Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka annak, hogy nem jön...

Mi az oka annak, hogy nem jön össze a baba, ha "rágörcsölnek"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Hogy mi az oka, azt nem tudom, de gondolom, a tudatalatti szórakozik az emberrel. Én egyet modhatok: valós dolog. Ameddig görcsöltem rajta, nem jött össze sok éven keresztül. Aztán lemondtam a babáról, és most 28 hetes terhes vagyok :)
2012. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy azok pedig akik arra "görcsölnek rá", hogy ne legyen, azoknak pedig gyakran védekezés mellett "sikerül be".
2012. jan. 30. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Mi rágörcsöltünk az elsőre, és mégis összejött:-)A másodikra nem görcsölünk, és mégsem jön.. Ki érti ezt?:-)
2012. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem ennek semmi értelme. Akkor kell nekiállni a gyereknek, ha valaki nagyon akarja. A stressz persze nem tesz jót semminek, ha ez a rágörcsölés, akkor persze kevesebb az esély babára.
2012. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
A stresszhormonok felszabadulása bekavar a neuroendokrin rendszernek, legátolhatja a peteérést.
2012. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Ez a rágörcsölés szerintem pont ugyanolyan humbug, hogy "bevonzod a negatív dolgokat" meg ilyesmi.

Én nagyon rágörcsöltem, azt mondta egy doki, hogy ilyen fejletlen petefészkekkel és méhhel nem fogok egykönnyen teherbe esni. Második próbálkozásra sikerült (ekkor még nem görcsöltem), de missed ab lett a vége. Amikor legközelebb próbálkozni kezdtünk teljesen meg voltam őrülve, hogy mégegyszer ilyen szerencsém úgysem lesz. Volt hőmérőzés, ovuteszt, minden. Másra gondolni sem tudtam, klasszikus "rágörcsölés" volt. Összejött elsőre :)

2012. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Az én olvasatomban a szervezet a stressztől (főleg állandó stressztől) azt az üzenetet veszi, hogy állandó (élet)veszély van. Ilyen helyre pedig a természet nem adja áldását az utódnak, mert még esendőbbé teszi az anyát vele.


A rágörcsölés persze mindenkinél más és más. Van, aki egy kis aggodalmat is nagy stresszel él meg és van akinél nagyobb dolog is kevesebb stresszhormont vált ki. Alkati és személyiség-kérdés is.

2012. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A stressz hatására megemelkedik a prolaktin szint, ami viszont gátolhatja a peteérést, így valóban csökkenti a stressz a terhesség esélyét.
2012. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!