Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » MerckforminXR 750 -et szedek;...

MerckforminXR 750 -et szedek; milyen diétát kellene tartanom?

Figyelt kérdés
A dokim szerint főleg zöldséget egyek, de ennél kicsit konkrétabban lennék rá kíváncsi...

2012. márc. 28. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Szénhidrátszegény diéta. De gondolom elküldött endokrinológushoz, aki segít ebben. Esetleg egy dietetikus.

Kenyeret nem szabad, csak ha barna, cukrot meg abszolút nem szabad.

22hkm

2012. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is Met-en vagyok. Mennyi CH a napi max?

Keress rá a neten egy szénhidráttáblázatra, és elég jó az Update tábla is, ha valahol megtalálod. EGy idő után már mindent fejből tudsz majd táblázat nélkül is.


Zöldségeken kívül. Gyümi, de itt is: banánt ne

Párizsi, felvágottak, húsok.

Zsömle. Fehér kenyeret el kell felejteni.


Müzli, gyümölcslevek, gabonafalatkák, abonett kenyér is tiltólistás.


Lényeg. Amit iszol, az tiszta víz legyen, vagy édesítőszerrel tea, kávé. Én még a kakaóba is édeskét teszek külön magamnak.



2009 óta szedem, azóta sikerült egy babuci, majd 25 kilótól szabadultam meg. marha lassú folyamat, és nehéz, nem röpülnek le rólunk a kilók...


Azt megkérdezhetem miért a Merck750-ét írták fel neked??? Csillagászati ára van, én is szedtem. Azért írták fel, mert a Meforalt nem tolerálta a szervezet (ment a hasam tőle), ezzel egy kicsit jobb lett (másfél évig szedtem), de már visszaáltam a meforalra.



Tényleg keress egy kicsit a gogliban táblázatok után, mert rengeteg mindent fel lehetne itt sorolni. Lehet variálni. :)

Ami vicc: ha light-os dolgokat vásárolsz mindig nézd meg rajta mennyi a szénhidrát, mert sok ilyen termékre ráírják hogy light, mert zsírszegény, viszont szénhidrát több van benne mint a normál társában.

2012. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Picit magasabb volt a terheléses cukrom, azért kaptram. Endokrinológus nőgyógyász írta fel, és rögtön ezt. 165 cm vagyok és 55 kg egyébként, csak az anyagcserém a ludas, a koleszterinem is picit magasabb. A progim és a D vitaminom is kevés, azt is kapok. És most várom a hormonvizsgálat eredményét... Nagyon szeretnénk már babázni! Csak gáz ez a diéta, nagyon nem vagyok hozzászokva az ilyen táblázatokhoz, és az édes dolgok nélkülözéséhez sem.
2012. márc. 28. 19:36
 4/12 A kérdező kommentje:
A napi maxos CH kérdést pedig nem is értem! Megmagyaráznád? Egyébként köszi az eddigieket!
2012. márc. 28. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Merckformin XR 500 mg-ot szedek este 1 szemet. Ennek lassabb a felszívódó hatása, én ezért kaptam. Nekem mellé 150g CH diéta van felírva, és mozgás.

2012. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az endokrinológusnak kellett volna mondani, hogy naponta hány gramm CHot ehetsz. Én pl 175grammot.

Számolni kell mindenben a CHot, amit megeszel. Meg az is meg van határozva, hogy milyen fajta CHot ehetsz reggel, délelőtt, délben, uzsira és vacsira. Meg hogy mennyit ehetsz ezeknél az érkezéseknél.

Ha rákeresel neten, hogy 180gramm CH diéta, akkor meg fogsz találni egy mintaétrendet. Én ez alapján kezdtem el diétázni, csak kicsit kellett módosítani.

22hkm

2012. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem mondta, de most ezen információk birtokában újra rákérdezek. Kiábrándító, mert nem olcsó buli őt kifizetni. Az ember lánya azért elvárná a részletességet; azt gondolom ez fontos dolog. Azt még elárulod hogy így mennyi idő után jött össze a baba? Csak hogy lássam, milyen messze lehet az alagút vége..
2012. márc. 29. 17:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Az első babánk a második próbálkozós hónapban, ekkor még nem volt diéta se, merckformin se.

Második babával összesen 2,5 évig próbálkoztunk, ebből 1 év, hogy elkezdtem mozogni és diétázni, a metet 8 hónapja szedtem, mikor pozi lett a teszt.

Pont váltanom kellett gyógyszert, lehet az is segített. Normál merckformint szedtem, a 850eset, napi 3at. Erről áttértünk a szűnni nem akaró hasmenés miatt az XR-re, 2*1000.

Nekem már kb 5 havonta jött meg, mikor megkaptam a gyógyszert. Az 5. napon már jelentkezett a vérzésem, majd egyből beállt 28-30 naposakra.

22hkm

22hkm

2012. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem az is újdonság, hogy beállítja a ciklust... A progim volt kevés -erre jöttem rá először (én állandóan vérezgettem, de ez egy hosszú történet), így jutottam endokihoz. Aztán itt szépen sorban jönnek a vizsgálatok, és amit eddig nézett, mindenhol van egy kis bibi. Köszi a választ! Ja, és gratulálok:)
2012. márc. 29. 20:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért kár elmenni újra hozzá hogy mondjon bővebbet az étkezésről, tényleg keress rá a táblázatokra amit írtam, és semmi gond nem lesz.


Én négy éve szedek napi 2x1000 Meforalt. A táblázatok szerint próbálom a napi kajám összeszedni, de nem mindig sikerül, sőt van hogy süteményzabálás a vége a napnak. Én nem veszem olyan komolyan, azt sem mikor milyen felszívódású szénhidrátot lehet enni. Természetesen mindenkinél más minden, szó se róla hogy te is ezt tedd, de szerencsére így is hogy "lazábban" vettem teljesen jól vagyok már egészségileg,súlyilag, mindenhogy


A kajás dolognak csak a fantázia szab határt :)

Pl a rizsben több a szénhidrát mint a krumpliban. Én rizs helyett sült krumplit ettem (mivel nem zsírdiétan vagyok hanem szénhidráton :) ). Na tényleg, ez a sült krumpli

Pl:

Négybe-ötbe vágod a krumplit, félig megfőzöd, majd tepsibe borítod, megkened ecsettel étolajjal, fűszerezed, teszel rá hagymakarikákat, paprika, paradicsom, bármi amit szeretsz, és így megsütöd!!! Párolt husikával kitűnő, vagy magában is, vagy fűszeres csirkemellcsíkokhoz...


Görög sali is jöhet, csak ne fetával, vagy azokkal a sós zsíros sajtokkal, hanem mozzarellával. Öntet ugyan úgy, vagy zsírszegényebb joghurttal.

2012. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!