Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A férjem nagyon szeretne...

A férjem nagyon szeretne gyereket, de én még nem akarok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, 30 éves korom előtt nem akarok gyereket, szeretnék először dolgozni, kinevezett helyet kapni, utána gyereket. A férjem azonban már nagyon sürgetne, ő nem akar a gyerekkel várni, szerintem minél hamarabb jönne annál jobb, mert 30-as években nehezebb teherbe esni. Mit mondjak neki? Szerintetek ebből nagy probléma lehet később?
2011. okt. 7. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt már mondtad neki?

Mert ha nem akkor szerintem beszélj vele.A gyerek vállaláshoz 2 ember kell, és ha te még nem állsz készen, akkor az legfőképpen a babának nem tesz jót!

Az igaz, hogy minél később esel teherbe, az annál veszélyesebb.(Down-kór, terhességi cukor,toxémia,vérnyomás)Minél fiatalabb vagy, annál biztonságosabb a terhesség.

Most nincs munkád?Milyen végzettséged van?Mi a biztosíték, hogy el tudsz helyezkedni?Párod nem tudna eltartani?Gyes alatt még kedvezményesen is tudnád tovább képezni magad ha szeretnéd, és könnyebben találnál munkát szülés után.Mert tudjuk, hogy hiába van valakinek jó munkája, hogy ha teherbe esik, aztán 3 év után mikor vissza menne dolgozni, intenek neki a viszlátot!!

Ha igazán szeretnél gyereket, szerintem nem gondolkoznál, főleg ha párod mindent megteremtene neked...

2011. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizony a gyerek kérdésből nagy problémák szoktak kialakulni. Az én párom meg is mondta kerek-perec, ha nem akarok gyereket vállalni, a nagyon közel jövőben, akkor mondjam meg neki, mert nem vesztegeti az idejét. Tudom, hogy szeret, kiáll mellettem mindig, de neki nagyon fontos a gyerek és már ő is a 30-as éveit kezdte. Mi ezt megbeszéltük, egy félév múlva terhes lettem. De ha nem lettem volna én is család centrikus, akkor kenyér törésre került volna a sor.
2011. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bágyi Éva válasza:
100%
A gyermek vállalás nagyon fontos döntés az életedben.De nehogy azt gondold ,hogy a boldogságodat majd a munkahelyed fogja megadni.Családod fogja igazán teljessé tenni az életedet.Valóban ennek eldöntéséhez szükség van a partneredre de,minél jobban késlekedsz annál rosszabbul járhatsz.Ha nem tudjátok értelmesen megbeszélni még a házasságodba is kerülhet.Szerintem ne késlekedjél ,hogy teljességgel bontakozhasson ki mindkettőtök boldogsága.Nem fogod megbánni.
2011. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sumergo ***** válasza:
Ha az én példámat vesszük alapul, én bizony nem várnék. 27 voltam, amikor nekiláttunk a "projektnek", és bizony 35 vagyok, és egy hónap múlva szülök. Nem tudhatod, hogy mennyi idő alatt sikerül. Munkahelyed bármikor lehet, gyereked nem biztos!
2011. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából a munkahely csak kifogás, én úgy érzem, nekem még 2-3 év kellene, hogy olyan szeretettel, és odaadással tudjak a kis jövevényre gondolni, amit ő megérdemel. Most is lehetne gyerek, de úgy érzem, hogy az a néhány év nekem még szükséges lenne, hogy olyan anyává válhassak, amilyent egy gyerek megérdemel. Most is el tudnám látni őt, de megérdemelné, ha az anyja boldogsággal fogadná őt, nem pedig egy na-most-mert-muszáj-mert-ő-akarja projekt terméké
2011. okt. 7. 17:56
 6/8 A kérdező kommentje:
- termékét.
2011. okt. 7. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:

erre van a 9 havi várandósság. ott felkészülsz az anyaságra :)

ne aggódj! bár én se érzem magam még annyira felnőttnek, hogy én gondoskodjak egy kisemberről, akinek én vagyok a minden, rám számít jóban-rosszban. de a 9 hónap alatt csak felnövünk a feladathoz :) én lassan már 28 leszek.

2011. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
28 évesen már én is inkább hajlanék a gondolatra, de most még nem...
2011. okt. 7. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!