Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélye lehet a babának...

Mennyi esélye lehet a babának rögtön a fog. Gátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Hátom hete hagytam abba a fogamzás gátló szedését. Egyenlőre még nem szeretnénk babát a párommal (már van egy három éves fiunk), de ha "becsúszna" természetesen örülnénk neki és megtartanánk. Úgy terveztük, hogy amíg a gyógyszer kiürül a szervezetemből, addig megszakítással védekezünk. Ez így volt az első terhességem előtt is, nem volt belőle probléma. Most viszont kicsit közönségesen fogalmazva az első "löket" belém ment (bocsánat, de ezt nem nagyon tudom szépen körülírni) és pont a peteérésem kellős közepén....persze ha volt peteérésem a gyógyszer abbahagyása utáni ciklusban. Viszont félidőben volt pici rózsaszínes folyásom utána meg tojásfehérje szerű lett, az meg a peteérés jele.... Számíthatok a babára, igaz?!

2012. márc. 13. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell varni semmit. Sot nagyobb is az esely foleg ha a gyogyszer elott nem volt annyira rendazeres a ciklusod mert meg egy ideig megmaradhat ez a hatasa hogy rendszerezi a ciklust, talan a hormonok miatt nem tudom nekem a doki igy magyarazta. De mivel ha 2tabit kihagyaz akkor is kell mashogy vedekezni ezert az esely eleg nagy ha bbahagyod egybol. Nekem az elso fiam egy kimaradt bogyo miatt fogant a masodik rogton a tabi abbahagyasa utan. 18-an szedtem be az utolsot 28-an pedig osszehoztuk a tesot tavaly decemberben:)
2012. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Én hallottam olyat is, hogy a tabletta abbahagyása után előfordul, hogy mindkét petefészek elkezd egyszerre "dolgozni", így akár ikerterhesség is lehet belőle. Persze lehet, hogy ez nem igaz. Szerintem előfordulhat, hogy teherbe esel.
2012. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez nekem is eszembe jutott már.... Egy bébi jöhet, de kettő... Jesszus... :))

Pont most számolgattam, vasárnap kellene megjönnie. Hát nagyon kiváncsi vagyok! Bevallom őszintén izgulok rendesen... Azért okoz majd némi fejtörést, hogy hogyan oldjuk meg a helyzetet, de most már a sorsra bízzuk magunkat, meglátjuk mit szánt nekünk!?! :))

2012. márc. 13. 23:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy 3-as ikreket :D Az vicces lenne.
2012. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én lányom hasonlóan fogant. :) Most 14 hónapos. Semmi baja nincs attól, hogy nem vártunk "amíg a gyógyszer kiürül". Azt terveztük, hogy adunk kb 3 hónapot ennek, és aztán aktívan próbáljuk őt létrehozni. :D

Hát... nem sikerült várni 3 hónapot, az első "meg nem szakításnál" megfogant, ez mondjuk már a tabletta szünet 2. hónapjában volt.

2012. márc. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4 évvel ezelőtt én is így lettem terhes. Decemberben nem szedtem, é januárban össze is jött a baba. És elötte nagyon rendszertelen volt a ciklusom... Szóval van rá esélyed szerintem neked is.
2012. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is pont így lettem terhes. :) Vagyis én az abbahagyást követő 2. hónapban. Mi is várni akartunk még, ezért megszakítással "védekeztünk", de aztán a 2. ciklus folyamán az egyik esetnél a férjem nem vette ki időben, mert belefeledkezett a dologba. :) Pont a ciklusom közepén jártam, másnap reggel éreztem is, hogy fáj a petefészkem. Úgyhogy számítottunk rá, hogy így jönni fog a baba, és jött is. Szóval szerintem neked is nagy esélyed van rá.
2012. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyobb az esély fog.gátló abbahagyása után. Sokszor épp ezért használják a fogamzásgátlót meddőség kezelésére is.


Terhesség tervezése fogamzásgátló után:


Naponta felmerülő kérdés, nem egyszerű a válasz. A következők a személyes véleményem, részben szakma

A petefészekben lévő petesejt éretlen alakjai már a lánymagzat méhen belüli életében kifejlődnek. A nemi érés megkezdődésekor /8-10! évesen/ kezdenek ismét fejlődni, hogy az első menstruáció előtt megérjen és kiszabaduljon az első és így tovább, amíg a klimax el nem jön. Minden hónapban több is kiválasztódik, de általában egy lesz a domináns, ez jut el az ovulációig, a többi elsorvad, vagy a következő ciklusban használódik fel. És ezek a következő ciklusban felhasználódókról lesz most szó. Ezek okozzák a fogamzásgátló szedési hibájából származó nem kívánt terhességeket, hiszen ott ülnek szemfülesen, lehetőségre várva és elég egy kis megingás a gátlásban, hogy felszabaduljanak és készre érjenek. Ez a nem szép tulajdonságuk. Most jöjjön, ami szép és hasznos.

Amikor több éves gyógyszer szedés után tervezetten jön a baba, a tankönyvek szerint 3 hónapig kell új éleetet élnünk, egészségesen és azátn jöhet a baba. Igen ám, de amikor a gyógyszer szedését abbahagyjuk, ezek az előbb említett félig megérett, várakozó petesejtek tovább érnek és van peteérés, néha több is. Ezért kb rendszeres a ciklus a gyógyszer abbahagyása után néhány hónapig. Kb mire letelik az előírt 3 hónap, addigra ezek elfogynak és elkezdődik a vérzészavar, hiszen a petefészek nem tért magához az új tüszők érlelésében. Tehát ekkor kezdve a baba programot jön a kudarc élménye.Természetesen van gyógyszer, pl Diane35, ami nem "csak" egyszerű hormont tartalmaz, ez után megfontolandó a szünet. De mivel ha tabletta /bármelyik/ mellett esik teherbe valaki, akkor sem ok a terhesség megszakítására, legalábbis nem orvosi indikáció /tehát védőnő, csekk, csak 12. hétig/, ezért gondolom, nem hiba utána próbálkozni, a sikeresebb időszakban, tehát a három hónapon belül. Vagy kivárni, de akkor nagy türelemmel, mert lehet, hogy csak fél-egy év múlva lesz pozitiv a teszt.


Nekem mindhárom gyerek a gyógyszer abbahagyása utáni második hónapban jött össze.

2012. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok, köszönöm szépen!!! :))

Azért a hármas ikreket kihagynám.... :))

Vasárnap kellene megjönnie, de mivel most hagytam abba a gyógyszert, nem tudom mikorra várható pontosan. A gyógyszerszedés előtt 28 napos ciklusaim voltak! Viszont ma volt egy kis rózsaszínes folyásom, ami lehet a beágyazódás jele... de lehet hogy csak a hormonok szórakoznak a tabletta után... Tök izgi!!!! :))) Na majd nemsokára úgyis kiderül! :)

2012. márc. 14. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:

A bátyám felesége így lett most terhes és ráadásul nem is tervezték és kapásból ikrei lesznek. Én nagyon sok ilyen esetről hallottam, hogy fogamzásgátló abbahagyás után megsokszorozódik az esély arra, hogy terhes leszel! Ezért is vannak úgy sokan, hogy akkor egyből ikrek lesznek ráadásul!

Van még viszont egy rossz tapasztalatom is ezzel kapcsolatosan, mert nemcsak a terhesség esélye nő meg ekkor, hanem annak is, hogy esetleg nem terhesség jön létre, hanem ciszta. Ugyanaz a helyzet, csak ez a rosszabbik változata az egésznek. :( Úgyhogy erre is lehet számítani most és annak teljesen ugyanazok a tünetei, mint egy terhességnek. Szóval azért erre is készülj fel, mert ez is előfordulhat sajnos. Én pl. cisztás lettem a fogamzásgátló abbahagyása után és terhességi tüneteim voltak hozzá. Azt hittem már sikerült, de sajnos nem. :(

Azóta már nem volt cisztám szerencsére, viszont a baba sem akar jönni már lassan 2 és fél éve. :((

2012. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!