Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Merckformin XR tényleg...

A Merckformin XR tényleg beállítja a ciklust?

Figyelt kérdés
Én azt hittem, a cukorra kapom, erre itt derül ki:) Egyébként progihiány miatt 16 éves korom óta fogigátlót szedettek velem (a tüszőimből mindíg ciszták lettek), amióta pedig nem szedem (1 éve) folyamatosan vérezgettem, így nem is tudom milyen hosszú egy ciklusom! Egy hónapból kb 20 napig vérzés, de párnaponkéntre lebontva. Az előző dokim nem vette észre a tátongó méhszájsebem, az vérzett, + ovu után én a progihiány miatt. Szóval akkor mit is csinál a ciklussal pontosan? Bő egy hónapja szedem, 750mg/ nap.

2012. márc. 29. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Neked valamit nagyon nem magyarázott el a dokid. Ma már válaszoltam egy másik kérdésedre.

De itt a magyarázat: a tüszöidből azért lettek ciszták, mert nem volt tüszörepedésed, így nem volt peteérésed, vagyis akkoriban nem lehetett babád. Ennek a betegségnek az a neve, hogy PCO szindróma. Nem mondta a dokid?

Ennek a betegségnek több tünete van: hajhullás, pattanásos, aknés bőr, menstruációs zavarok, peteérés hiánya, súlyproblémák. Nem kell minden tünetnek meglennie. Ennek a betegségnek van egy alapbetegsége, ez az inzulinrezisztencia. Ez okozza a petefészkeken a cisztákat és mindennek ez az alapja. A legtöbb nőgyógyász tüneti kezelés alkalmaz, vagyis műtéttel eltávolítja a cisztákat, aztán hormonkezelést ad, inszemináció, lombik. De nem ez a megoldás. A pco kezelése a hármas kezelés: mozgás, diéta és gyógyszer. Van, akinél hamarabb, van akinél tovább tart mire megtörténik a várva várt fogantatás.

A leleteiden nincs rajta véletlen ez a szó: PCO?

22hkm

2012. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Annyit tennék hozzá, hogy a merck nem közvetlenül hat a ciklusodra, hanem helyreállítja a cukoranyagcserét (persze a diétával és a mozgással együtt hat csak!), így újra rendesen tudnak majd működni a hormonok. Persze ez nem megy egyik napról a másikra, de idővel rendben leszel, ha mindent betartasz.

2012. márc. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

www.pco-szindroma.hu


Feltétlenül olvasd át az oldalt. A fórumokban egyenesen kérdezhetsz is, ha felmerül benned valami!

2012. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont Mankánál, én is pont ugyanezt akartam írni.
2012. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nincs rajta a PCO a leleteimen, de ezt az előző nőgyógyászom mondta is (ő hüvelyi uh után közölte hogy szuper, legalább nem vagyok PCO-s), és mintha az endokrinológus is mondta volna, de most elbizonytalanodtam... Leírva sehová sincs, az tuti! De majd rákérdezek. A tünetek közül egyébként csak a vérzészavar volt meg; de tudom hogy egy tünet is tünet... De elmagyarázva semmi sincs ez tény.
2012. márc. 30. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!