Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mernétek gyereket vállalni...

Mernétek gyereket vállalni ilyen mentális egészséggel? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy feltevés:

Teherbe esik egy 19 éves lány, aki: érzelmi intelligenciája nagyon silány, sokat verték, nem volt gyerekkora, a babáját szereti, szeretné is.. de tudja, hogy saját magát, legbelül se tudta rendbe tenni, sokat sír, szenved, elhagyta mindenki. Világéletében másokra támaszkodott, és attól, fél, hogy a gyereke is gyerekkor nélkül marad. Nem dolgozott soha, antiszociális, érzelmi hangulatváltozásai mindennaposak, hirtelen ember, kapkodós. Düh rohamai is szoktak lenni, majdnem hogy kiszámíthatatlan, nem értik őt sokan... Legtöbb helyről kiutálták, ha nem, akkor tesznek róla. Mindig gyengébb és megalázható volt másoknál. Sosem állt ki magáért, magába folyt(ot) rengeted dolgot, belülről mérgezi őt...

Ilyen mentális, pszichés problémákkal mit mondanál ennek a lánynak?

Azért írom ezt, mert mindenki az anyagiakkal jön, de még erről nem eset szó, hogy lelkileg valaki egy 10 éves szintjén tart, és lehet, 40 évesen is itt fog tartani.


2012. febr. 15. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
először jöjjön helyre mentálisan, dolgozzon ha már stabil az önképe, magát teljes mértékbe el tudja látni lesz párja akkor talán érdemes legondolkoznia,de addig ne.... cska a gyerek jár rosszuk!
2012. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
illetve amibe a legtöbb ember bele esik: nem a másik ember, a kérdező szempontjából éli meg a helyzetet, hanem saját magát állítja a normához, és így ír.
2012. febr. 15. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire "gázos" a helyzete, nem hinném, hogy a helyében vállalnám. Mondjuk én pánikbetegen vállaltam, sokszor eléggé oda vagyok én is, de kontrollálom és a családom sokat segít.

Ha ennyire nincs segítsége az illetőnek, és még antiszociális is, nem kellene gyereket vállalnia, milyen értékrendet tudna átadni a kicsinek így?

2012. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát igen, ezek fontos dolgok.
2012. febr. 15. 11:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Még lánykoromban volt egy lány az osztályomban. Nem voltuk nagy barátnőd, de sok mindent tudtam róla. Őt állami gondozásból vette ki a nevelőanyja. Vele nem is volt semmi gond, csak a későbbi nevelőapjával. Folyamatosan verte, fenyegette h megöli, rágyújtja a szobáját. Az anyja se mert semmit se csinálni mert őt is verte. Szóval patthelyzet. Érzelmileg nulla, és mentális problémái is voltak mind mellett. Az általános iskola negyedik osztályát már kisegítő iskolában folytatta, de mivel közel laktunk egymáshoz, még néha néha beszélgettünk. Mikor 18 éves lett, otthagyott mindent. Összeismerkedett egy férfival, és született egy kisfia. Dolgozni ő sem dolgozott soha, nem tudna beilleszkedni. Amikor megkérdeztem tőle, hogy milyen a párja, annyit mondott: jó vele, mert ő nem ver. Szerintem a mai napig nem tudja mi az a szerelem, de a kisfiát mindennél jobban imádja.
2012. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szegeny lany!

Itt viszont arrol is szo van, hogy milyen ertekrendet mutatna a gyereknek?! Lehet, hogy ongyilkossagi kiserletei voltak, soha meg sem tapasztalta a szeretet, ha igen, akkor zsarolassal, eroszakkal szedte ki a masikbol. Elvezte, hogy akik szeretnek ot azokkal barmit megtehet. Ez abbol adodik h ot mindig leneztek es bantottak, viszont elhatalmaskodik folotte a gyulolet es harag ezert bantja az edesanyjat a szerelmet... Aki tapasztalta valaha a hitet, a szeretet, torodest es tudja hogy ezek tartjak ossze az embereket es a csaladot annak mar van kiindulasi alapja hogy banj masokkal, ergo sajat gyerekeddel. Es aki vilageletbe terrorba elt? Szoval ez elegge osszetett. Azt is figyelembe kell venni h nem egyformak az emberek!

2012. febr. 15. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
A válasz természetesen: nem! ILyen állapotban lévő ember nem vállalhatna gyermeket. Ő nem azért születik a világra, hogy a szüleit meggyógyítsa, vagy hogy kipróbálhassák rajta, hogy tudnának-e szeretni. Marhára felelőtlen lépés egy életet kockáztatni, hiszen egy gyerek életében az egyik legfontosabb az érzelmi stabilitás, kiegyensúlyozottság. Még egy önmagával békében élő embert, illetve bombabiztosnak hitt párkapcsolatot próbára tesz egy baba érkezése, amellett hogy lelkileg nagyon sokat is nyújt!
2012. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha teherbe esik, akkor menjen el egy megbízható szakemberhez, aki ehhez mérten fog vele foglalkozni. Hogy néhány beszélgetés után mit lát be a lány, hogy dönt, vagy döntenek, az ott dől el.

A terhesség hatására egy átlagos ember is teljesen kiborulhat, és hiába a biztos anyagi körülmény, családi háttér, stb., ha a kismama úgy dönt, hogy művi úton véget vet a terhességnek.

Egy "gyenge" ember úgy össze tudja szedni magát egy új élet kapuja előtt, mint egy "erős" el tudja dobni pl. a karrier fontossága miatt.

Megértem az okát, de nem értek egyet azokkal, akik csípőből azt mondják, hogy ne vállaljon gyereket.

Véleményen szerint ez egy ugyanolyan betegség, mint a legtöbb, csak ez nem influenza, amivel háziorvoshoz megyünk, hanem lelki, amivel pszichoterápiára kell járni, vagy kineziológushoz, vagy ahhoz, akit egy megbízható ember javasol.

2012. febr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsoval teljesmertekben egyetertek! Koszonom a hozzaszolasokat! Meg annyit, hogy ez a lany az en ismerosom. O jar pszichologushoz mindenheten. Rengeteg modon probal segiteni magan. 12evig vertek es bantalmaztak. Idegileg nem roppant ossze! De kiszamithatatlan, megbecsulheretlen, mikor lesz normalis(?)!
2012. febr. 20. 07:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azt kérdezted, vállaljon-e. Úgy tűnt, igen vagy nem választ vártál, mivel nem lehet félig teherbe esni. Lehet viszont később, pár év múlva,ami nála indokolt! Megértem, hogy nem tudsz rá objektívan nézni, hiszen a barátod, de ebben a kérdésben nem ő az elsődleges, hanem a baba érdekei, hogy lelkileg egészséges gyermeket tudjon nevelni, el tudjon szakadni a rossz példáktól. Gyógyíttassa magát és készüljön, de ne siesse el, mert nagyon megbosszulja magát!
2012. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!