Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha Te szeretnél második...

Ha Te szeretnél második babát, de a párod az anyagi nehézségek miatt nem szeretné, akkor mi helyes döntés? Van, aki az anyagiak miatt nem vállal másodig gyermeket, egyébként minden szíve vágya a kistesó?

Figyelt kérdés

"Ezt az egyet tudjam tisztességesen felnevelni, ennek az egynek meg tudjak adni mindent, még egy gyereket nem tudnék eltartani, így is sok a kiadás" stb kijelentések, ami a mai világban nem is meglepő, hiszen nagyon nehéz a megélhetés, egy átlag ember számára!

Viszont nem minden a pénz!!! Milyen jó dolog, ha az embernek van egy testvére, akivel lehet játszani, akire mindig számíthat!

Mit lehet ilyenkor tenni? Van akinek a párja nem mer második gyermeket vállalni az anyagiak miatt???


2012. febr. 26. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. A párom szeretné, én az anyagiak miatt egyelőre nem. Megoldás? Nadrágszíj összehúzása, a jobbra való törekvés. Nem vagyunk elkésve, lehet még gyerek később is, ha rendbe szedjük magunkat.
2012. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem minden a pénz, de a gyereknek sem jó, ha hiányt kell szenvednie valamiből. Kiskorban még nem számít, de amikor már közösségbe kerül, főleg iskolába, akkor már fog. És itt nem a márkás ruhákra gondolok, hanem programokra, egyebekre.


Nálunk volt most olyan, hogy csinálnom kellett egy tesztet, mert azt hittem, megint terhes vagyok (bár védekeztünk), de a férjem odakint izgult a fürdőszoba előtt, hogy nehogy pozitív legyen.....pont mint anno, hogy nehogy negatív legyen :)


Nem vagyok végül terhes megint (van egy másfél éves kisfiunk), de azt mondom, a szívem örült volna egy kistesónak, de az eszem nem. Várunk pár évet, addig visszamegyek dolgozni, és jöhet a tesó :)

2012. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk.Kisfiunk 3 éves. Albiban lakunk (2+1-es), ebből a kis szoba apa műhelye, ami szükséges. A kis szoba a gyerkőcé (az sem túl nagy),-nem akarnám a 2 gyereket egy szobába zsúfolni, a nappali sem túl nagy. Mi pedig a nappaliba alszunk. Az anyagiak miatt nem merünk bevállalni még egyet ( a szívem mélyén nagyon szeretnék újra babázni), de az eszem nem. Pont azért amiket te is írtál. Ráérünk még, még van 5-6 évem (30 vagyok), majd látjuk, hogy mi lesz. De az biztos, hogy akkor költözni is kell.
2012. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az egyik fél - bármilyen okból - nem akar gyereket, nem szabad erőltetni.


Egyetértek azzal, hogy először nem drága egy baba, de ha nagyobb lesz, sokat kell rá költeni. És amikor majd az ismerősei divatos ruhákba fognak járni meg mindenféle iskolai programra elmennek, nem mondhatod neki, hogy "de neked van testvéred".

2012. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi őszinte válaszokat!
2012. febr. 26. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!