Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az inzulinrezisztencia miért...

Az inzulinrezisztencia miért befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Aki IR-es, lehet nincs peteérése, lehet van,d e kevés a progeszterinje, ami miatt vetélés is lehet sajna, mégha sikerül kezeletlen IR-rel a baba.

Ha tartja valaki a 3-as kezelést, 3 hónap védekezést ajánlanak, utána ált. megmarad a baba.

Persze vannak szerencsések, akik nem foglalkoznak az IR-rel vagy nem tudnak róla és teherbe esnek és semmi problémájuk enm lesz.

Nagyobb az esély a terhességi diabéteszre is, ami a babára is veszélyes, ha nincs kezelve.

2011. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyébként vannak tünetei az IR-nek??
2011. dec. 6. 12:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem 3 ismertető jegyet mondott az endokrinológus:


1. Rendszertelen, vagy kimaradó menzesz, nagyon hosszú ciklus

2. PCO szindróma, azaz ciszták a petefészkekben, ennek következtében valószínűleg peteérés sincs

3. Megerősödött szőrnövekedés, férfias jelleg

2011. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A magas inzulin tönkreteszi a progeszteront, ami a placenta kialakulásáig a 12. hétig élteti a babát, magyarán ha magas az inzulinod, akkor nem tud megtapadni a baba.
2011. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A tünetek egyénenként változnak. Nekem napra pontos mensim volt, nincs túlsúlyom, se cisztáim, szőrők vannak, de nem vészes. Én a rosszullétek miatt kezdtem gyanakodni.


Egyébként ezek lehetnek a tünetei:

• szőrösödés (orvosi kifejezéssel: hirsutizmus), ez nem az általános területeket érinti, hanem az arc, a nyak, a toka, a has, a mellkas területén megjelenő szőrszálakat.

• elhízás, a cukorlebontásának-zavara miatt, gyakran alakul ki, akár túlsúlyos akár normál testalkatú, akár kifejezetten vékony betegről beszélünk, valószínűsíthető, hogy az elhízás a hasi területeket érinti majd leginkább.

• zsíros, pattanásos bőr az esetek szintén nagy részében előfordul

• hajhullás

• egy barnás-fekete bőrelváltozás a tarkó illetve a hajlatok (hónalj, mell alatti terület, lágyékhajlat) területén, orvosi kifejezéssel: acanthosis nigricans, ez főleg az elhízottaknál alakul ki,de már gyerekkorban megjelenhet.

• éhségérzet hiánya, nincs korgó gyomor, csak leeső vércukor. Nagyon sokszor előfordul, hogy az IR-es beteg nem éhes, sokszor egész nap, viszont mikor a vércukra leesik hipoglikémiás rohamot kap. Ez szédüléssel, homályos látással, kézremegéssel jár és persze hatalmas cukoréhséggel.

• hormonális tünetek, a hormonháztartás felborul az inzulin „áldásos” hatásának hála

• menstruációs zavarok, túl rövid vagy túl hosszú ciklus, folyamatos „barnázások”, közti vérzések

• ciszták a petefészekben

• magas koleszterinszint, zsírszegény étkezés ellenére is

2011. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Milyen rosszulléteket okozott neked? Én nem vagyok kövér, de a hasam felső részénél van "úszógumim" :(
2011. dec. 6. 15:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Például szédültem, hányingerem volt, ájulás előtti állapot, mint mikor mész, de nem érzed a lábadat, mintha egy búrában lennél és tompán hallod a külvilágot. Mikor lépcsőn mentem lefelé, kapaszkodnom kellett, mert féltem, hogy elesek. Először azt hittem, hogy vérnyomásprobléma, de mióta rendesen tartom a diétát, ezek teljesen elmúltak és csak akkor jön elő, ha rosszul eszem. Úszógumim egyébként nekem is van/volt mindig is. És hiába fogytam azóta 3 kilót, a hasam ugyanolyan maradt.
2011. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És nem fáj ettől a hasad? Fújodás ilyenek?
2012. jan. 4. 10:16
 9/15 anonim ***** válasza:
Mármint az IR-től? Nem, max. bizonyos kaják fújnak fel, de a betegségnek nekem nem volt ilyen tünete.
2012. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ugyan nem engem kérdeztél erről, de én puffadtam szinte mindentől, még egy szendvicstől is. :-(

Állandóan fáradt voltam, a szemeim alatt nem is táskák, hanem bőröndök voltak.

Aztán ahogy elkezdtem a diétát, ezek szinte azonnal megszűntek, pedig akkor még a súlyom ugyanannyi volt.

2012. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!