Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mások szerint "rágörcsöltél",...

Mások szerint "rágörcsöltél", és mégis összejött a baba?

Figyelt kérdés
Sokan vannak, akik tudom hogy segíteni akarnak azzal hogy "ne görcsölj", de általában ők nem az épp babára várók táborából kerülnek ki. Figyelem az ovut, szedem a viatamint, kipróbáltam a homeopatiát, a Jónás napot.. Nekem és a férjemnek is kell egy kis orvosi rásegítés, így mi nem igazán tudunk nem odafigyelni. És nem is akarunk! De kikérem magamnak, ez nem görcsölés. Mostantól terveztük a babánkat, és a legjobban szeretnénk csinálni. De ettől az életünk mit sem változott! Pozitív tapasztalatokat várok...

2012. ápr. 21. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ezt várod, de nem, nem sikerült. Csak amikor eldöntöttük, hogy egy hónap szünet. Akkor egy ötödik napi extra peteérésből becsúszott a baba, hála Istennek... tesztelni is nagyon későn teszteltem, mert meg voltam győződve, hogy ebben a hónapban nem lehetek terhes, pedig már hánytam minden szagtól... Most 37 hetes vagyok. :)
2012. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!!!:) Nekem ez is pozitív:)
2012. ápr. 21. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz... háromszor estem teherbe (kétszer elvetéltem), mindannyiszor több hónap próbálkozás után, "rágörcsölve". Utólag azt mondom, hogy nagyon rossz volt így...

Ráment a házasságom. Persze sok más gond is volt, de az, hogy "időzítetten" szexeltünk, tönkretette a házaséletünket. Most válunk...

Gondolj abba bele, hogy ami most történik, annak bizony hosszú távú következményei is lehetnek... próbáljátok meg (tudom, nehéz!) spontán szeretni egymást...

2012. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

utolsó válaszadó, nagyon sajnálom hogy ez történt.

én is nagyon szeretném a babát, de most hogy olvastalak , vigyázni fogok hogy a házasságomat ne tegyem tönkre! próbálok a példádból tanulni.

menthetetlen?

2012. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A házasságom igen! Nem azt mondom, hogy ez volt az egyetlen gond - de rátett egy lapáttal, ez egyértelmű! Ezt azért merem így kijelenteni, mert nagyon sok beszélgetésen vagyunk túl a férjemmel, amikor megpróbáltuk feltárni a problémákat, és ez is előjött...

Gondoljatok csak bele: összesen kb. 1-másfél évig úgy szexelni, hogy minden arról szól, hogy legyen gyerek... minden spontaneitás kiveszett a szexuális életünkből, és ezután kiveszett a szexuális élet is kapcsolatunkból...

2012. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgyhogy én azt tanácsolom mindenkinek, hogy az arányokat meg kell tartani... nem jó, ha a gyereknemzés a cél, mindenáron, mert aztán tessék, lett gyermekünk, csak nincs házasságunk... értitek, ugye?

Arany középút... Sokkal többet ér, ha megvan az egymás iránti odafigyelés (nem csak a szexben), a spontaneitás, és akkor jön a baba is előbb-utóbb... Higgyétek el, utólag már teljesen mindegy lesz, hogy mennyit kellett rá várni, ha már ott van!

Tudom, hogy ezt nehéz elhinni, de így van! A várakozással telt hónapok, a negatív tesztek, mind-mind elfelejtődnek majd!

Azt mondják, amiatt aggódj, ami miatt 10 év múlva is aggódnál. Az pedig, hogy az adott hónapban épp nem jött össze a terhesség, 10 év múlva már egyáltalán nem lesz fontos, sőt, már 2 év múlva sem lesz fontos! :)

A szexuális életetek és a kapcsolatotok minősége viszont fontos lesz, nagyon is - sokkal fontosabb, mint korábban!

2012. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Milyen bölcs... és milyen igaz! Bár próbálok erre figyelni, de... már veszem is elő estére a gyertyákat, és a szexi cuccot...;)Mi most úgyis kaptunk 3 hónap szünetet... (doki).
2012. ápr. 21. 12:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem én nem görcsöltem, kipróbáltam viszont a méhpempőt, a cickafark-palástfű kombót, szedtem folsavat, néztem az ovumat, Aviva tornáztam. De nem csak akkor szexeltünk, tény, hogy időzítetten is, de egyébként is. A férjem szerint rágörcsöltem, pedig nem volt napi téma... 10 hónap alatt jött össze a baba.

Drukkolok.

2012. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit nevezünk rágörcsölésnek!

Én figyeltem minden kis apró tünetemet, mikor lehet a pé, stb., és reeeeengeteget utánaolvastam a témának - de mi egyébként is sűrűn együtt voltunk a párommal, babatervezés nélkül is, így az egészet inkább egy izgalmas kalandnak fogtuk fel, hogy az EGYÉBKÉNT IS kellemes együttlétből most talán fogant valami több is.:)


2. hónapban fogant meg a babánk. Első hónapban 4 napot távol voltunk egymástól középidőben - lehet, hogy már akkor is sikerült volna, ezt már sosem tudjuk meg.:)

2012. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igaza van a (sajnos) váló válaszolónak: a várakozás hónapjait elfelejtitek, de ami "sebet" bennetek ejthet azt hordozni fogjátok. Nekem nagyon jó a kommunikációm a férjemmel, és hála Istennek ő időben szólt, hogy álljak le, mert ő nem ezt a nőt vette el, és neki inkább nem is kell gyerek, ha ilyennek lát "miatta".

ÉS persze nekünk is akkor jött végülis össze, mikor tényleg nem görcsöltem. Decemberben államvizsgáztam, jöttek az ünnepek...gondoltam majd januártól megint ráfekszünk kicsit. Hát, januárban kiderült, hogy már terhes voltam. :P

2012. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!