Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás befejezése után...

Szoptatás befejezése után mennyi idővel sikerült teherbe esned?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 10 hónapos kislányom, nagyon szeretnénk neki kistesót, ha lehet minél előbb (korom miatt)! Már a szülés utáni 6. héttől megvan rendesen a mensim, de csak pár hónapja próbálkozunk, de a kistesó nem akar jönni! A lányom a 3. hónapban fogant, szóval ő elég gyorsan jött! A kérdésem azokhoz az anyukákhoz szólna, akik szoptatás alatt nem tudtak teherbe esni, csak a szopi befejezése után! Mennyi időt vártatok? Egyből sikerült, vagy kellett pár hónap, míg rendeződött a hormonháztartás?

köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 16. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A szoptatás abbahagyása után a 8. próbálkozós hónapban.

Voltam dokinál, ő azt mondta, ha rendszeres a mensi, akkor minden ok, nézzem van-e peteérésem. > volt. de így sem jött össze. a lányom első hóban.

Én szerintem vegyél ovulációs tesztet, hogy van-e péd.


És türelem. Nem feltétlenül igaz, hogy ha az első könnyen, akkor a második is. > sajnos

2011. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy bepofátlankodok, ez engem is érdekel, 10 hós a lányunk, 1 hónapja nem szoptatok. Mióta szültem egyáltalán nem védekezünk, 4 hónapja menstruálok. Mi is szeretnénk tesót mihamarabb! Kíváncsi vagyok én is a tapasztalatokra.
2011. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszönöm a válaszod, várok, pontosabban várunk :), még többet is!

2011. dec. 16. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 6 hetes volt mikor legelőször megjött. 5,5 hónapos volt, mikor kiderült terhes vagyok. Csak szoptattam.

Második gyerekem 4 hetes volt mikor először jött meg. 8 hónaposan hagytuk abba a szopit. 9 hónapos volt, mikor kiderült, hogy várandós vagyok.

2011. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló!

utánaolvasgattam és megtudtam pár hasznos infot! Nem biztos, h pontosan és jól fogalmazok, így légyszi, aki otthon van ebben a témában az javítson és/vagy egészítsen ki!

Szóval szopi alatt több prolaktin hormon termelődik a szervezetben, ami gátolgathatja a teherbeesést! Akinek ez a szint magasabb úgy tudom vissza kell szorítani, h teherbe tudjon esni! Gondolom nálunk alapesetben ezzel a hormonnal nem volt probléma, mivel teherbe tudtunk esni! De egyes nőknél ez gátolhatja szopi alatt a megtermékenyülést! Szoptatás befejezése után elvileg rendeződik a hormonháztartás, és vissza áll ez a normális szinte, 1-2 hónap alatt! Így azt javasolják, h aki a szopi befejezése után 6 hónappal nem esik teherbe menjen el dokihoz, mert lehet, h ez a hormon nem ment vissza az eredeti értékre! Ezt gyógyszerrel könnyen vissza tudják szorítani!

Szóval szerintem ennyi a lényeg dióhéjba, de légyszi aki tud pontosítson, vagy javítson!

Köszönöm!

Várok még válaszokat!

2011. dec. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!