Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pco! Akinek volt már drilling...

Pco! Akinek volt már drilling műtéte, mikor esett utána teherbe?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, miért döntöttél drilling mellett? Metet, diétát próbáltad már?
2012. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
több mint 1,5 éve próbálkozunk. szedtem legalább 4 hónapon keresztül clostyt, 1,5 éve szedem/szedtem a merckformint és mellette androcurt. volt 1 hsg-m szeptemberben és utánna egy injekciós kúra és így sem indult be a peteérés. decemberben volt egy laparom (drilling műtét) és még egy hsg-m. a merckformint dec. végén hagytam abba mert nem használt, ráadásul híztam tőle (tudom, hogy inkább fogyni szoktak). a műtét óta egyszer megjött rendesen gyógyszer nélkül! szerinted mekkora esélye lehet hogy most összejön? febr. 5.-e körül nem várom.
2012. jan. 22. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem vált be a merckformin? Van más gyógyszer is.

PCOS-eseknél fontos a 3-as kezelés, kezeletlen PCOS vetélést is okozhat.

2012. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azért nem vált be a merckformin, mert peteérést sem csinált és még a ciklusom sem állt be tőle. a doktornőm mondta hogy hagyjuk abba, mert közben kaptunk időpontot a kaáliba és majd ott megmondják, hogy hogyan tovább. hát ott sem mondták hogy szedjem. meg más gyógyszer meg sem említettek, sem a nődokim és sem a kaáliba.
2012. jan. 23. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nekem is PCO-m van, mellette pajzsmirigy alulműködésem, és IR-em természetesen. Én is egy évig szedtem a merckformint, ami semmire nem volt jó. Utána gyógyszert váltottak, eucreast kaptam, és spontán sikerült, egy norcolutos hónap után. Ja, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor jött meg életemben. A closty nekem sem segített, csak cisztákat csinált. Próbálj ki más gyógyszereket is, hátha van más megoldás, a drilling nagyon durva.
2012. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem nem is említettek más gyógyszert, amire le lehet cserélni a merckformint. a doktornő egyből a műtétet javasolta. csak az a furcsa, hogy mások mindig olyanokat írnak hogy 5-6 ciszta az egyik petefészekben.... nekem meg mindig az volt ráírva a papírjaimra hogy zsúfolva 4-5 mm-es tüszőkkel. vagyis akkor ez azt jelenti hogy annyi volt hogy nem lehetett megszámolni, hogy mennyi is van valójában. és szerintem a doktornő ezért javasolta egyből a műtétet. úgymond nem akart "kísérletezni" rajtam. szerintem.
2012. jan. 23. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:

nálam ugyanez volt, zsúfolva minden cisztákkal, az első dokim a merck után műtétet javasolt. De ekkor orvost váltottam. Nagyon sok gyógyszer van, eucreas, competact, actos, stb. Nekem az első gyógyszercsere bejött, és 9 hónap után sikerült, pedig nem vagyok egyszerű eset.

Szurkolok, fel a fejjel, biztos sikerülni fog.

2012. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást!!!
2012. jan. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!