták a felvételeket. Nekem el volt záródva az egyik petevezetékem. Amikor megnyitották a kontrasztanyaggal, az rövid ideig tartó éles fájdalom volt. De a neheze utána jött, amikor kezdett múlni az érzéstelenítő hatása. Nagyon erős mensiszerű görcseim voltak még órákkal később is.

De lehet, hogy te a szerencsések közé fogsz tartozni, aki meg sem érzi majd. De azért készülj fel : görcsoldó és kísérő nem árt, ha van nálad, legfeljebb felesleges elővigyázatosságnak bizonyul. :-)

2011. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Hát kezdek félni,most már van róla sejtésem!Kísérőm lesz,görcsoldót meg szerzek!Remélem nem nagyon fog fájni!Majd megírom mi volt,csütörtökön csinálják!
2011. júl. 18. 19:01
 6/12 sumergo ***** válasza:
63%
Hát én érzéstelenítőt sem kaptam, szerintem inkább fogorvos, mint HSG, de persze babáért mindent! Annyira fájt, nem nyöszörögtem, vagy kiabáltam, de nem bírtam azért szó nélkül megállni, mondtam is az orvosnak, h ez azért simán kínzásnak minősül, persze ő ezt soha meg nem tapasztalhatja, hisz pali! Nem vagyunk egyformák, lehet te szinte meg sem fogod érezni!
2011. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm a válaszod!:)Remélem minden rendben lesz,és nem lesz sok és nagy fájdalmam,de a babáért mindent,már 2 éve!
2011. júl. 19. 16:26
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Hát megcsinálták,nem volt egy leányálom az biztos.de túléltem!!!És mind2 átjárható!!!Most már apa jön!!!Mindenkinek drukkolok!!!
2011. júl. 21. 12:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugye, hogy inkább ez, mint a fogorvos! :D

Örülök, hogy minden oké nálad. :)

2011. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!Háát inkább egyik sem!!:):))Bár ez csak kb 5 perc volt!
2011. júl. 21. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!