Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli MIÓMA? Akinek...

Méhen kívüli MIÓMA? Akinek volt van, megírná mi volt, hol és mekkora mindent szeretnék tudni, nagyon-nagyon megköszönném.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Méhen kívüli??

Úgy érted, hogy a méhfal külső részén található?


Nekem van, kettő is. A harmadik gyerekemet hordom ki így. MIvel a méh külső falát domborítja, a babának semmi hátránya nem származik ebből, nekem azért okoz kellemetlenséget, nem is keveset.


De a dokim szerint semmi teendő nincs vele. Ha véletlenül császárral szülnék, akkor azonnal eltávolítanák azokat is, de eddig hüvelyi úton szültem, és nem is szeretnék máshogy. Ha meg két terhesség között kiműtenék, akkor utána meg már csak császárom lehetne...


Szóval a miómák maradnak...


Ja, hol:

hát az egyik az belül van, nem is érzem, csak UH-n látszik, második terhességem végén benyomta a hólyagomat, ha úgy helyezkedett el a baba, így állandóan a WC-n ültem


a másik elöl van, a hasfalamnál, hát az a kellemetlen. Ha keményedik a hasam, akkor fáj, húzódik, ha kinyomja a baba, akkor még jobban. Meszes tok veszi körül, így az nem tágul, rugalmatlan, ezért fáj.

A mérete, ezt nehéz meghatározni, 2-3 cm-es, de mérték már 4-nek is.

Egy csomó leletem van, ilyenek szerepelnek rajtuk, hogy: "tojásnyi, kisebb diónyi, kisebb almányi" és társai...


Szülések között semmi gondot nem okoz, nem fáj, nem is tapintható stb.

2012. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló,megkérdezhetem,hogy a terhesség alatt nőttek-e a miómák?Nekem is találtak(3-at),érdekelne,mire számíthatok,ha sikerül a baba.(egyelőre azt mondták,nem kell vele foglalkozni,nem okoznak majd problémát,ha ekkorák maradnak)
2012. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia 2!

Az első terhességem alatt fedezték fel őket, akkor még nem volt meszes tok, és igen, a méretük is változott.

Terhesség első szakaszában növekedtek (a 4. hónapban volt egy görcsöm, akkor hülyére vizsgáltak, akkor volt "kisebb alma", meg "tojásméretű"), aztán a harmadik trimeszterre zsugorodtak. Azt mondták nekem, hogy ez hormonális változások miatt lehetséges.


De biztos hogy kisebb lett, mert most nem akkora, erre én is emlékszem, hiszen látszik, amikor kidomborítja a hasfalamat a púpocska.

Viszont így a harmadik terhesség alatt fáj is a legjobban sajnos. Nem rég is volt egy görcsölésem, azóta hogy napi 6 Magne B6-ot szedek, kicsit kevesebb a keményedés, és így könnyebb.


Amit még nem írtam, egy furcsaság: kb. 10cm2 átmérőjű körvonalon bárhol felbukkanhat. Tehát mindig máshol domborodik ki, attól függően, hogy hogy mozog a méhtest. Persze a méh felületén a helye állandó, de mégis irtó nagy mozgásban van az egész méh, talán a második trimeszterben a leginkább, amikor még van helye a babának is jobban mozogni.


Hát kb. ennyi. Nem egy leányálom, de vannak ennél rosszabb dolgok is, ki lehet bírni, tényleg! És ami a lényeg, befelé nem domborodik, tehát a babát semmiben nem zavarja!

2012. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 22. héten derült ki, hogy van. Elkezdett fájni és egy dudort éreztem. Nyomásra még inkább fájt. Be kellett feküdnöm, megvizsgáltak, uh.-n is. Még több Mg-t kellett szednem. 5 nap múlva hazamehettem. A doki szerint ez a babára nem káros.
2012. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy cipőben vagyunk.

Tőlem megkérdezte a doki, hogy szeretnék-e bent maradni, vagy inkább otthon pihenek, hát én az utóbbit választottam. :o)

Akkor Neked is a hasfaladon van, nem?

Én holnap lépek 28-ba.

2012. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm,hasznos infók.:)


Jó tudnom,hogy ez nem egyedi probléma,és főleg,hogy nem a világ vége /persze,nem annak örülök,hogy másnak is van,csak,hogy nem vagyok ezzel alien:)/


/2-es/

2012. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok: igen, a méhfalon van/volt. Azóta már megszületett a fiam, aki most 2 éves és 4 hónapos. :)
2012. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is a méhfalon van, kívül a hasam felé, hát elég nagy, tíz cm volt, amikor észrevették, és a hat év óta, mióta megvan, még növekedett. Mostanában csak komfortbeli problémát okoz, a műtétre nem akarok és nem is akartam menni, mert nincs garancia semmire. :( Én az orvosoktól nem sok jót hallottam ezzel kapcsolatban, a legutolsó is konkrétan kijelentette, lehetetlen ezzel teherbe esni. :( A mindentudók. :(
2013. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!