Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a legelső tünete a terhessé...

Mi a legelső tünete a terhességnek? Lent leírom bővebben hogy mire is gondolok.

Figyelt kérdés

Olvasgattam rengeteg kérdést és mindenhol az volt, hogy az első a menstruáció kimaradása. Az együttléttől számított 2 hét. De ez csak akkor van ha a 14. napon van együtt a pár. Mivan akkor, ha pont a menstruáció után 2-3 nappal fekszenek le védekezés nélkül. Akkor sincs tünet előtte? Mert ugye 2 hét az még kevés mert 28 napos egy ciklus. Valamit nem jól értelmezek? Tehát a kérdésem a következő:

Ha menstruáció után nem 14 nappal hanem csak 6-7 esetleg 8 nappal történik az aktus. Akkor mi az első tünet? És mikor?


2011. szept. 10. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem előbb elő kellene venned a biológia tankönyvedet és utánaolvasni a szaporodásnak.

Ha nincs peteérés akkor szexelhettek világba, akkor sem lesz baba!

2011. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért érdekel, mert sok helyen olvastam, hogy valaki menszi után lett terhes meg ilyenek. Most mi is aggódunk mivel Menstruáció után egy héttel vagy talán 8 nappal voltunk együtt.
2011. szept. 10. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
A legnagyobb tévedésed: a ciklus első napja nem a menstruációt követő nap, hanem a menstruáció első napja. Innen számolunk mindent.
2011. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csinálj egy tesztet az aktustól számított 12-14. napon, vagy ha nem jön meg a vérzésed.

Spontán peteérés ritka, de előfordul ami nem középidőben van.

A tünetekre meg ne adj, mensi előtt ugyanazok a tünetek fordulhatnak elő, igazából csak a teszt, majd a nődoki tudja megmondani, valóban babát vársz-e.

2011. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, most kapcsolok mit írt a kérdező.

Valóban, ha a vérzés utáni kb. 8. napon voltak együtt, az pont peteérés környéke.

2011. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
E hónap 17.én kéne hogy megjöjjön és hasi fájdalmakat érez a barátnőm. Mennyi az esélye, úgy hogy csak előváladék volt?
2011. szept. 10. 13:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy az aktus mikor történik, hanem hogy a peteérés mikor van. Ugyanis te szexelhetsz a 8. napon, de abból nem lesz baba, ha csak a 14. napon van peteérés...

Vagy másik eset: Együttlét 12. napon, peteérés 14. napon. Ebből már simán lehet terhesség, de ezesetben is a megtermékenyülés a 14. napon történik, mert csak akkor lesz mit megtermékenyíteniük a fickóknak.

Az a lényeg végül is, hogy a hímivarsejtek 2-3 napig élnek, a petesejt meg 1 napig. Tehát a peteérés előtt 2-3 nappal, vagy aznap volt együttlét, akkor abból lehet terhesség, de a megtermékenyülés onnantól számolódik, hogy a pete kiszabadult.

Peteérés meg általános esetben a ciklus közepén van, tehát a 14. napon, 28 napos ciklusnál, de ez változó lehet, ami fix, hogy a peteérést követően 14 nappal jelentkezik a menstruáció, ha nincs terhesség. Tehát ha csak a 16. napon volt peteérés, akkor a 30. napra várható a mensi.


Akkor a konkrét kérdésedre a válasz. Tehát ha a 6. napon együtt vagytok, és akkortájt, tehát aznap, vagy 2 nappal később megérik petéd, akkor igen, korábbra tolódik az egész, és esetleg megjelenhetnek tünetek már azelőtt, hogy aktuális lenne a mensi. De hogy mi az első tünet, azt nem lehet tudni, mert mindenki más. Van akinél ez, van akinél az, van akinél semmi. Nincs általános szabály.

2011. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg....Már először is gyanus volt, csak azt hittem, hogy nő tette fel a kérdést, aki tudja mikor kezdődik a ciklus, és azt hittem csak elírás.

Szóval igen, ez nagyon fontos dolog, hogy a ciklus első napja nem amikor elmúlik, hanem amikor megjön!!!!

Tehát ha elmúlása után voltatok együtt 6-7-8 nappal akkor az nagyon nagy gond, az pont a peteérés környéke.

2011. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet most a beágyazódás. és a ciklus első napja, a mestruáció első napja, ahogy a többiek is írták. onnan számoljátok le a 14 +/- 3 napot, ami a peteérés kb. ideje.
2011. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!