Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petevezeték átjárhatóságival...

Petevezeték átjárhatóságival ott kell aludni a kórházban, vagy lezavarják egy nap alatt? - mintha valahol azt hallottam volna, hogy azt csak úgy csinálják, ha bent alszik az ember egy napot? Hogy készítésem magam és a családom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

ha laparoskopia lesz akkor altatnak, egy napot bent kell maradni, ha van probléma pl elzárodás és azt megcsinálják mütét közben akkor kb 3 nap.

ha kontrasztanyagos rtg-s lesz akkor utána hazajöhetsz.

hol csinálják?

Kaposváron nem csinálnak rtg-st mert nagy sugár dozis a petefészeknek, csak altatásos lapart. megyeek is szeptemberben.

32

2009. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem altatásban csinálták nem volt gond,laporoszkóppal,3-4 napot voltam bennt.

Ez évben is majdnem végeztek egyet,de valami miatt elmaradt,azt már nem altatásban csinálták volna. A doki azt mondta reggel bemegyek és dél körül már hazamehetek,pár órát kell csak feküdni utána.

2009. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első hozzászólónak.. Én kaposvári vagyok és rtg-es átjárhatóságim volt!!!!Nem volt semmi gond sugárzással a következő hónapban babát vártam.. Tökéletes terhességgel..

Szóval max az orvosod nem javasolta neked.. Nekem kinéz még egy átjárhatósági, beszélgettem erről a dokimmal és megint csak ez lesz..szó sem volt laparról.

2009. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hsg (nem altatásos), akkor általában azonnal, vagy néhány órás pihi után hazaengednek. Jobb megkérdezni előtte, mert pl. Bp. Sotén egy éjszakára bent kell maradni, de Kaáliban azon nyomban hazatoloncolnak :)
2009. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia nekem a dr Rák a dokim, nagyon meg vagyok vele elégedve, eddig normális volt ésabban igazavolt hogy ha gond van a rtg-esen, akkor ugyis elö kell jegyezni laparra. szoval én ezért nem is kételkedtembenne, hogy ez jo lesz nekem. azt mondta ha elvagyok zárodva ugy is meg kell müteni, ha mehnincs gond, másnaop haza mehetek.

te kihez jársz?

2009. jún. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hsg-met a Varga doki csinálta..(12 évig jártam hozzá)Nekem volt egy laparom 2002-ben. Egy vezetékemet kivette a dokim, mert össze volt nőve ..Aztán 2003 tavasztól akartunk babát de nem jött.Egy sima hormonos vérvétel után meg 3 hőgörbe elemzése után a dokival megbeszéltük az átjárhatóságit 2004.januárra.

A rtg-es vizsgálat alatt kiderült hogy le van tapadva ez a maradék vezeték is.. De ott azonnal megoldható volt a dolog..a kontrasztanyag felszabadította a letapadást ás a következő hónapban már be is csúszott a kislányom..

A kisfiamat a Cseke doktornőnél szültem véletlenül 3 héttel korábban, de maradtam is nála.. a Varga doki is nagyon jó de már sokan járnak hozzá..szerintem kicsit túl van terhelve.. anno a nőgyógyászati gyakorlataimon mindig vele viziteltem..semmi kifogásom ellene..igazán jó doki..

A doktornőben is nagyon megbízom mert a szülés után is végig velem volt, a gyerekágyas időszakban is segített..bármikor kereshetem, ha nekem nem jó valamelyik időpont bejön miattam a délutáni órákban is.. de ezt nem akarom kihasználni,hiszen ő is emberből van. Mindenről tájékoztat, mindent elmagyaráz, és elfogadja azt hogy konyítok az eü-höz.. más doki már bizti kivágott volna ha javaslok egy beavatkozást magamnak..:) na csak azt akartam írni hogy türelmes..

a Rák dokit csak messziről ismerem.. ő akkor volt itt új amikor végeztem a suliban..van ismerősöm aki hozzá jár.. Jót és kevésbé jót is hallottam róla..de ez mindenkinél megyéni szimpátia és bizalom alapján műkszik..és ez így van jól..

2009. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utsó vagyok..


a doktornővel beszéltem az újabb hsg-ről ami nem csak diagnosztikus értékű.. terápiásan is használ, mert ha nagyon kanyargós kacskaringós a vezeték akkor is nehezebben esik teherbe a nő. szóval a kontrasztanyag kiegyengeti kipucolja.. -és a dokik szerint ha hormongond nincsen egy hsg után "illik" teherbe esni.. a nők nagy részének sikerül..

A laparon kis átfecskendeznek egy asszem metilkék nevű folyadékot és ha az a hasüregben megjelenik akkor átjárható a vezeték. de műteni csak akkor lehet ha a hasi szájadéknál van az elzáródás. a távolabb akkor sajna orvosi segítség kell.. inszemináció vagy lombik


Ezt még 2002-ben a rtg-es átjárhatóságin mondták.

2009. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!