Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "Ameddig valaki nem érett...

"Ameddig valaki nem érett ahhoz, hogy a szex esetleges következményeit (gyerek) vállalja, addig ne is szexeljen" - szerinted van ennek valóságtartalma?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem NINCS. Mai világban elég hatékonyan lehet védekezni (és most nem a számolgatós, vagy aktus megszakításos módszerre gondolok).
2012. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a reális de szerintem nem kivitelezhető és értelme sincs.Ahhoz kell érettnek lennie hogy TUDJA mit kell tenni annak érdekében, hogy ne legyen következménye annak amit tesz.
2012. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. teljesen jól leírta! :) Nem is igazán a nemi élettel van gond, hanem a FELELŐTLEN nemi élettel. Ha megfelelően védekezne mindenki, nem lenne gond, bár nyilván nem 14 éves korban kéne kezdeni... :S Meg a gyerek egy dolog, de annyi csúnya nemi betegség lappang már, hogy sose tudni kiben mi van, szinte orosz rulett amit néhány fiatal művel. Erre pedig a legjobb a gumi! Mégis inkább ciki gumit venni, mint utána sírni, mikor baj van. :(
2012. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs. A szexnek akkor van ilyen következménye, ha valaki nem felelősségteljesen védekezik, egyébként csak a kiegyensúlyozott nemi élet lehet a következmény, nem a gyerek. Arról nem is beszélve, hogy az ember a fiatalkorban szerzett tapasztalatokat tudja kamatoztatni később, és számtalan példát látok arra, hogy aki sokáig szíűz marad, abban egyre inkább nőnek a gátlások is a szexxel kapcsolatban. A szexnek 16-18 évesen jön el az ideje, hiszen ekkor jelez a testünk is és nem véletlen, hogy ebben a korban veszítik el a fiatalok a szüzességüket. Az pedig, hogy valaki mennyire érett a gyermekvállalásra inkább a kultúrális, társadalmi és egzisztenciális háttértől függ. Hiszen ez határozza meg, hogy egy bizonyos életkorban milyen az életvitelünk, az, hogy valaki felnőttnek tekinti-e magát és felnőttként is viselkedik, az attól függ, hogy abban az életkorban a környezetében mi a szokás, a környezete felnőttnek tekinti-e. Amíg valakit eltartanak, iskolába jár, addig sem a környezete, sem ő saját maga nem tudja magát felnőttnek érezni és ezzel együtt úgy viselkedni sem.
2012. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A korai szexnek két rossz következménye lehet, az egyik a gyermek. Nincs 100% védekezési forma, csak ha nem csinálod, szóval van benne valami, ez tény! Aki csinálja az TUDJA is, hogy mit kockáztat.

A másik negatív következménye a korai szexnek a lelki oldala, de a teherbeesés témakörben gondolom nem erre gondoltál, szóval ezt most hagyjuk.

2012. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokat nem kell erről beszélni: én mindenképpen hamarabb voltam érett a szexre, mint egy gyermekre. Pszichológus is vagyok, és azt gondolom, hogy a szexualitás az életünk rettentően fontos része, amely ráadásul a gyermekvállalást megelőző párkapcsolatnak is elengedhetetlen motívuma. Ma már lehet védekezni, hatékonyan. (Én amikor védekeztem, sosem lettem terhes, 8 éven át. Csak akkor, amikor már akartuk.) Tehát azt gondolom, hogy ez nem igazán állja meg a helyét, már csak azért sem, mert a szexnek nem kizárólagosan a gyermeknemzés a célja. Sőt, legtöbbször nem ez a célja.
2012. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy 18évesen nem vagyok érett arra, hogy egy gyermeket neveljek. Semmi élettapasztalatom nincs, nincs végzettségem, most lesz csak érettségi a kezemben. Nincs meg az anyagi háttér sem és még én magam is gyerekes vagyok néha. Egy gyerek pedig egy életre szóló felelősség.

Viszont a szex más tészta. Ha valaki nem fűvel-fával csinálja, hanem azzal az emberrel, akit szeret, és éretten tud hozzáállni a védekezéshez, akkor nincs vele semmi baj.

2éve vagyunk együtt a párommal, de még semilyen gondunk nem volt. Egyszerű a válasz: nincs naptármódszer, nincs megszakítás, RENDESEN kell védekezni.

18/L

2012. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!