Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan zajlik a petevezeték...

Hogyan zajlik a petevezeték átjárhatósági vizsgálat?

Figyelt kérdés
Meddőségi ambulanciára járunk, és a vizsgálatok közt szerepel ez is.Érdekelne ha volt már valakinek ilyen hogy hogy csinálják,miéert kell 3-4 órára befeküdni a kórházba???
2008. márc. 20. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
"röntgen alatt kontrasztanyagot adunk a méhbe, és vizsgáljuk ennek haladását a petevezetőkben. Ez általában enyhe feszítő érzést okoz csak, nem több kellemetlenséget mint egy injectio."
2008. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogyan juttatják a kontrasztanyagot a méhbe?Miért kell 3-4 órát bentmaradni??

Köszönöm a válaszodat!

2008. márc. 20. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezt találtam még neked:

[link]


De azt sajna nem tudom, hogy miért 3-4 óra ez. emiatt ne aggódj!

És igaz, hogy a cikkben az van, hogy fájdalmas, olvss fórumokban, és meglátod, hogy bírható! Sok sikert!

2008. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom ugyan nincs a témában, de jó néhány ismerősömnek csinálták már. Volt akinek nagyon fájt, de volt, aki azt mondta, hogy nem volt kellemetlenebb, mint egy rákszűrés. És csak pár perc az egész.

Szerintem azért kell bentmaradni még a kórházban, mert annak a kontrasztanyagnak, amit befecskendeznek a méhedbe és a petevezetékeidbe, el kell oszlania a hasüregben és ahhoz idő kell. Nem baj az, ha addig megfigyelnek, legalább biztonságban érezheted magad.

Szerintem ne aggódj, nagyon sokaknak segített már ez az eljárás, még akkor is, ha konkrét elzáródást nem találtak, ezután 1-2 hónappal teherbe estek. Biztosan minden rendben lesz, fel a fejjel!

2008. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én túl vagyok rajta. 2 napos a dolog. Első nap átmelegítenek, ne gondolj semmi fájdalmasra, csak ülnöd kell egy negyed órát egy meleg helyen, ezután vért vesznek tőled, meg hőmérőznek, ezek azért kellenek, hogy megnézzék, nincs e gyulladásod, mert akkor a HSG (átjárhatósági vizsg.) nem végezhető el, mert a befecskendezett kontrasztanyaggal továbbterjedhet a gyulladás stb.

Másnap reggel befekszel (ha nem aludtál bent, mert haza is lehet menni) és valamikor aznap elvisznek erre a vizsgálatra. Felfekszel egy olyan asztalra, mint amilyen a nőgyógyásznál is van, csak annyi különbséggel, hogy egy röntgengép is van feletted, és onnantól a doki dologozik, amit nem látsz ugye, de a lényeg, hogy valamilyen módon a méhüregbe fel kell vezetnie azt a csövecskét (nem tudok jobb szót rá), amin keresztül ezt a folyadékot befecskendezi. Ez a rész elég kellemetlen, de túl lehet élni. A fejednél felfele valamelyik oldalon lesz a monitor, ott megnézheted te is, ha érdekel, hogy a folyadéknak hova sikerül eljutnia, fehérrel fogod látni a folyadék által feltöltött méhet és petevezetékeket és petefészkeket. Ha bent van az anyag, akkor ezzel kész a hadművelet (max 10 perc), jön érted a beteghordó, és visszatol a szobába. Betét legyen nálad, ha kifolyik a kontrasztanyagból valami, de a nagy része, szerencsés esetben a hasüregben köt ki, ha átjárható vagy, továbbá kicsit vérezhetsz is még másnap is, de ez normális. Görcs is előfordulhat (én nem görcsöltem). Hallottam olyat is, hogy el volt záródva vki, és emiatt az az oldali válla, karja fájt állatira. Min. 2 órát fekszel, nem kellhetsz fel, és ha minden Oké, jól érzed magad, akkor mehetsz is haza. Tulajdonképpen azért kell az a pár óra, hogy megfigyeljenek, nehogy valami gond adódjon, mert ugye csak végeztek rajtad egy beavatkozást.

Megéri megcsináltatni, mert sokkal okosabb leszel te is meg az orvos is, és közelebb kerülsz a babához, a kellemetlenséget meg elfelejted.

2008. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egy hete volt ilyen vizsgálat. Nem kórházban hanem magán klinikán . Nagyon kedvesek voltak, pátyolgattak, mert nagyon féltem, de mindent megtettek, hogy megnyugodjak. Kibírható, csak annyiban kellemetlen, hogy hirtelen jön. Olyan, mint egy menstruációs görcs, pár perc az egész.Utána lassan elmúlik.Jó, hogy ha bent maradsz, hogy tudjanak rád figyelni ha baj lenne, de nem lesz ne félj. Tőlem jobban senki sem félhetett. Én sajnos másnap mentem dolgozni, nem kellett volna.Jó tanács pihenj még egy napot, lassan mozogj utána is pár napig, mégiscsak egy beavatkozás.Jó, hogy ha kiderül, hogy minden rendben van_e. Nekem így volt, megnyugodtam.

2008. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok!Én ma voltam HSG/én,nem akkarok senkit megijeszteni de ez attól függ hogy átjárható a petevezeték vagy nem.Nekem nem volt átjárható egyik se nagyon fájt,az egyik egy picit megnyilt a másik nem úgy,hogy 1hónap múlva műtenek annyit mondtak ott már altatnak és három nap kórház.Betét kell mert a kontraszt anyag utána folyik kb 30 percet kellett feküdni.Remélem utána már sikerül a baba!!!
2008. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!