Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 hetes kismama vagyok,...

4 hetes kismama vagyok, hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Nem akarok idegeskedni, hogy ne ártsak a babának!
2008. márc. 1. 06:25
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Fő a fokozatosság elve.Tehát egyre jobban csökkentsd a napi cigiadagot.Ebben nagy segítségedre lesznek az első trimeszteri rosszullétek.Én is bagóztam,és volt nap,amikor egy pohár vízre nem bírtam ránézni nemh rágyújtsak!Ez nekem úgy a 4-5.hét környékén jött.Egyszerűen nem kívántam a cigit.Aztán kell hozzá még egy nagy rakás akaraterő,mert amikor elmúlnak a rosszullétek,akkor a 2.trimeszterben szívesen rágyújtanál majd,nah akkor meg kell álni.Aztán meg jön a 3.trimeszter,amikor levegőt is alig kapsz,nemh cigizni akarj.A legfontosabb,hogy nagyon kell akarnd,és tudatosítani mindenkiben,hogy babát vársz,és ne kínáljon meg cigivel,ha meg dohányzol szóljon rád.Kerüld a füstös helyeket.

Én az első trimeszteri rosszullétekkel együtt egyik napról a másikra letettem a cigit,igaz előtte egyre kevesebbet dohányoztam,de akkor még azt sem tudtam,hogy baba van.Nagyon kell akarni.Ha így nem menne,akkor minden egyes ciginél gondolj egy magzatra,akinek a szájából lóg a cigi és egyre csak sorvad és nem fejlődik eléggé,és mikor megszületik nehezen kap levegőt stb...Ezt teszi vele a cigi,ha nem hagyod abba.Nah,akkor szerintem menni fog.

2008. márc. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont azt gondolom, (bár nem terhesen szoktam le a dohányzásról, hanem hál'Istennek sokkal korábban), hogy ha fokozatosan szívsz egyre kevesebbet, azzal csak megnyújtod azt az időt, amikor hiányzik a cigi. Ugyanis mivel kevesebbet szívsz, nyilván hiányzik az eddig megszokott mennyiségű nikotin! Ha egyik napról a másikra leteszed, akkor is nagyon hiányzik, ez tuti, de hamarabb kiürül a szervezetedből annyira, hogy már ne szenvedj a hiányától. (Bár az agyadnak még sokáig hiányozni fog, de az már csak a megszokott cselekvés hiánya, nem testi tünet, hanem a tudatodnak kell más elfoglaltságot találni) Ha egyszercsak leteszed, kb. két hét, amíg a testi nikotinhiányos tüneteket érzed. Ha régóta dohányzol, lehet kicsit több. Ezt kell mindenáron kibírni! Próbálj meg ennyi időre való FOLYAMATOS elfoglaltságot találni magadnak, hogy valamennyire eltereld a figyelmedet! Teljesen úgysem fog sikerülni, mivel vszínűleg komoly elvonási tüneteid lesznek, de erre készülj fel lelkileg és semmi baj nem lesz! Sok ismerősöm tette le a cigit így, vagy hasonló módon, de mindenképpen egyik napról a másikra, amikor megtudta, hogy babát vár. Ha elfog a kísértés, gondolj a babádra, hogy őt telítenéd a füsttel, ha rágyújtanál!

Erőt és kitartást kívánok és akkor sikert már nem is kell, mert az meglesz a kitartásodtól :)

2008. márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Párom báttyjának a felesége is terhes. Az első pozitiv tesztnél letette, és azóta nem is vette elő. 1-2 napig hiányzott neki, azóta már undorodik is tőle.

Most 8 hetes.

Sok szerencsét!

2008. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is évekig dohányoztam, és mindig úgy éreztem, hogy nem fogok tudni leszokni róla. 6 hetesen vettem észre, hogy terhes vagyok, a pozitív teszt után egy szál cigit sem emeltem a számhoz, mert a picurkára gondoltam! A legérdekesebb dolog pedig az, hogy azóta egyszer sem hiányzott, sőt megundorodtam tőle! A lényeg, hogy kerüld a bagós helyeket messziről, és közel se legyél senkihez, aki éppen cigizik!! Úgy talán könnyebben leszoksz róla!
2008. márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én eldönöttem, hogy nem kell és kész. Ez volt a feltétele, hogy vállaljunk gyereket. Ha lemondok , lesz gyerek ha nem, akkor nem . Hát nekem inkább a baba, mint a cigi. Pedig én is 10 évig cigizgettem. És nem is akarok visszaszokni. Azzal, hogy napról napra kevesebbet úgy nem lehet leszokni! Gondolj a babádra.Amikor te cigizel, akkor a babádnak kevesebb oxigén jut!Megtudod tőle kérdezni, hogy jó e neki? Nem....
2008. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is évekkel a bébike előtt leszoktam. Valóban csak úgy sikerült, hogy egyszerűen és hirtelen nem gyújtottam rá. 2 napig hiányzott, utána csak elfoglaltságot kellett keresni. Igyál minimum 4 l vizet naponta, az segít. Terhesen már biztosan húzósabb és a szervezetre mért "támadás" miatt még bajt is csinálhat, ezért mondják sokan, hogy akkor már inkább cigiznek (?!) terhesen is. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget!! Az ÁNTSZ vagy a tüdőgondozók segítenek tanácsadással, a baba miatt orvosi felügyelettel lenne jó megszabadulni tőle. Hívd fel őket, az ÁNTSZ nek van 80-as zöld száma is. Biztosan nagy örömmel segítenek.
2008. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is cigiztem 8 évig. Mióta megtudtam hogy baba van, azóta azt a pénzt, amit elfüstölnék, magamra költöm. Ami valljuk be, nem is olyan kevés. Csak gondolj bele, hogy szegényke nem kap levegőt odabent, és nem tud szólni neked. Fullad, és nem fejlődik rendesen. Gondolom nem szeretnél beteg gyermeket a világra hozni.

Kitartás! 7 hetes kismama

2008. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

El kéne dönteni, hogy a baba vagy a cigi!!!

Ha vágytál erre a babára akkor ezt meg sem kellett volna kérdezned!

2008. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is leszoktam pedig nincs még baba.csak szeretnénk.neked legalább sikerűlt.sok sikert hozza
2008. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma szombat van, szerda óta tudom, hogy babát várok. Úgy mondtam meg a páromnak, hogy a kezébe nyomtam a doboz cigimet és közöltem vele, hogy ha gondolja szívja el nyugodtan, nekünk ez már nem kell.

Azóta nem dohányzom és mivel én is pont 4 hetes vok, ezért csak annyit teszek, hogy nem gyújtok rá. Iszonyat kemény, de arra gondolok, hogy neki ártok. Nem nekem lesz bajom, neki. Nagyon sokat olvastam, és pont azt írták, hogy ilyenkor, a 4-5 héten fejlődik ki az idegrendszer alapja.

Én azonnal letettem a cigit és sosem fogom megbánni, mert a gyermekem élete függ ezen.

Én azt tanácsolom, hogy csak erősen... sikerülni fog... tedd le... jobb így... komolyan...

Még én is sokszor gondolok rá, de hidd el, nem éri meg tovább szívni...

Sok sikert... sok sikert... sok sikert...

2008. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!