Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lehet velem? A történet a...

Mi lehet velem? A történet a következő: norcolutot szedtem, abbahagyás utáni nap, majd másnap erősödő pozitív tesztem volt, de a második napján meg is jött- nyilván.

Figyelt kérdés
2 nap múlva már nem volt ugyanolyan tesztem, csak egy xepil, de az este negatív volt, ez a ciklus 29. napja. A mensim egyébként 2 nap volt, 3.nap csak foltok. Még mindig nem tudom feladni, mert hihetetlen, hogy így elveszítsek egy babát, sőt kissé furán is érzem magam, hullámokban rámtörő fáradtságot érzek. Ezért volt egy ovutesztem, megcsináltam, ami rögtön kidobott két jó erős csíkot.Mi lehet? Maradt még hcg a szervezetemben, vagy reménykedhetek esetleg?
2011. nov. 1. 16:37
 1/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A norcolut progeszteron pótlás. Az abbahagyása azért vált ki mensest, mert a progiszint leesése olyan jelzés a szervezetnek, hogy nincs terhesség, új ciklust kell indítani. Sajnos emiatt megszakadhat egy megfogant terhesség. :-( Ezért nem szabad abbahagyni a progipótlást addig, amíg nem teszteltél, és pozitív teszt esetén.

De hallottam már olyat, hogy ennek ellenére megmaradt a baba, de ha már halványabbak a frissek, az sajnos nem jelent jót. :-(

Miért kellett szedned?

2011. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azért kaptam, mert mensi előtt barnáztam. Ne kérdezed az okát, semmilyen vizsgálat nem előzte meg :-( Nem volt terhes tesztem,ovu tesztet csináltam, ami nagyon erős lett, most azért még veszek egy rendeset is.
2011. nov. 2. 06:30
 3/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha barnázás van, az általában alacsony progeszteron szintet jelent, szóval elvileg jó, hogy kaptad. Viszont talán érdemes lenne csináltatni egy hormonlabort, mert mindennek oka van. Ha peteérés hiánya miatt alacsony a progeszteron, akkor a norcolut csak arra jó, hogy ne barnázz, de attól még nem lesz baba.

Endokrinológus a hormondoki, jobban ért hozzá, mint a nőgyógyász, (tisztelet a kivételnek!), és megkeresi mi a gond, mielőtt kezelni kezdene.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia,

köszi a válaszod.

Tudod mi a legjobb az egészben? Hogy a nőgyógyászom endokrinológus is, azért is választottam....sztem peteérésem van- poz.ovutesztek, pozitív terhességi teszt....

2011. nov. 5. 09:15
 5/10 Manka68 ***** válasza:
És nem mondta, hogy ha pozi a teszted, ne hagyd abba a norcolutot? Vagy hogy ne hagyd abba teszt nélkül? :-((
2011. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos. Azt mondta, "ha teherbe esik, lecseréljük a gyógyszerét".

Pedig ahogyan utánanéztem, ez elég agresszív gyógyszer, ami lebontja a méhnyálkahártyát.

Nem merem elkezdeni az utolsó havit.

2011. nov. 7. 06:57
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Nem most hagytad abba? Ezt csak ciklus második felében szokták szedni, ugyanúgy dolgozik, mintha a saját progeszteronod emelkedne meg peteérés után. És csak az abbahagyás váltja ki a vérzést, addig inkább segíti a megtapadást, ha van ami megtapadjon. :-)

Szerintem tesztelj még egyet, és ha negatív, akkor majd nyugodtan elkezdheted, csak ne hagyd abba a következő nemvárt előtt, csak ha biztosan nem sikerült.

Bár én a helyedben meddőségi cemtrumba mennék, ott nem követnek el ilyen hibákat.

Mielőbbi babásodás kívánok!

2011. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kicsit érthetetlen vagyok :-)

3 havit írt fel, a ciklus 16.napjától 2x1-et. 2 havit szedtem be, és a 2.után volt a pozitív teszt, majd a menstruáció :-(.

Azóta eltelt 11 nap, vasárnap kéne elkezdeni a 3. havit, de attól tartok, h megismétlődik....ezért vagyok tanácstalan, nem akarok ártani magamnak.Beszélek ma egy orvossal. Köszi!

2011. nov. 8. 08:46
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sikerült dokival beszélned?

2011. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia, köszi az érdeklődést. Azt mondta, h ettől nem szakadhatott volna meg a terhesség (már hogy abbahagytam), hanem valami baja lehetett, és örüljek, hogy nem később történt.

Azt mondta, abbahagyhatom a gyógyszert, nem muszáj beszedni és legalább tudhatom, h képes vagyok teherbe esni. Így ez mind igaz (bár nekem attól még fájdalmas), úgyhogy ebben a hónapban nem szedem be, meglátom, h mi lesz, hátha már elmúlt ennyitől a pecsételés.

2011. nov. 9. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!