Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2010. április 30. - ügyesen...

2010. április 30. - ügyesen megszabták! Mi a reakciótok? Megpróbáljátok időben a babát összehozni?

Figyelt kérdés

Ezt az időpontot szabták, hogy az ezután született babákkal 3 helyett 2 év lesz a gyes.


Nekem van már egy iskoláskorú gyermekem, s most nehezen akar "összejönni" a testvérke, ez a HATÁRIDŐ aztán teljesen stresszel.


Akkor is ha tudomásul kell vennem, ha csak később foganhat valamiért a baba...


Ja, és tényleg ügyesek, mert így nem lehet kegyes hazugság, hogy kinek mikor volt az utolsó mens.-ja...


2009. máj. 22. 07:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy gusztustalan születés szabályozás ami megint a dolgozó kismamákat érinti!Nem elég,hogy van ahol nehezen jön a baba most már azon is lehet aggódni,hogy ki vigyáz majd az 1 éves babára amíg anya-apa dolgozik.(mert bölcsi ugye nem megoldott helyenként)
2009. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Ez már úgy is el van döntve.Èn nem tudom miért kell ettöl annyira irtózni...

Máshol még kevesebb mint két év.....

yugodtan lehet lepontozni,mert leírtam a véleményemet.Tudom,hogy senkinek sem fog tetszeni.De ez az igazság....

2009. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Máshol más sem ennyi....(2.válaszolónak)
2009. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
en mashonnan vagyok es nalunk is 2 ev.azert kellene a 3 ev mert oviba csak 3 evtol veszik be a gyereket es a bolcsi nem megoldhato.
2009. máj. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

én is máshonnan vagyok, nálunk is két év, de sose gondoltam arra, hogy ezért kevesebb gyermeket vállaljak, mint amennyit elterveztem. 200 ezres városban lakunk, bölcsi van, bár kevés a hely és már egy évvel korábban be kell iratkozni, de szülők nem tudnak segíteni, szóval magunkra vagyunk maradva. 3 gyermeket akarok, most várom az elsőt.


4 ketes km

2009. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
mire a 2010. április 30. után született gyerekek mellé járó 2 év gyes lejár, addigra lehet, hogy egy másik kormány más rendelettel visszacsinálja az egészet... nem biztos, hogy ezen kéne most stresszelni.
2009. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát, akinek ezen múlik hogy akar-e babát és hogy mikor, annak csak gratulálni tudok, remek hátterű családba érkezik a kisbaba....Ezt is nyugodtan pontozzátok le, már megszoktam. :-))
2009. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

A "máshol más sem ennyi"-t íróval értek egyet.

Tennék én a 2 évre, hiszen nem dolgozni nem akarok!

De:

-normális bölcsi van?

-egyáltalán VAN bölcsi/ben hely?

-visszavárnak dolgozni?

-kisgyerekkel felvesznek máshová?

-a bölcsi 6-tól este 7-ig van nyitva? Nem?

-van olyan m.hely a környékeden, ahol csökkentett m.időben felvesznek (2 éves babával)?

-ha van és fel is vesznek, mennyit fogsz ott keresni? 40 ezret?

-+ 15 ezerért (Gyes:25 e) akarsz lemaradni a gyereked legszebb éveiről?

-ha nem veszik be v nincs bölcsi, a keresetedet magánbölcsire/babysitterre fogod költeni?

-és ha nem vesznek fel sehova/szabi+1 hó után kirúgnak a régi m.helyedről miből fizeted a bölcsit/magánt/sittert?

Na, ezeken gondolkodjatok el!

Magyarországon sajnos nem "divat" visszavárni a kedves anyukákat a m.helyekre, nem "divat" csökkentett m.időben munkát kínálni nekik, és egyáltalán nem "divat" kisgyerekes anyukát alkalmazni!

Bölcsi nincs/van, de nincs hely/van, de rettenetesek a körülmények.

Apuka fizetése a béka f.neke alatt, anyukáé 4-6 órában (ha talál ilyet) szintén.

És még sorolhatnám.

Külföldön lehet, h mindez flottul működik, de lássuk be, Mo.-on nem fog!

Megint azokon húznak, akiken nem kéne (nyugdíjas, kismama).

Ez van, persze, de én nem repesek a boldogságtól. Ti igen?

Nem is tervezek több babát. (7 hós a lányom)

2009. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és azt kihagytam:

Akinek még 3 év, és akinek már csak 2 év jár, az mind egyszerre fog "rászabadulni" a magyar sz@r m.erőpiacra 2012-ben. Szerintetek fognak tudni ennyi embernek munkát adni?!

08:57 voltam

2009. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Én is máshonnan vagyok és én örülnék, ha két év lenne.

Itt konkrétan fél év. Azzal együtt, amit szülés előtt kivettem, ugyanis nem lehet táppénzre menni terhesen, amennyiben nem rákos beteg az ember. Tehát munkahelyről megyünk szülni, ha babázni is szeretnénk.

Más sem több. Lehet, hogy forintba átszámolva több az anyasági, mint ott, viszont forintba átszámolva kb ötször annyiba kerül a lakhatás, utazás, stb. is, mint ott.

Arányaiban kevesebbet kapok, min ott. Ha a fizetésem X volt, akkor az anyasági arra a félévre az X harmada. Tehát van életszínvonal romlás rendesen.

Bölcsi van rengeteg, könnyű bejutni, de mindegyik fizetős. Ha továbbra is X a fizetésem és én negyven órát dolgozom egy héten, akkor a bölcsiért a fizetésem négyötödét kell kifizetnem, tehát 4/5X-et. Megéri beadni a gyereket? Más nevelje? A maradék 1/5-öt meg elköltöm a munkahelyre járásra?

Nem. Inkább felmondok és oviig itthon vagyok a gyerkőccel pénz nélkül. Majd lesz valami, éhen halni csak nem fogunk. Az ovi már olcsóbb.

Személy szerint én körbeugrálnám a kerületet háromszor örömömben, ha most azt hallanám, hogy két évre emelik a fizetős anyaságit és csak egy évig kell koplalnunk.

Tudom, hogy nem erre voltál kíváncsi, ezt csak azért írom le, mert mindentől van rosszabb is.

Másik: nekem van egy olyan perverz gondolatom, hogy ha nem is egy-két éven belül, de szerintem 10 éven belül Magyarország is átveszi azt a szociális rendszer alapot, ami a legtöbb eu-s országban van. Az még rosszabb lesz ebből a szempontból.

Viszont az ezeken megspórolt pénzből lehet, hogy szebbek lesznek a kórházak, tisztábbak, korszerűbbek a gépek, kedvesebbek az orvosok, nővérek. Vagy jobbak lesznek az utak.

2009. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!