Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tsh és Prolaktin összefügg?

Tsh és Prolaktin összefügg?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a 3. napi laboreredményem.

TSH-m 2,88, (T3, T4, Anti TPO tartományon belüli) a prolaktinom 638,7 (ref.: 70,8 -566,5). Elvileg a TSH-m jó lenne, de mindenhol azt olvasom, hogy 2,5 vagy 2 alatt kellene lennie. Nálam most akkor ezzel is baj van? Vagy elég, ha a prolaktint kezelik és azáltal változik a TSH is? Esetleg pont fordítva van? Már több mint 2 éve várunk babára, de nem sikerül. Aki hasonló cipőben jár és már konzultált használható orvossal, jelentkezzen!!!



2012. febr. 21. 20:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Amíg csak a prolaktinomat kezelték, nekünk évekig nem jött össze a baba. Aztán kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem és kaptam rá gyógyszert, pár hónappal később minden erőlködés nélkül teherbe estem. Ekkor már nem szedtem bromocriptint (a magas prolaktinra).

Ha jól tudom, érdemes 1,0 alá levinni a TSH-t, ha babát szeretnél. A prolaktinom nekem azóta rendben van. Mindenesetre konzultálj egy hozzáértő endokrinológussal!

2012. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

nem tudok róla hogy összefüggne, de mindegyik egy hormon, így gondolom mindegyiknek rendben kell lennie hogy összejöjjön a baba

de én is megyek ilyen vizsgálatra, menzesz problémám van, szervileg rendben vagyok, ezért küldenek most erre, és az én dokim is kért pajzsmirigyet is

szóval ha meglesz az eredményem, ha gondolod megírom milyen lett

2012. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Majd nyomatékosan rákérdezek az orvostól, ha nem foglalkozik vele, akkor keresek egy endokrinológust.

Az első válaszolótól kérdezném, hogy milyen gyógyszereket szedett és milyen adagolásban, mennyi ideig, milyen napszakban kellett azokat bevenni és hogy a Bromo téged is megviselt-e, mint ahogy itt sokan írták.

A második válaszolótól kérdezném, hogy persze, kíváncsi vagyok mi jön ki és az orvosod mit mond rá. Milyen menzeszes problémád van? Csak nem barnázás? Mert menzi előtt az nekem általános, ebből gondoltam, hogy valami biztosan nincs rendben. Csak azt hittem "sima" sárgatest elégtelenség, de ezek szerint annál bonyolultabb. Sajnos :(

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

2012. febr. 22. 11:40
 4/25 anonim ***** válasza:

szia!

2. vagyok

igen, barnázás, de nekem nem előtte, hanem utána, vagyis a rendes vérzés elmúlik a szokott időben, 5-6 nap alatt, de utána megmarad a barnázás és rosszabb hónapokban eltart egészen a peteérésig :( nekem szülés óta van ez, addig minden rendben volt

kaptam már sárgatestet én is, de nem használt, a doki szerint magas maradt a prolaktinom

2012. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Bromocryptin mellett Duphastont kaptam a beágyazódás elősegítésére, a ciklus második felében kellett szednem. Ultrahanggal figyelték a peteérésemet, de sokszor nem volt megfelelő, ezért egy időben Clostylbegitet is kaptam, attól aztán volt, hogy egyszerre 3-4 tüszőm is érett, de 2-3-szor előfordult, hogy ciszta lett belőle. Ezt injekcióval sikerült megszüntetni. Voltam párszor inszemináción is, ugyanezzel az injekcióval idézték elő a peteérést, a nevére már nem emlékszem. Bromocryptint folyamatosan szedtem kb. 3 évig, nekem nem volt tőle semmilyen panaszom, sőt szebb lett az arcbőröm. Az adagolásokra, napszakokra nem emlékszem, már 3 éve szedem a pajzsmirigyemre a Letroxot, azóta a többi hormongyógyszerre nem volt szükség. Van egy másfél éves kisfiam és most ismét babát várok. Tehát nálam hiábavaló volt a meddőségi kezelés éveken keresztül, a pajzsmirigy-alulműködés volt a probléma, csak évekig senkinek nem jutott eszébe, hogy megnézzék.
2012. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Te jó isten, a te történeted (1.) már megint azt bizonyítja, hogy mennyi sarlatán van ezen a téren és az a legmegdöbbentőbb, hogy a meddőségi klinikán - gondolom ott volt az inszem - úgy belevágtak, hogy előtte nem néztek meg mindent alaposan.

Köszönöm, hogy leírtad mi történt, külön rá fogok kérdezni a dokitól, hogy a TSH értékemről mit gondol és nem kellene-e kezelni... ha nem foglalkozik vele, akkor biztosan elmegyek egy endokrinológushoz.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, 1.-nek gratulálok a babákhoz, 2.-tól pedig még izgatottan várom az infókat.

2012. febr. 23. 07:55
 7/25 anonim ***** válasza:

sziasztok,

Nekem 2.3 a 4.napon a TSH-m.A dokim azt mondja,hogy ez jó,de lassan 1éve már nem jön a baba.

Van már egy lányom aki spontán elsőre jött,így most nem tudom mit tegyek.Várjak tovább türelemmel vagy foglalkozzam a tsh-val.

Kíváncsi vagyok kedves kérdező neked mit mondanak!

Egyébként tsh-ra milyen gyógyszert adnak?

2012. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Csütörtökön megyek az orvoshoz, kíváncsi vagyok én is, hogy mit mond. Feltélenül megírom.
2012. febr. 24. 14:08
 9/25 A kérdező kommentje:

Ma voltam az orvosnál, Bromocriptint írt fel, napi 1/2 szemet.

Azt mondta, hogy a TSH-t valóban jobban szeretik, ha 2 alatt van, de úgy gondolja, hogy nálam ne kavarjunk egyelőre be a pajzsmiriggyel, nézzük meg a prolaktin hogyan alakul. 1 hónap múlva kell visszamennem, vinnem kell egy spermavizsgálat eredményt is, azt megnézi és utána újra elküld laborba.

2012. márc. 1. 20:08
 10/25 anonim ***** válasza:

köszi,hogy írtál.

Ez nőgyógyász volt ugye?

Nálam a bromonak nagyon rossz mellékhatásai voltak.

A nődokim nekem is azt mondta jó a 2.3as TSH,az endokrinológus szerint viszont nem...

2012. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!