Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigyes kismamák, vagy...

Pajzsmirigyes kismamák, vagy akik értenek ehhez? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A pm. túlműködésem tavaly októberben derül ki, kaptam gyógyszert, nem lett tőle jobb, váltottunk Propycilre, attól felugrott 7-re a TSH-m, utána szépen csökkent. 3 hét alatt lecsökkent 4-re, ez már több mint egy hónapja volt. Akkor megint csökkentettük a gyógyszert, már csak napi felet szedek, vagyis a TSH-m valószínű megint jobb lett, 2 körüli értékre tippelek. Tegnap teszteltem egy halvány pozit, holnap nem kéne megjönnie (kopp-kopp). Ilyenkor azonnal keressem fel az endodokimat? Amúgy május 15-én megyek hozzá amúgyis. Sokan mondták, hogy a pajzsmirigyyel együtt járhat az IR, és attól sajnos el lehet vetélni. Azt is ki fogja vizsgálni? Vagy kérjem tőle külön a vizsgálatot? Innen hogyam tovább?

2012. ápr. 23. 13:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem a pajzsmirigyemet teljes egészében kivették rák miatt 2003-ban. Azóta gyógyszerrel pótolom a hormont, szigorú orvosi ellenőrzés mellett. 2008-ban terhes lettem, terhességem alatt havonta jártam TSH ellenőrzésre, normál szinten tudták tartani. Ismét babát várok, most is 30 naponta nézik a TSH értékemet, szigorú endokrinológus felügyelete mellett. Én egyébként L-thiroxint szedtem végig.
2012. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

2,02 lett a TSH-m, meg a vérképem is tökéletes. Evvel az eredménnyel megvárom a 15-ei időpontot az endokrinológiára.

Meg a labori pisitesztem is pozitív.

2012. ápr. 26. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!