Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen feltételekre figyeljünk...

Milyen feltételekre figyeljünk oda gyermekvállalás esetén?

Figyelt kérdés
Jól működő párkapcsolatom van, együtt élünk a párommal. Jelenleg sajnos munkanélküli vagyok (májusban végeztem, technikummal rendelkezem),-de igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy elhelyezkedjek; a párom jogosítvány tanfolyamra jár, hátha így majd könnyebben talál munkát. Az a helyzet, hogy mindketten nagyon vágyunk már egy kisbabára. Tisztában vagyunk vele, hogy órási felelősség, valamint anyagilag sem olcsó egy kisbabát eltartani. Tehát ebből a szempontból úgy érzem, hogy nem vagyunk felelőtlenek, igyekszünk mindent megtenni annak érdekében, hogy majd..ha eljön az ideje, mindene meglegyen a picúrnak. Viszont az a probléma, hogy hiába próbálkozunk állások terén, lehet csak úgy sikerül bármit is elérnünk, hogyha kiköltözünk külföldre, bár ehhez is kell némi alaptőke. Ti mit gondoltok erről?
2011. júl. 22. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól látjátok, meg kell alapozni a gyerekvállalást. Nem kevés pénzzel jár sem most sem később. Előbb mindenképp legyen min! egyikőtöknek biztos állása, megfelelő keresete a körülmények megteremtéséhez. Ha még nem dolgoztál, akkor gyest illetve családit kapsz, ami összesen alig 39ezer forint, ami egy gyerek mellett nem sok semmire elég. Ha már van legalább 1 év munkaviszonyod akkor majdnem a dupláját (GYED) + csp-t kapod. Gyereket akkor érdemes vállalni a mai világban, ha nem máról holnapra élsz.
2011. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nektek először a saját életeteket, és megélhetéseteket kellene biztonsággal megoldanotok. Gyereket csinálni, és szülni persze lehet bármilyen helyzetben, mert az ember teste, és az egzisztenciális helyzete két külön dolog. De nem vagytok lemaradva semmiről. Kicsit stabilabb anyagi helyzetben könnyebb, és boldogabb lesz a gyerekvárás is.
2011. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Én úgy nem merek bevállalni gyereket, hogy a párom, én, és anyósom is dolgozunk, hármunk fizetése közel 350 ezer Ft mert párom 2 helyen is melózik. Ugyan 60ezer a lakáshitel minden hónapban és ezért nem merek bevállalni gyereket. Pedig nem halna éhen.
2011. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek 2 oldala van. Nagyon sok barátnőm járt úgy, hogy addig alapozta a gyereke jövőjét, míg mindene meglett, autó, lakás, csak éppen a gyerek maradt ki... Hiába tolódik ki az orvostudomány haladtával a határ, 30 fölött bizony még egészségesen sem mindig könnyű teherbe esni (egyik barátnőmnél többszöri méhen kívüli terhesség, mára már csak 1 petefészek..., másiknál sorozatos vetélések, megint másiknál csak többedszerre sikerült a lombik, de legalább végre sikerült!!! - szörnyű végignézni is azt az elkeseredett küzdelmet, ami 35 fölött elkezdődik, ha nincs gyerek)

Nálam fordítva történt minden: férj, autó, lakás nélkül kezdtem 1 gyerekkel, most mire már 3 gyerek van, lett meg mindenünk.

De van jó pár nagyon nehéz év mögöttünk, amit senkinek sem kívánok!

Szóval, ha még egyszer újra kellene kezdenem, lehet, hogy először én is gyűjtögetnék... nem tudom...

2011. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!