Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bonyolult helyzet. Lehetséges...

Bonyolult helyzet. Lehetséges így teherbe esni?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót. Múlt héten volt a 7 napos szünetem, az előző havi és az az előtti adagban is volt 1x-1x olyan, hogy elfelejtettem bevenni a gyógyszerem, de pótoltam amint tudtam, a betegtájékoztató szerint jártam el. Másképp nem védekeztünk. Rendesen megjött a 7 napos szünetben, de annyi a különbség, hogy sokkal kevesebb és még mielőtt bevenném az első szemet a következő adagból, már előtte elmúlik a vérzésem (pedig elvileg az első szem gyógyszernek kellene elmulasztani ha jól tudom). Nagyjából 1-1,5 hónapja nagyon fáradékony vagyok, bágyadt, álmos egész nap, hamar elfáradok. A hasam a köldököm alatt mindig kemény, puffadt, sokszor van székrekedésem. 2-3 napja pedig folyamatosan émelygek, tegnap reggel olyan rosszul voltam, hogy majdnem hánytam és annyi ideig nem tudtam állva maradni, hogy megmossam az arcomat. Sokszor esik le a vérnyomásom mostanában, szédülni is szoktam, pedig rendesen eszek-iszok, szedek vitaminokat is, a vérképem mindig normális szokott lenni, utoljára november végén nézték és teljesen rendben volt, a vércukromat is szoktam méretni, az is rendben. Most pl. tompán fájdogál a hasam alja, és a hátam is fáj kicsit (szokott mostanában).


Az lenne a kérdésem, hogy ezek alapján lehetséges a terhesség? Ha valaki így teherbe esik, akkor is megjön neki a 7 napos szünetben, vagy így elmaradna? (mert ugye ez nem rendes menzesz, hanem a gyógyszer hozza meg).


Kérlek olyan válaszokat ne írjatok, hogy menjek el orvoshoz, és majd ő megmondja, mert én most vagyok rá kíváncsi, orvoshoz meg leghamarabb szerdán tudok elmenni!


Egyébként annyira nem lenne gond a baba, csak még nem terveztük :) 22 éves vagyok, párom 23, több mint 3 éve vagyunk együtt, minden meglenne a babának, nem ezzel van a gond.


Köszönöm aki tud segíteni :)


2012. márc. 18. 20:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

várjuk a fejleményeket:)

Szerintem ennyi idő után esti vizeletből is kimutatható,ha terhes vagy!Nem kell reggelig várnod!

2012. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor tesztelek ahogy tudok, aztán írom mi lett az eredmény. :)
2012. márc. 19. 11:41
 13/20 anonim ***** válasza:
TESZTELTÉL?
2012. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Úgy fél órája sikerült csak tesztet vennem, nemsokára tesztelek aztán írok :)


X-epil tesztet vettem a DM-ben, remélem jó lesz. 2 db volt benne, gondoltam egyet még tesztelek akkor pár nap múlva is. Na jövök nemsoká az eredménnyel, csak előtte vacsizok mert már kilyukad a gyomrom :)

2012. márc. 20. 18:56
 15/20 anonim ***** válasza:
várom az eredményt:)drukkolok!
2012. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nah teszteltem...hát ez nagyon negatív :(


Nem is tudom, hogy mit érzek, örüljek, vagy szomorkodjak? Örültem volna, ha baba lett volna, mert igazából már vágyom rá, csak még várni szeretnénk vele egy kicsit, amíg stabilizálódnak a dolgaink...ez max. 1 év, de azért örültem volna ha hamarabb jön. :)


Viszont azért jobb így, mert fogamzásgátló mellett nem tudom, mennyire lettem volna nyugodt, ha baba lett volna. Jobb azt, ha nyugodtan, rendesen fogan meg, mintha így gyógyszer mellett meg ilyesmi...


Azért teszek fel képet, de még egy kis halvány csíkocskát se látok :( Azért majd ha nem múlnak a tüneteim, akkor tesztelek még egyet kb. 1 hét múlva, és elmegyek dokihoz is.


Itt a kép:

[link]


És köszönöm szépen még egyszer a sok választ! :)

2012. márc. 20. 19:40
 17/20 anonim ***** válasza:

sajnálom:(


De mindennek eljön az ideje,főleg,ha most nem is tervezted..


Remélem,ha majd elhatározzátok sikerül!

2012. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Most van párom lakás vásárlás előtt, meg össze szeretnénk házasodni, meg most anyagilag is kiköltekeztünk, mert páromnak a cégébe sok-sok pénz belement, és kicsit össze akarjuk szedni magunkat. Ennyi kell csak hozzá, úgy vagyunk vele, hogy mindent szép sorban, nem vagyunk elkésve. :)


Köszönöm szépen a válaszaidat és a jókívánságokat, minden jót kívánok neked! :) Aztán ha esetleg még lesz valami érdekes ezzel kapcsolatban, akkor leírom ide. :)

2012. márc. 20. 20:21
 19/20 anonim ***** válasza:

Talán jobb is így hogy nem gyógyszer mellett fogant.

És akkor nemsokára úgyis ott lesz a pocidban a Picurkád :)

2012. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre jutottam. Hát remélem majd hamarosan így lesz, már nagyon vágyom rá! :)
2012. márc. 21. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!