Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhszájseb műtéttel, egészségü...

Méhszájseb műtéttel, egészségügyi kaparással kapcsolatban segíthetek valakinek?

Figyelt kérdés
Pár napja estem át rajta, és szívesen megosztom a tapasztalataimat veletek, ha hasonló dolog előtt álltok:) Viszont a gyermeküket elvetetni kívánók kíméljenek meg önnmaguktól, én eü. kaparással kapcsolatban szeretnék csak nyilatkozni.

2012. máj. 18. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
szia.igen,légyszi.ma voltam dokinál,és elég csúnya méhszájsebem van,műteni kell:( a doki csinált rákszűrést,3 hét mulva jön meg az eredmény.félek.
2012. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem a rákszűrésem eredménye jó volt, csak folyton vérzett az a drága seb, és ezért kellett tőle szabadulni. Először próbálta leecsetelgetni, de nem reagált:( Műteni többféleképp lehet, van a fagyasztás mint lehetőség, azt sokan meg tudják csinálni a rendelőjükben, állítólag olyan mint egy sima vizsgálat, csak úgy 10 percig tart. A fagyasztás maga az érzéstelenítés is:) Utánna lehet is hazamenni. Nekem conisatiom volt, amikor elektromos hurokkal kapják ki a nem kívánatos részt -így abból is tudnak szövettant nézni. Azt van hogy helyi érzéstelenítésben csinálják, de akkor adnak előtte egy bódító injekciót, ami annyira kiüt, hogy fogalmad sem lesz róla hogy mit csinálnak:). A "B" verzió (az adott kórháztól, illetve az orvostól függ hogy ő hogyan szokta csinálni) a vénás altatás, az volt nekem. Semmit a világon nem éreztem, és nam is emlékszem semmire. És utólag sem fáj, csak minimálisan vérezget. Rettenetesen féltem, de nincs rá okod, tuti hogy semmit sem érzel, akárhogyan is csinálják a műtétet. Neked melyik lesz? Ne izgulj, minden rendben lesz, hamar túl leszel rajta!!:)))
2012. máj. 24. 16:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, ha nem fagyasztják hanem ténylegesen műtik, akkor úgy készülj hogy bennt kell aludnod nagy valószínűséggel a kórházban, és utánna is egy vagy 2 hétig betegállományban leszel. A magam részéről a 2 hetet javaslom, ránkfér a pihi, és kell is hogy szépen gyógyuljon.
2012. máj. 24. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:
szia.szerintem altatásos lesz..még meg kell várnom a rákszűrés eredményét,ami 3 hét,aztán vissza a dokihoz.de szeretném minél hamarabb megcsináltatni.
2012. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Ha altatnak, a kkor gondolom a műtét előtti héten neked is el kell intézni a laborokat. Van ami 3 munkanap alatt van készen; ne hagyd az utolsó pillanatra!

Egyébként annyi, hogy éhgyomorra kell bemenni, nekem 7.05-re kellett. Felvesznek az osztályra, aztán megkepod az ágyad, átöltözhetsz. Nekem 11.50. körül szóltak hogy menjek el pisilni, aztán várnak a műtő előtt. Rutinosan már bugyi nélkül mentem. Egyébként a papucsomban, és a hálóingemben. Ja, még előre érdemes egy NAGY betétet bekészíteni egy arra megfelelő bugyiba, amit aztán a műtét után át tudsz venni (jó ha van ott veled valaki aki segít, mert én pl. nem is emlékszem rá hogy hogy került rám -állítólag a férjemnek szóltam hogy segítsen). Nem nagyon vérzik -ha fekszel-, csak nekem pl. egy papírvattát raktak oda; na az kevés. Egyébként tényleg semmit sem lehet érezni, és később sem fáj. Ha érdekel, szívesen leírom hogy én mikre emlékszem:)

Az a lényeg, hogy egy napra érdemes berendeszkedni, és tényleg feküdni kell utánna jó pár napig. Nekem a 2 hét betegszabi is jól esett, utánna éreztem hogy már dolgoznék; de addig nem.

2012. máj. 27. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!