Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik megbízhatóbb? Az...

Melyik megbízhatóbb? Az ultrahangos, vagy a röntgenes petevezeték átjárhatósági vizsgálat?

Figyelt kérdés
2 éve volt ultrahangos átjárhatóságim , ahol a doki szerint minden rendben volt. Sajnos azóta sem estem teherbe, 3 inszem után sem. Az új dokim szerint az ultrahangos vizsgálat nem megbízható, laparra akart rábeszélni, de én azt nem vállalom. Azt mondta akkor menjek el röntgenes átjárhatóságira, az megbízhatóbb mint az ultrahangos. Szerintetek? Kinek milyen tapasztalata van?
2011. dec. 12. 23:26
 1/8 mantis religiosa ***** válasza:

Amikor Mi voltunk, párommal, azt mondta a doki, hogy az ultrahang az nem 100 % -os , viszont a röntgennél használt kontrasztanyagnak elég durva mellékhatásai lehetnek.


A kis hosszú-farkúakat nézettétek már?

2011. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a párommal nagyjából minden ok. Egyébként mi a különbség a két eljárás között? Csak a kontrasztanyag, vagy más is? Melyik módszerrel látják jobban a petevezetéket?
2011. dec. 12. 23:41
 3/8 mantis religiosa ***** válasza:

Ultrahangnál kívülről történik a vizsgálat, nagyban befolyásolja az eredményt az a szövet vastagság, amin az ultrahangnak át kell hatolni. Tehát ha van egy kis poci, vagy túl izmos a hasfalad, kevésbé lesz tiszta a kép, bármennyire is nyomják a hasadba a vizsgáló fejet.


Röntgennél pedig bejuttatják a kontrasztanyagot, és a röntgen-sugár hatására kirajzolódik valamennyi ér, nyirokcsatorna, és a petevezeték is, ami ha teljesen látszik a felvételen, az azt jelenti, hogy ha a kontrasztanyag átjut, át tud jutni a petesejt is.

2011. dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mantis religiosa ***** válasza:
Legalábbis ezt vettem ki a doki elmondásából, remélem jól értettem.
2011. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként neked melyiket csinálták? És sikerült azóta teherbe esned?
2011. dec. 13. 00:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem röntgenes átjárhatóságim volt múlt hónapban. Kb 30 perc volt, +10 perc előkészület. Engem elaltattak, és már az ágyban ébredtem fel. Kicsit véreztem utána, de nem nagyon. Nem éreztem semmit, csak görcsöt, kicsit. Mindkét petevezető átjárható, a méh megfelelően tágas, tehát nincs benne semmi, és rendben van. Azért altatott el, mert amikor megnyomja a kontrasztanyagot, az fájdalmas lehet.

Bocs az offért, de kérdezném hogy miért ártalmas a kontrasztanyag? A jód miatt???

2011. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mantis religiosa ***** válasza:

Azt mondta a doki, hogy nagyon kevés embernél kiválthat allergiás reakciót, néhány esetben, szívmegállást is előidézett. Amíg nem adják be, nem tudják hogy reagál a szervezet.


A kérdezőnek: Én a fiú vagyok a történetben, Mi is lassan két éve próbálkozunk, fontolgatjuk a Kaáli-intézet felkeresését.

2011. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz azt nem kérdezted, de a laparoszkópos műtét a legjobb. Igaz altatás, stb. de a legmegbízhatóbb.

Nekem volt HSG-m, minden okés volt, mégis a petefeveztékemben tapadt meg az embrió, azaz méhen kívüli lett. Akkor mátétnél megnézettem a másik vezetékemet (a rosszat kivették, összenövések voltak rajta), azzal minden okés.

2011. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!