Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha inzulinrezisztenciám van...

Ha inzulinrezisztenciám van akkor nem is eshetek teherbe amíg rendbe nem jön az inzulinom?

Figyelt kérdés
2 és fél éve nem jön össze az inzulin mellett még enyhe pcos van.Szedek merkformin 500-at.
2011. szept. 13. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy tudtam, hogy a PCOS okozza az inzulinrezisztenciát. A PCOS portálon az Életmód alatt van fent PCOS diéta, az segít.

Endokrinológusnál voltál már, vagy csak nőgyógyásznál?

2011. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy ideig jártam endokrinológushoz csak nem tehettük meg anyagilag.De most megint vissza akarok menni hozzá mert szerintem csak ő ért hozzá.Szerintetek nem gáz ha kb. 3 hónap után megyek vissza?
2011. szept. 13. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, mert nem te vagy érte, hanem ő van érted, tehát nem az ő baja, hogy nem mentél vissza. Neki szerintem mindegy.

Viszont: mindenképpen hozzá menj vissza, mert ez NEM nőgyógyászati probléma, ott csak tüneteket okoz, cisztákat meg meddőséget. A nődoki nem fog tudni érdemben segíteni, csak ezt sajnos mindig "elfelejtik" mondani.

A diétát meg csinált (tul.képpen életmód), mert azzal sokal lehet javítani.

Nekem az egyik doki azt mondta, hogy PCOS vagyok.

Elkezdtem egészségesebben táplálkozni más okok miatt (akkor még nem tudtam, hogy van PCOS diéta, de tul.képpen nagyjából azt csináltam, amit később olvastam ennek kapcsán). Ezután dokit váltottam, aki szerint nincs PCOS-m. Sosem fogom megtudni, hogy az első doki tévedett-e vagy az életmódváltás ennyire bevált-e, de ártani biztosan nem ártasz vele.

2011. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló rosszul tudja, pont fordítva van, az IR okozza a PCOS-t.

A lényeg az, hogy nem elég a merckformin, mert diéta nélkül nem fog segíteni, sőt még ronthat is a helyzeten.

Nagyon nehezen sikerül ezzel a betegséggel teherbe esni, és még nehezebb meg is tartani a babát. Persze nem lehetetlen.

De jobb, ha megvárod, amíg rendeződik az inzulinod.

2011. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.
2011. szept. 13. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem két barátnőm IR-es :(

Nekik azt mondták, hogy sokkal nehezebben eshetnek teherbe, viszont sokkal könnyebben elvetélhetnek. Az egyik egyáltalán nem esett teherbe, a másiknak már volt 4 vetélése a 6-10 hét között.

2011. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ó te jó ég.Akkor jobb ha lefoglalom magam valamivel ami eltereli a gondolataimat a teherbeesésről.
2011. szept. 14. 07:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én PCO-s vagyok , de nincs inzulinrezisztenciám, ami annak köszönhető, hogy diétázom (már akkor amikor még nem tudtam, hogy PCO-m van). Rengeteget segít a diéta. Szakember tud segíteni, és vannak rá gyógyszerek is! Ne izgulj, jönni fog az a baba. EZ NEM KIZÁRÓ OK, csak kezelni kell! Sok sikert!
2011. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!