Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshettem így is vagy...

Teherbe eshettem így is vagy csak az állandó félelem játszadozik a testemmel?

Figyelt kérdés
Június 1-re vártam a menstruációm de sajnos elmaradt. Korábban is volt már hasonló esetem egy felfázás következtében 2 hónapig kimaradt a menstruációm és teljesen kétségbe voltam esve, hogy mi van ha teherbe estem de hála Istennek 2 hónap után megjött. Rá pár hónapra volt egy "balesetünk" a párommal ugyanis kiszakadt az óvszer így kénytelen voltam bevenni egy eseményutáni tablettát mivel a 14. nap környékén történt az eset. Rá pár napra meg is jött, ez 2 hónappal ezelőtt történt. Az előző hónapban is megvolt (pár nap késéssel.) A párommal rendszeresen védekezünk mindig ellenőrizzük az óvszert, hogy nincs -e valami baja és a felhelyezéssel sincsen gond. Viszont most nem jött meg, állandóan fáradékony vagyok és az elmúlt napokban úgy éreztem meg fog jönni de akárhogy várom sajnos nem jön. Egyéb tünetem nincsen csak a fáradékonyság ill. a haspuffadás. Néha érzek nyilalásokat de azt nem csak a hasam táján ill. erős fejfájással küszködöm de ez lehet a hirtelen időjárás változás miatt is. Nem tudom, hogy ez mennyire számít de bal oldalon a petefészkemnél érzek egy picike kis gömb alakú duzzanatot ami erősen szokott fájni de még nem fordultam vele orvoshoz. Mindig azt várom, hogy hátha elmúlik. Sokat eszek mostanság de nem vagyok kívánós és amikor azon gondolkozom, hogy vajon baba van -e a dologban mindig hányingerem van de amikor sokáig kimaradt akkor is teljesen bemeséltem magamnak, hogy ez már biztos és minden tünetet produkáltam... A mellfeszüléstől a hányingerig mindent de mindent. És mégsem voltam várandós ... A folyásom elég erős sárga színű nem tudom, hogy ez számít -e vmit? Szükségem lenne a segítségre mert tesztelni még korai lenne és kétségbe vagyok esve ... (Kicsit hosszúra sikeredett de fontosnak tartottam mindent leírni.) Előre is köszönöm!
2009. jún. 5. 21:25
 1/4 A kérdező kommentje:
A mellbimbóm is elég érzékeny de ez elég gyakran előfordul már hónap óta és vele együtt az is h nyomás hatására fehér folyadék távozik belőle.
2009. jún. 5. 21:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem minél előbb fordulj orvoshoz.

Én is voltam úgy, hogy kimaradt a menzeszem, fájt a jobb oldali petefészkemnél. Elmentem orvoshoz, aki megállapította, hogy jókora cisztám van. :(

A ciszta okozhat ál-terhességi tüneteket ill. vérzés kimaradást, úgyhogy ne késlekedj, és menj el a saját érdekedben.

A mell panaszodat is említsd meg neki, sajnos erre nem tudok mit írni.

Minden jót!

2009. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy gondolom nem vagy terhes. Mivel rendesen bevetted az esemény utáni tablettát és védekeztek, kizárható a terhesség. Viszont engem aggaszt az, hogy gömb alakú csomót érzel a bal petefészkednél. A petefészekciszta nagyon sok nőnél előfordul és kezelhető, viszont nem szabad halogatni, minél előbb lásson orvos. Az előttem szólónak igaza volt a ciszták is produkálhatták a terhestüneteket, ne ijedj meg, nem vagy terhes, a folyás is arra utal, hogy valami egészségügyi probléma lesz. Sosem jó jel, ha valakinek annyi folyása van, hogy meglátszódik a fehérneműn, kivéve ovulatio (peteérés)alatt és menstruáció előtt közvetlenül. Főként az nem jó, hogy sárgás színű. Mindenképp menj el egy orvoshoz, meséld el neki a panaszaidat. Nem tudom nálatok is úgy vizsgálnak-e a nőgyógyászok, hogy alapból vizsgálják a melleket is, nekem azzal kezdte amikor bejelentkeztem legelőször, hogy mindenhogy kivizsgált. Említsd meg neki a mellérzékenységet is, biztosan tud rajtad segíteni. Ha ilyen példás pontossággal elmondod neki a tüneteidet, mint ahogyan azt itt tetted, akkor gyorsan és pontosan tud neked diagnózist adni. Remélem tudtam segíteni!
2009. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj orvoshoz. Még a terhesteszt is becsaphat, mert vannak olyan ciszták, amik hcg-t termelnek. Mindenképpen irány a nőgyógyász, ne hagyd kezeletlenül a problémádat, mert akár még súlyosbodhat is!
2009. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!