Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a fenét csináljak? Úgy...

Mi a fenét csináljak? Úgy tűnik ismét terhes vagyok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok már van egy gyermekem.

Ő 2008ban született, gyógyszer mellet fogant, koraszülött lett.

2010 szeptembere, kiderült hogy ismét terhes vagyok, ismét gyógyszer mellet.Az orvos a szülési leleteim alapján azt tanácsolta hogy ne tartsam meg, mert nagy az esélyem hogy ugyan úgy járok mint a fiammal, és ha nem kapok azonnal ellátást belehalhatok.Hát elvetettem

2011 május, munka közben iszonyat erős vérzésem lett közel volt a nőgyógy klinika, hát átsiettem.Ott közölték hogy épp vetélek, ez csöppet meglepett hisz azt se tudtam hogy terhes vagyok.Ismét gyógyszer mellet.

Most megint késik már 2. hete.

Szabályosan rettegek tesztet csinálni, meg orvoshoz menni, mert félek attól hogy terhes vagyok, flek szembenézni vele.

Most akkor vetethetek megint?Én ezt nem bírom idegekkel.Akkor minek az a francos gyógyszer, ráadásul az a vicc hogy nem nagyon szoktunk a párommal vitázni, egy dolog van amin rendszeresen megy a vita, azon hogy kevés a sex.Na tessék, gyógyszert szedek a nemi életem kiterjed havi 4-5 alkalomra, és mégis egy ismerősöm szavaival élve "Amint kisüt a nap, terhes leszek".

Tiszta patt helyzet.Nem bírok ki még egy abortuszt (lényegtelen hogy tényleges vagy missed ab, nem bírom).

Viszont a szülést se nagyon szeretném, egy részt amit 2 éve a doki mondott, amit megerősített a tavalyi vetélésem.Másrészt időnként (és most lehet megkövezni), világgá menekülnék mert természetesen imádom, szeretem a kisfiam, de van hogy úgy érzem hogy csak egy hétre hagy menjek el egyedül egy lakatlan szigetre pihenni.

Harmadrészt anyagilag sem úgy állunk.

Teljesen tanácstalan vagyok.És most ha megint elvetetem jövőre megint megyek?Már lassan úgy tartozik az életemhez, mint a szülinapom, évente egyszer van és kész.

Elkötni nem kötnek el, azt mondják majd 10 éve múlva mert még fiatal vagyok.Injekció (ami álítólag biztosabb védelmet nyújt mint a gyógyszer), arra is azt mondta a nőgyógy hogy a fiatalságom miatt nem írja fel.De ez nonszesz, hát 22 évesen azt mondani hogy 4x voltam terhes?Hát még azokban a családokban ahol az a divat hogy egy nő szüljön amennyit tud sem tudja a 22 éves nő elmondani ezt magáról.

Nem tudom mit csináljak!!!


2012. ápr. 11. 07:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Szerintem menj orvoshoz! Bármi is leszmindenképpen lásson orvos.

Ha a gyógyszer ennyire nem véd Téged, akkor védekezzetek gumival. lehet, hogy macerás, de nem csinálod akkor ki a szervezeted. 22. éves fiatal nő vagy. Valamint keress egy jó nőgyógyászt , aki esetleg tud valami normális fogamzásgátlót felírni neked. A lelkedet és a szervezetedet is tönkre teszed így. :( Irány a doki. NAgyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!

2012. ápr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

1.)Keress másik orvost!

2.)Válts gyógyszert mert az akkor neked nem hat(nekem sem hatott a Lyndinette,ezt onnan tudni hogy közti vérzések voltak)

3.)Legyél túl rajta,nézzen meg orvos és hátha nem vagy terhes!

4.)kitartás!!!

2012. ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Bátor nő vagy, ha tudod hogy ennyire nem használ neked a gyógyszer és még is azzal védekezel!!Van gumi, hüvelykúp...stb.

Menj orvoshoz!Ennyi abortusz nem egészséges, igaz most már nem kaparnak hanem vákumoznak, de akkor is.Se lelkileg, se testileg nem jó ez!

Az is megoldás lehetne, hogy a párod legyen elkötve!Mondjuk ezt a pasik többsége nem engedi.

2012. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%

Először is,védekeztek rendesen attól hogy gyógyszert szedsz?

Másrészt,legalább van az orvosnak annyi esze hogy fogamzásgátlót cseréltessen veled?

Nagyon sajnálom,ha lehet ezt mondani,mert biztos nem lehet könnyű,de valamit mégis kellene csinálni!

Ennyi terhesség meg vetélés,abortusz után miért nem raknak fel egy spirált?

A kötést én sem pártolom mert tényleg nagyon fiatal vagy és ha még szeretnél később egy babát akkor nem lenne szerencsés ha el lennék kötve!

Nem is tudom ebben az esetben lehet-e okosat tanácsolni!Kérd ki minél több doki véleményét!És extrán védekezzetek a pároddal/férjeddel!

Hátha itt valaki tud valami okosabbat is mondani!

Sok szerencsét kívánok neked a továbbiakban!

2012. ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Mi a fenéért gyógyszerrel védekezel, ha már ennyiszer terhes lettél???
2012. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Azért azt nem teljesen értem, hogyha tudod, hogy neked ennyire nem használ a tabletta, akkor miért bízod rá magad újra meg újra? Ne haragudj, de ez teljesen ésszerűtlen tőled, és az orvostól is. Védekezzetek gumival, tudom, hogy macerás, de mivel azt írtad, hogy úgy is keveset vagytok együtt, azt ki lehet bírni.

Most csinálj egy tesztet, hogy kiderüljön, hogy tényleg terhes vagy-e, és keress egy másik orvost, aki már nem tablettákkal bombáz téged tök feleslegesen.

2012. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Én 23 vagyok, és 6x voltam terhes, de egyik sem maradt meg. Bár megmaradt volna legalább egy!!! :((

Gyógyszered nem jó, írass fel másikat. Ja és tessék átszokni gumira. Vagy más módon szexelni (orális szex pl). Utóbbitól tuti nem leszel terhes.

2012. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Az ovosnak kellene ajánlani a gyógyszerváltást, mert ezek szerint a mostani nem ér semmit. Menj el a dokihoz, hogy tudd, hányadán áltok éds kérj új gyógyzert, ami talán használ is. Ha nem írna újat, szerintem keress másik dokit...
2012. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Gondolom gyógyszerváltáson már túl vannak, vagy legalábbis merem remélni, hogy nem mind a 4 terhességnél ugyanazt szedte..
2012. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

tesztelj és megtudod. írd meg légyszi. kíváncsiak vagyunk :)


2 kisfiú anyuja

2012. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!