Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor is szedhetek metformint...

Akkor is szedhetek metformint ha nincs baj a cukrommal? (PCO-szerű gondok)

Figyelt kérdés

Már négy éve járkálok nőgyógyászról nőgyógyászra, és mindegyik először azt mondta hogy PCO-m van, de a vizsgálatok után kiderült hogy ez nem túl valószínű,( bár még pontosan egyik se volt szíves tájékoztatni, hogy ha az nem akkor pontosan mi)

A tüneteim olyanok mintha az lennék (szőrösödés + akne, a ciklusaim 35 naposak (de mostmár annak is örülök hogyha 35 napos)).

Mindegyik doki csak fogamzásgátlót akart felírni (pedig nincs rá szükségem). Hiába "hatottak", mivel alapból hajlamos vagyok a depresszióra, ezért 7 hónap után mindig abbahagytam.

Régebben is olvastam már arról, hogy a "az inzulin rezisztenciát csökkentő" gyógyszerek segíthetnek, de amikor a dokiknak mondtam, akkor jobbik esetben nem tudták hogy miről beszélek, most utoljára pedig még le is "csökkentett értelmű"-zött a "kedves hölgy" (magánredelésesen...).

Most még nem szeretnék babát, de sokak kálváriáját olvasva úgy gondoltam, jobb, ha előre gondolkodom és kiírom a kérdést...

Esetleg ajánlanátok egy kedves és normális orvost?


L/19


2011. okt. 23. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Dr. Nagy László Budapest, Pillangó magánrendelő vagy Bajcsy kórház. otthon van pcos-ban, szívesen ajánlom
2011. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, akkor mindenképp a MensMentist ajánlom neked. A tüneteid alapján elképzelhető, hogy IR-ed van.
2011. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.

Utánaolvastam, az IR az tényleg valószínűbb, mivel apai ágon mindenki szenved valamilyen cukorbetegségben, még a távolabbi rokonok is...

Sajnos borsod-megyei vagyok, de az itteni orvosokra csak a pénzem ment el, úgyhogy tényleg muszáj lesz felmennem pestre... Azzal csak egy gond van, hogy a tanulás miatt nem tudom évközben megoldani.

Nézegettem a neten és MensMentist van Debrecenben is, az egyszerűbb lenne, viszont nem tudom, hogy van-e olyan jól felszerelt, mint a pesti... =/

2011. okt. 24. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A debreceniek is nagyon jók. Ha az közelebb van neked, menj hozzájuk!
2011. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen :)

Nézegetve az árakat rájöttem, hogy először csak a szénhidrátokról mondok le teljesen, és ha nem használ, akkor mindenképpen irány Debrecen :)

2011. okt. 28. 21:17
 6/10 RiBri válasza:

Szia!

Egerben keresd meg Dr Tóth Gézát. Belgyógyász-endokrinológus. Engem Ő kezel IR-PCO val. Aranyos,kedves és jó doki. Tényleg törődik a beteggel. A neten megtalálod a címét és telefonszámát.

2012. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a végeredményt leírom, hátha másnak is hasznára lehet:

Végül sikerült találnom egy hozzáértő és nem mellesleg tisztességes endokrinológust Miskolcon, Dr. Bakó Barnabást. Tetőtől talpig kivizsgált, megnézte az inzulint is. Minden rendben volt a vérképemmel, ultrahangon sem találtak cisztákat. Ő egy másik betegségre gyanakodott, CAH-ra, ami egyfajta mellékvese zavar, de az sincs.

Végeredmény: Kicsit magasabb a tesztoszteronszintem, de még a határértékek között van, egyrészt ez zavarhatott be a menstruációmba (ami azóta teljesen normalizálódott), ill. a túlzott szőrösödés ettől lehet. Nyáron kell majd mennem vérvételre és kontrollra a biztonság kedvéért.

Sajnos telefonszámot és címet nem tudok adni, mivel nincs magánrendelése, azzal kellett ügyeskedni hogy kapjak hozzá egy beutalót.

2012. márc. 1. 09:16
 8/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Hasonló tünetekkel küszködök én is, most kezdtem kezeltetni magam endokrinológussal, de még 1-2 hét múlva lesz esedékes a labor. Annyi a különbség, hogy én nemsokára szeretnék 2. gyereket, ezért nem szeretnék fogamzásgátlót.


Szeretném megkérdezni, hogy az eltelt évek alatt milyen tapasztalataid voltak, milyen gyógyszereket szedtél, használtak-e.


Egyébként én Dr. Molnár Imrénél voltam a Megyeiben, 3 hónapra adtak időpontot, és akkor is órákat vártam, mire rám került a sor. A következő időpontot szintén 3 hónapra kaptam, akkor fogják kielemezni a laboros eredményeimet. Ha nem jön be a dolog, megpróbálom az általad javasolt Dr. Bakó Barnabást, 2015-től a Gasztroenterológia központban rendel. Interneten fent vannak az elérhetőségek.


Köszönöm előre is a segítséged!

2015. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem történt azóta semmi, orvosi szinten. Fogyókúrával azóta leadtam 20 kg-t 2013 és 2014 között (direkt, nem stressz miatt), ugyanúgy szőrös vagyok és ragyás az állam körül.... ja és akkor még a hajam is hullott, ez már normalizálódik mióta eszek rendesen mindent. A ciklusom azóta is rendszertelen, nem volt egész nyáron (illetve a Lady Ciklus tea hatására egy kis barnázós valami júliusban).

A legrendszeresebb akkor volt a menstruációm amikor bivoanne-t szedtem a hajamra, a ligetszépe olaj hatott arra is. Majd azt szeretném elkezdeni megint.


Avagy nagyon röviden: Belefáradtam az egészbe, nem szedtem semmit, főleg mióta kiderült hogy papíron sincs bajom.


Biztatásul: Anyumnál is hasonló volt a helyzet, mégis itt vagyok :D és nem is próbálkoztak évekig (még hónapokig se :D).


Remélem minden rendben lesz nálad is és normálisan kivizsgál a doki, drukkolok a kicsikhez! ;)

2015. aug. 22. 22:42
 10/10 anonim válasza:

Ez nem valami bizalomgerjesztő... "Remélem", hogy nálam találnak vmit, amire kaphatok megfelelő gyógyszeres kezelést.


Egyébként az arcra jó szokott lenni egyrészt a szolárium (ha más nem, legalább kevésbé látszanak a foltok:)), másrészt én használtam Dermofil pasztát (a fodrász kellékesnél találtam, de biztos van máshol is), ezt a kozmetikus ajánlotta. Másrészt Akneroxid kencét, ami elvileg a háton lévő pattanásokra van és gyógyszertárban vény nélkül kapható. Teszi a dolgát, csak utána ne felejts el hidratálni is!!! Ezekre rákereshetsz a krémmánián, van róluk sok vélemény.


Amit még megfontolásra ajánlok, az a bőrgyógyász által felírt Zynerit+Tenutan párost, ami tényleg makulátlanul rendberak. Csakhogy ezt is csak rövid ideig lehet alkalmazni, utána megint telementem patival, aztán visszaállt a régibe.

2015. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!