Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélés utáni terhességnél...

Vetélés utáni terhességnél mire figyeltetek oda? Mit csináltatok másképp?

Figyelt kérdés

Az első terhességem missed ab-val végződött sajnos. Akkor nem szedtem magzatvédő vitamint, csak folsavat, és próbáltam sok természetes vitaminhoz is jutni. Akinek volt már hasonló tapasztalata: mit csináltatok másképp, mint az elsőnél?

Nem szeretném túlparázni, de szeretnék még jobban felkészülni, hogy a másodiknál rendben legyen minden.

Én orvosváltáson is gondolkodom, pedig nagyon rendes a dokim - csak mégis rossz emlékek kötnek hozzá a vetélés miatt...



2012. ápr. 2. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már a + teszt másnapjára kértem a dokimtól időpontot és írattam fel magzatmegtartó gyógyszert, amit a 13. hétig szedtem is. Ezenkívül nagyon vigyáztam magamra: nem emeltem nehezet, nem fürödtem forró vízben, nem éltünk házas életet és próbáltam nem stresszelni magam.
2012. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom!


Az viszont biztos, hogy nem "hibáztál" elsőre sem, és nem is igazán tudsz mit tenni. A vitaminok nincsenek hatással a magzatra, azok a mama egészségét szolgálják.


A magzatmegtartó gyógyszerekről meg annyit, hogy másik válaszolónak felírták azonnal (függetlenül attól, hogy az orvos nem tudhatta, hogy van-e rá szükség), más orvosok pedig az első hetekben semmi ilyet nem hajlandók adni, azt mondják, az a jó, ha a természet alakítja a dolgot.


Mivel egy babát veszítettél el, lehet reménykedni, hogy minden rendben lesz legközelebb. HA megismétlődne, akkor kell részletes kivizsgálás, hogy esetleg szervi oka van-e, így "csak" nem maradt veletek az első, nem tudni miért.


Próbálj lazítani, és hinni abban, hogy a természet tudja a dolgát.

Mindemellett nagyon fontos, hogy olyan orvosod legyen, akiben megbízol maximálisan!


Mihamarabbi babásodást!

2012. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedtem vitamint, csak fólsavat és magnéziumot és nem éltünk házas életet. Ezen kívül ugyan úgy vigyáztam magamra, mint az első babánál. 9hetesen mentem először a dokimhoz mert nem akartam a sok hüvelyi ultrahangot, meg hogy vissza hívogassanak mert nem látják még stb...ezektől a stresszektől megkíméltem magunkat. Kaptam a dokimtól Utrogestant amit 12. hétig kellett szednem, bár panaszmentes ez a terhességem, azért megnyugtató volt hogy szedhettem.

Az első terhességemnél a legújabb, legdrágább magzatvédő vitamint szedtem, mégis elment a babánk, azóta úgy gondolom nem ezen múlik. Most 27+4hkm vagyok a kisfiammal, minden rendben volt velünk és szépen fejlődik a pici. Ha a baba erős egészséges, akkor nem megy csak úgy el. Próbálj nem aggódni, tudom nagyon nehéz de csak a jó gondolatokat erőltesd magadra. Biztos jól csináltál mindent az előző terhességednél is, de magadat okold! Gondolj arra, hogy minden rendben lesz. Jó egészséget és kitartást!

2012. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyanígy vagyok mint te. 2 hete veszítettük el az első babánk, 7 hetesen. Én váltottam orvost is. Nem tudnék még egyszer hozzá menni, lehet butaság, de a lelki békém miatt szükségem van rá.


Sokat gondolkozom én is, hogy most mit tehetnék másképp. Akkor is nagyon vigyáztam magamra, szedtem vitamint is. És félek, hogy még egyszer megtörténhet. Abba megőrülnék, ez is annyira nehéz volt. Próbálom nyugtatgatni magam, hogy ez egyszeri alkalom volt, és most felkészült a szervezetem is az újabb babára. De azért félek rendesen, és ezer kérdés van a fejemben.

2012. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is átéltem sajnos ilyesmit! Nagyon sajnállak téged is,mert borzasztó! Én kétszer jártam így! Mind a kétszer a 8. 9. hét környékén volt a missed ab. Vitamint mind a kettőnél szedtem. Amikor harmadszorra lettem terhes, már az 5. héten elmentem a dokihoz, (engem viszont megnyugtatott, hogy hamar mehetek)akkor ő magától írta fel az utrogestan. A 8. héten mentem újra . Akkor már csodás szívhang volt. Én is a 12. hétig szedtem. Szerencsére problémamentes terhesség volt! Orvost nem váltottam. Mi sem voltun együtt a párommal, én nekem azt mondta a doki egyáltalán ne is fürödjek, csak zuhanyozzak. Bár fürödni jobban szeretek, de a babáért mindent! Kislányunk, most múlt 17 hónapos, eleven kis imádnivaló örökmozgó!
2012. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 regleszti válasza:
100%
Nekem 2011.Augusztusában volt egy vetélésem ikrekkel.nem tervezett terhesség volt így nem is tudtam az 5.hétig hogy az vagyok..így nem is figyeltem oda semmire.sajnos dohányoztam és buliba is mentem... 5.héten mentem el orvoshoz mert késett és megállapitották a terhességet.6.héten kiderült hogy ikrek.akkor kezdtem el a magzatvédőt. de a 8.héten sajnos elvetéltem. most februárban összejött a baba.próbálkoztunk.ezt a babát nagyon szerettük volna elsőre összejött.. letettem a cigit ,magzatvédőt szedek(gravida) plusz magneB6 .. egészségesen élek. eddig lekopogom semmi probléma a picivel szépen növekszik.a lényeg hogy ezekre a dolgokra oda kell figyelni nagyon.. terhesség tervezésekor már ugy kell élni mint ha terhes lennél! :) 9 hetes kismama :)
2012. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, nagyon hasznosak! A magzatvédő vitaminokról látom azért mindenhol megoszlanak a vélemények :) Én már csak babonából is valószínűleg szedni fogom, picit megnyugtat majd azt hiszem.


A házasélet is érdekes - mi éltünk aktívan a terhességem 9 hete alatt, és végül annak következtében vettem észre, hogy baj van. Nem a szex okozta, csak enyhe vérzésem lett utána, és "szerencsére" megijedtem, így már másnap elmentem dokihoz, így nem a 12. hetes uh-n derült ki, hogy elment a baba... mindenesetre nem gondoltam, hogy ettől is őrizkedni kell az én esetemben.

2012. ápr. 2. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Amint következőleg teherbe esetem, rohantam a dokihoz, ő pedig Utrogestant írt fel, hogy a progeszteronszintet kisegítse, mivel a kisterhességben bekövetkező vetélések jó része a progeszteronhiány miatt van. Most 10 hetes vagyok, előtte 9 hetesen vetéltem el. Előtte nem szedtem semmit, most szedek még gravidát, folsavat, magne-b6-ot.
2012. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En is jartam igy sajnos.En a 2.babamat veszitettem el nemreg.Hogy mit kellett volna maskepp csinalni??Jol kivizsgaltatni magamat az elsö vetelesem utan,hogy mi okozta a gondot,de nem tettem es ennek következteben elvesztettem a 2.babamat is.Most kivizsgaltattam magam es kiderült,hogy pajzsmirigy alulmüködesem van es emiatt vesztettem el a babaimat.Ezt a problemat valoszinü,hogy a szüles valtotta ki(van egy 4 eves lanyom).Most hormon gyogyszereket kell szednem es remelem,hogyha letellik a 3honap varakozasi idö,akkor ujra es hamar terhes leszek megint!
2012. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!