Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elvégeztetnétek újból a...

Ti elvégeztetnétek újból a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot?

Figyelt kérdés

2008-ban derült ki ezzel a vizsgálattal,hogy mindkét petevezetékem el van záródva,és így csak lombikkal lehet babánk.Sokkolt a hír,de szerencsére következő évben az első lombik programunk sikeres volt.Immár 2,5 éves a kislányunk.Tavaly kétszer is próbálkoztunk immár kistesóért,de egyik program sem sikerült.

Aztán novemberben valami csoda folytán teljesen spontán teherbeestem.Sajnos nem sokáig örülhettünk,mert 8 hetesen elveszítettük a babát,missed ab lett a vége.

Azóta szinte a mai napig küzdök hol barna,rózsaszínes folyással.A kontrollvizsgálaton a doki heveny hüvelygyulladást állapított meg,más bajt nem talált.

Akkor szerettem volna ismét elvégeztetni az átjárhatóságit,de a doki azt mondta felesleges,mert itt a bizonyíték,hogy megnyílt a petevezeték,és hogy a hüvelygyulladás nem okozhat elzáródást.Akkor ebbe bele is nyugodtam.Most azonban megint elbizonytalanodtam,hogy mi van,hogy ha mégis elzáródott.Ti mit tennétek a helyemben?Annyira szeretném,ha ismét spontán sikerülne a baba.Ennél nagyobb csoda már nem is történhetne velünk. :)


2012. ápr. 23. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Először én is lombikos voltam, aztán rá 3 évre spontán estem teherbe, ami vetéléssel végződött, most rá 1,5 évre ismét terhes vagyok, de már az elejétől kapok gyógyszeres támogatást a terhességemhez. Szerintem légy még egy kis türelemmel, ha az orvosod szerint nincs baj, akkor biztos nincs is :)
2012. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Missed ab műtét következtében is elzáródhat a petevezeték. Én így jártam. A folyás sem jelent semmi jót, én minden vizsgálatot elvégeztetnék, amit csak lehet.

2012. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves első válaszoló:Jó a pozitív példa,én is bízom benne,hogy sikerülni fog újból természetesen teherbe esnem.


Kedves utolsó: És Nálad volt valami előjele,tünete az elzáródásnak vagy egy ideig nem estél teherbe és azért végezték el a vizsgálatot?

Tartok tőle,hogy ha csak úgy odamegyek és kérem a vizsgálatot,megint elküldenek azzal,hogy felesleges újra megcsinálni. :(

2012. ápr. 23. 18:07
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sajnos ennek nincs semmi jele. Nem kifejezetten átjárhatósági vizsgálaton voltam, a harmadik sikertelen lombik után a meddőségis dokim javasolta a laparoszkópiát és a méhtükrözést, és ha már ott feküdtem az asztalon, a doki az átjárhatóságit is megcsinálta újra. Akkor derült ki ez is.

2012. ápr. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Döntöttem,elvégeztetem.Jövőhéten elmegyek a dokimhoz,és kérni fogom a vizsgálatot.Már megőrülök ettől a bizonytalanságtól.4 hónapja minden nap ezen rágódom,szeretném már végre tudni az igazságot.Remélem nem kapom újra azt a diagnózist,mint 4 éve. Nagyon félek.
2012. ápr. 24. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is elvolt zarodva,mire elmentem volna lombikra siman terhes maradtam.utana 2 evre a fiammal,pedig vedekeztunk(megszakitott kozosules)ugyhogy en varnek,foleg,mert nekem naaagyoon fajt!!!!
2012. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
örömmel jelentem be,hogy ma elvégezték a hsg-t és mindkét petevezetékem átjárható!!én most már tényleg hiszek a csodákban!ez tényleg az. :) sose adjátok fel a reményt!
2012. jún. 12. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!