Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után fogant meg a...

Mennyi idő után fogant meg a kisbaba?

Figyelt kérdés

Kedves Nőtársaim, Kedves Férfiak!

Eddig -naivan- azt gondoltam, hogy ha majd egyszer kisbabát szeretnék, az rögtön elsőre majd össze is jön. Hát, azóta sokat olvasgattam az interneten, és rádöbbentem, hogy a baba talán nem is jön olyan könnyen, mint én az gondoltam.

Arra szeretnélek kérni Benneteket, hogy írjátok meg, Nektek a tényleges próbálkozástól számítva mennyi időre fogant meg a baba?

Jövő tavasszal szeretnénk elkezdeni próbálkozni -ennek több oka is van, igazából most nem lényeges-, csak azon gondolkodtam, hogy vajon mikorra fog megfoganni a baba. Sokan írták, hogy azt gondolták, hogy egészségesek, és kiderültek problémák, pl.: hormonprobléma. Nagyon szeretnénk kisbabát, és rengetek kérdés, félelem fogalmazódott meg bennem az utóbbi időben.

Kicsit aggódom, hogy Velem is van gond. Érdemes fél évvel előtte nőgyógyászati vizsgálatot/kat végeztetni, hogy megtudd, hogy rendben vagy-e?

Nagyon félek attól, hogy esetleg nem lehetek Édesanya, mert valamiért nem jön össze a baba.

Ha esetleg butusnak hangzanak a kérdéseim, akkor elnézést, még nagyon kezdő vagyok a témában, de szerencsére, több kérdést is feltettem már a gyakori kérdések.hu-n és nagy örömmel töltött el, hogy rengeteg hasznos választ kaptam, és nem mondtátok, hogy milyen értelmetlen vagy, hogy ilyen kérdéseket teszel fel, és ezt még egyszer köszönöm Nektek!


Egy 24 éves remélhetőleg leendő kismama



2012. jún. 3. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

23 éves voltam amikor megfogant, párom 28, most 24-29 évesek vagyunk! Első alkalommal sikerült a várandóság! Mi nem mentünk előtte orvoshoz sem

Most vagyok 35 hkm

2012. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy. :)

Nos mikor volt az életemben egy olyan rész, amire nem szívesen emlékszek (meg elég homályos is), elfelejtettem bevenni a fog.gátlót. 1 hét múlva megfogant a baba. Őt sajnos elveszítettem.

3 hónap múlva lehetett ismét próbálkozni. Az már csak darab hónap volt, úgyhogy azt nem számolom a próbálkozós hónapok közé. Októbertől már lehetett próbálkozni. Nem sikerült sem akkor, sem novemberben. De decemberben igen. Mégpedig valamikor karácsony környékén. :) Úgyhogy mondhatni nálunk hamar összejött. Azóta már 8 hónapos a kislányunk!

Szorítok, hogy nálatok is hamar sikerüljön! :)

2012. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta a kérdésed,ugyanígy voltam, mint te. Mi épp most egy éve,hogy próbálkozunk,eredménytelenül:(

Így én csak sok sikert és mindenképp kitartást,pozitív hozzáállást tudok kívánni neked!

2012. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

szerintem ne agyalj ezen, mert ez is rágörcsölés.

Nekem háromszor elsőre sikerült, fogamzásgátló után, akkor az első hónap általában mindenkinek nagyon termékeny

2012. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

6 hónap,de ebben az időben,nem számolgattam,nem paráztam,semmi hőmérőzés meg az ilyen rágörcsölök és nagyon akaratosan AKAROM.Csak együtt voltam a párommal akkor-ahányszor-és ott ahol éppen a legjobban esett.

Ha egy kisbaba meg akar születni és titeket akar szüleinek jönni fog!

2012. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Nagyon kedvesek vagytok!
2012. jún. 3. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy elsőre össze fog jönni. Aztán az első baba a 7. hónapban sikerült csak (ekkor 22-24 évesek voltunk), a második baba meg még azóta sem sikerül, pedig már 14 hónapja próbálkozunk. Voltunk kivizsgáláson és minden rendben van elvileg, de valamiért mégsem sikerül. Annyit tudott mondani az orvos, hogy próbálkozzunk.


Az első gyerek előtt sokkal jobban izgultunk, mert egyikőnknek sem volt még gyermeke, így nem tudtuk, egyáltalán lehetséges-e. Most már legalább azt tudjuk, hogy nem lehetetlen, de valamiért az a kistesó nagyon nem akar jönni.


Egyre divatosabb manapság a családtervezés. Sok orvos ajánlja is, hogy ha babát szeretnétek, akkor érdemes elmenni és tudatosan készülni rá. Abból legalábbis baj nem lehet, ha a terhesség tervezésekor feltöltöd a szervezeted vitaminokkal és csináltatsz rákszűrést, stb.

2012. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
szia én évekig gyogyszert szedtem mire eldöntöttük hogy legyen baba, abba hagyta m és utána pont 3 évet vártunk, nálam minden ok volt de mint kiderült pároman k prosztatagyull volt amit nem is érzett ettöl kevés sperma, sok sok vitamin és én minden honapban peteuh-ra jártam neki sperma vizsgálatok, és már elő voltunk jegyezve a Kaáliba Pécsre mikor lemondtam a természertes uton babárol ,és abban a honapban csak egy sex volt de akkorsikerült, most 2 éves lesz már a kisfiam.
2012. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!23 évesen döntöttük el a férjemmel(ő akkor 27 volt),hogy most már jöhetne a baba is:-)előtte 5 évig szedtem fog.gátlót,júniusban hagytam abba,úgy voltunk vele,ha akar,jöjjön.Nem mentünk semmilyen vizsgálatra,viszont rögtön elkezdtem az Elevitet szedni.Novemberben nem jött meg,sajnos január elején missed.ab.lett belőle,be kellett fejezni a terhességem.Ezután vártunk 3 hónapot,és már áprilisban pozi lett a tesztem.Az év december 23-án megszületett a kislányunk.Tavaly éreztük azt,hogy itt az ideje egy kistesónak:-)Májusban 6.héten megint elvetéltem,ezután júniusban már nem jött meg,szerencsére ez a baba már maradni akart,és idén március 15-én megszületett második kislányunk is.Minden terhességem előtt már hónapokkal szedtem a vitaminokat,még is így alakultak a terhességeim.Bennem is mindig ott volt,hogy mi van,ha nem lehet gyermekem,főleg az első vetélésem után,de szerencsére hamar beigazolódott az ellenkezője.Kívánom,hogy mielőbb te is átélhesd az anyaság gyönyörű élményét!!!!!Üdv:tamy
2012. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy jó a kérdésed!


Én mindig arra vágytam,hogy anya lehessek és fel sem merült bennem,hogy ne sikerüljön (fiatalkori naiv optimizmus)

Az első babám 24évesen gyógyszer mellet sikerült.

A második az első tervezett hónapban megfogant.

2 csodás gyermekem van!

Most 10hónapja nem sikerül a 3.baba és borzasztó nehezen dolgozom fel ezt,mert lelkileg nem voltam erre felkészülve.

Most végigjártuk az orvosi vizsgálatokat és megtudtam milyen amikor valaki hónapról hónapra reménykedik és vár.

Egészségesek vagyunk,vitamint szedek és imádom a már meglévő 2 angyalkámat! és titkon minden hónapban bízok benne,hogy újra kopogtat a gólya!


Kívánom,hogy neked is elsőre sikerüljön!

Én a 2. gyermekem fogantatása előtt elmentem egy uh-os vizsgálatra és rákszűrésre,mert megnyugtatott,hogy tudom nincs baj jöhet a baba.Szerintem azzal nem ártasz,ha a tervezett idő előtt elmész orvoshoz és vitamint kezdesz szedni.

Sok sikert!!

2012. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!