Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A mai világban meggondolandó,h...

A mai világban meggondolandó,hogy vállaljon-e az ember gyereket,vagy ne! Vajon mi lenne helyes?

Figyelt kérdés

A mai világban meggondolandó,hogy vállaljon-e az ember gyereket,vagy ne!

Jelenleg szabadságon vagyok,mert 3 éves lett a fiam.Visszamehetek,de nem ígértek semmit.

Ha terhes lennék,(ha összejönne egyáltalán,mert még csak most hagytam abba a gyógyszert)az is csak nekem lenne jó anyagilag.A férjemet is azzal riogatják,hogy esetleg repül.

Ilyen körülmények mellett hogyan lehet ésszerűen dönteni???

Bocs,ha túl anyagiasnak tűnök,de szerintem pénz is kell a gyerekneveléshez nem csak szeretet!


2009. ápr. 7. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Minden tiszteletem azé, aki szeretetből ( nem segélyekből!!!!!) felnevel egy gyereket. Nagy életművész lehet. Igen, kell pénz hozzá, nem is kevés. Ha volna biztos munkahely, azt mondanám vágj bele,kevés pénzből is lehet gyereket nevelni, de így, hogy mind a kettőtöké bizonyatlan, isten ments, eszedbe ne jusson. Szerintem várjatok, aztán egy vagy két éven belül úgyis eldől, hogy jobbra vagy balra.
2009. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére van már egy gyereketek, úgyhogy várjatok még szerintem is.
2009. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Egyetértünk!

De még mindig tanácstalan vagyok.Ha arra várunk,hogy jobb legyen a helyzet,akkor nem valószínű ,hogy lesz még 1 gyerekünk.

2009. ápr. 7. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 28 vagyok és még nincsen babán a párom 29.Most fogtunk bele a babaprojektbe ami még sajna nem sikerült kb 5 hónapja próba.Most nagyon el vagyunk keseredve mert meg kell álljunk, mert sajnos megszűnt a munkahelyem, de egy hónap múlva új helyen kezdek, de ott próbaidő 3 hónap és addig nem kockáztathatunk hogy babás legyek mert akkor kirúghatnak.Most minden reményem hogy ott beválik a munka és a véglegesítés után próbálkozhatunk újra.Borzasztó hogy az ember mennyire szeretne már és sajna egyből nem jön össze most meg ez a munkahely.Szóval nagyon nehéz.De te örülj nagyon hiszen már van egy babátok.Örüljetek neki nagyon, és nagyon szeressétek őt.Remélem megoldódnak a dolgok és lehet másik babátok is.


Kitartást és sok sikert nektek!!!

2009. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommenteddel egyetértek. Mi is az első gyerek után csak vártunk-vártunk hogy jobb legyen, több mindenünk legyen stb... Aztán úgy elrepült 8 év, hogy észre sem vettük, csak azt, hogy közeleg a 30. Akkor nem vártunk tovább. Most, hogy megvan a kistesó és ennyire imádják egymást, nagyon sajnálom, hogy hagytam egykeként felnőni a nagyobbat és hogy szinte egykeként nő fel a kicsi is. Mert egy 10 éves és egy 2 éves nem azonos nemű gyereknek nem ugyanaz az érdeklődési köre.

Nagyon visszacsinálnám ha lehetne úgy, hogy ne legyen ekkora korkülönbség, nagyjából egy korosztályban legyenek.

2009. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos egyetértek veled is, meg a hozzászólókkal is. Ha arra várnánk, hogy jobb legyen, sose lenne gyermekünk. Az én férjem vállalkozó, szombaton megyünk orvoshoz, hogy megmondja, csinálhatunk-e már babát. Alig várom, hogy gyakorolhassunk, de tegnap este, mikor a párom bejelentette, hogy lehet, hogy csődbe megy, és elveszítjük az autónkat, meg mindent, a házon kívül, kicsit bepánikoltam. Talán jobb lenne várni még? De mire?!
2009. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!