Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan történik pontosan az...

Hogyan történik pontosan az inszemináció?

Figyelt kérdés
Le tudná valaki írni pontosan, hogy milyen kezelést kap előtte az ember, milyen maga az eljárás, és utána mit kell tenni?Kell-e még injekció, v. gyógyszert szedni? Előre is köszönöm.
2009. máj. 28. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2009. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! azt,hogy milyen kezelést kapsz,az attól függ,hogy van e hormonális probléma.Mert ha nincs,és mondjuk a párod sperma eredménye nem jó és amiatt kell az inszem,akkor különösebb kezelés nem kell,de mindig a kezelőorvos határozza meg természetesen. Nekem most hétfőn volt az első inszemem,nálam enyhe peteérési zavar,és páromnál enyhefokban csökkent,de jól mozgó spermiumszám miatt volt az inszem. Engem Clostylbegitte stimuláltak (lett is 4 szép tüszőm) , utána meghatározott időben kaptam tüszőrepesztőt (Decapeptyl inj.t),majd rá 36 órára történt az inszemináció.Vékony katéteren keresztül a méhüregbe juttatják a megtisztított spermiumokat. Egyáltalán nem fájdalmas az eljárás, utána picit érezheted a hasad. Ja és nem több 10-15 percnél,utána még fektetnek kicsit.aznap pihengess,nekem ezt ajánlotta az orvos,utána mehet minden ahogy a mindennapokban szoktad tenni. Remélem tudtam kicsit segíteni.
2009. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szióka!

Nekem azért kellett inszem(miután átjárhatóvá tették a petevezetékeimet és a hormonjamat renbehozták)mert a méhnyaknyákom megölte a spermákat.

Így zajlott:Menszesz 2.3. vagy 4 napján,irány a doki.Megvizsgált és felírt injekciót Merionál nevűt.Ezt kellett beadnom 6 napon kersztül mindennap kb ugyanabban az időben.Akkor vissza a dokihoz ismét megvizsgált és ha mindent ok talált akkor felírta a tűszőrepesztő injekciót,amit (ha jól emlékszem)az utolsó injekció után 2.nap kellett beadni.És másnap mentem inszemre,ez tényleg egyáltalán nem fájdalmas egy picit talán kellemetlen!Utána pihi,és lehet hazamenni.Mondjuk nekem a második inszemnél nagyon fájt a hasam,szinte éreztem a peték érését.Ez tartott kb 1 napig aztán jobb lett.Az elsőnél semmilyen fájdalom nem volt.De nekem a második sikerses volt,és pont ma egy éves a fiacskám!

Ja és az inszem napjától kell az ultragostan hüvelykúp.Ez ha sikeres volt az inszem akkor a terhesség 12.hetéig kell használni.(legalábbis nekem így volt).

De tényleg attól függ a kezelés,hogy milyen problémáid/itok vannak!

2009. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésért, de hány évesek vagytok? Az érdekelne, hogy kb milyen idősen kell ilyenre gondolni?
2010. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!