Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kisbabát szeretnénk! Elég ha...

Kisbabát szeretnénk! Elég ha elkezdem szedni a folsavat és a síma multivitamin tablettát?

Figyelt kérdés
Vagy vegyek valamilyen terhességi vitamint?Ti hogy kezdtétek ezek szedését?
2012. jan. 28. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Az első babánál csak a pozitív teszt után szedtem terhesvitamint meg vasat pluszban mert nagyon vérszegény vagyok.

A másodiknál semmit csak a vasat és magnéziumot marékszámra a folytonos keményedésekre.

2012. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A folsav szedését és a terhesvitamint is jó elkezdeni a teherbeesés előtt. A folsav a fontos, illetve a halolaj.


Nem feltétlen kell terhesvitamin, csak jó vitamin legyen, ne szintetikus.

2012. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Én teherbeesés előtt elkezdtem a folsavat,de ha nem ikreket akarsz,ne szedd! 32+3hetes ikres:)
2012. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A folsav miatt lesznek ikreid?
2012. jan. 28. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,igen!Te szeretnél ikreket?
2012. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha kiderülne,hogy ikreim lesznek örülnék neki,de nem hajtok rá.:)És mennyi folsavat szedtél?
2012. jan. 28. 17:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Már kismama vagy?
2012. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem:(
2012. jan. 28. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Már hogyan lennének a folsavtól ikrei?! Mert neked lettek? :)))) Tévhit, igazi tudományos alapja nincsen, nem mutattak ki összefügést. De józanul belegondolva is: szinte minden kismama szed folsavat, mégsem lesz mindenki ikres. :)) Arról nem is beszélve, hogy az idegcső záródáshoz elengedhetetlen, tehát ha mást nem is, folsavat szedj.


Én pl. csak azt szedtem, pozitív teszt után kezdtem elevitet.


24 hkm

2012. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jesszusom, és ha a teherbeesésed előtti napon piros bugyi volt rajtad, akkor arra is azt mondanád, hogy ne vegyen fel piros bugyit mert ikrei lesznek? :D

Kérdező, a folsav nagyon fontos az idegcsőzáródás miatt, feltétlenül szedd. Az idegcsőzáródás lezajlik mire tudomást szerzel a terhességedről, ezért fontos szedni már a teherbeesés tervezésekor. Tehát vagy terhesvitamin (ezekben van elég folsav) vagy csak simán folsav mindenképp mehet. Nem lesznek tőle ikreid, vagyis lehetnek, de nem a folsavtól :)

2012. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!