Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van annyi tudatlan...

Miért van annyi tudatlan fiatal? Úgy értem egy 15 16 éves tini miért nem tudja azt hogy védekezni kell? Aztán meg mennek sorra abortuszra.

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan lány fiú van akik csak úgy bele vágnak és nem gondolkoznak csak később? De miért? Ez a XXI. század nem igaz hogy nem tudják hogy lesz a gyerek vagy nem hallottak még nemi betegségekről. Anyuka elmondja hogy védekezni kell, mert gondolom elmondja. Meg ott a biosz óra. Stb sorolhatnám. Miért szülnek mégis sorra a 14 15 16 éves lányok? És miért van annyi abortusz? Vajon kinek a hibája?
2009. júl. 8. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár hete volt hasonló abortuszos kérdés, kíváncsiságból megnéztem a ksh honlapján a terhességmegszakításokról szóló statisztikát.

Megdöbbentő, de nem a tizenéves korosztályban magas az abortusz száma, még csak nem is a nem szült nők körében. Hanem a huszon-harmincas korosztályban és a többgyerekesek körében. Ha érdekel a tanulmány, előkotrom.


Szóval nem csak a tinik tudatlanok!

2009. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elszomorító, de egyáltalán nem biztos, hogy anyuka vagy más elmondja a dolgokat nekik. A társadalom is szemet huny felette. Nem igazán hallok nagy kampányokat ilyen célból. Szóval nem a gyerekeket kellene bántani, mert ez a felnőttek felelőssége is!!!
2009. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a szülő hibája mindenképpen, hogy nem világosítja fel a gyereket. Mert a gyerek honnan tudná ha nem mondja neki senki. Óriási szerencse ha esetleg a neten utánanéz, vagy utánaolvas vhol. Nem tudom hány iskolában van felvilágosítás, de a biológia óra biztos kevés erre. Én még emlékszem a biosz órákra az tudtuk hogy a fiúknak fütyijük van a lányoknak meg nuniuk a kettő találkozásából lesz a gyerek. De igazából nem tudatosítják az emberben, hogy fiam/lányom védekezni kellene (azt sem tudják mi az hogy óvszer), mert terhesség, és betegség is lehet belőle. És sajnos rengeteg ilyen van, a MÓnika show is tele volt vele. Számomra is megdöbbentő hogy már milyen fiatalon a szexen jár az eszük, mert kíváncsiak, de mivel gyerek nem tudja felfogni hogy ez mivel járhat. Meg gondolom másképp néznek arra a többi gyerekek aki már "csinálta".
2009. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia én egy olyan kérdést akartam felrakni hogy sztem nyári szünet van és csak szivatni járnak ide de komolyan mondom az utobbi időben igencsak megszaporodtak az ilyen jellegű kérdések hogy 15 éves vagyok lehet terhes átszaladok a szomszédba kérek tőle tesztet és lám + lett a teszt.És kb 30 hozzászolás.Jó biztos van olyan aki nem szivat ezzel de a többség igen mert tudják aki itt van babát szeretne de vagy összejön vagy nem és lám megujjazza a fiu és terhes lett lám neki sikerült...gonoszság semmi más.

Én nem is irok már rájuk.

Az is gyanus mikor irnak vagy 50 en szegény bajbajutottnak de az meg eltünt sztem jókat röhögnek a haverokkal hogy mi hogy segitenénk ilyesmi és a tetejébe még le is pontoznak mindenkit.Ugyhogy nem felvilágosulatlanok hanem valaki ebből üz sportot hogy mást szivat...Tisztelet a kivételnek de abbol nem kéne sportot űzni hogy más segiteni próbál és a kis csitrik meg kinevetnek...sajnos.nyár van unatkoznak ősszel majd nem lesz ennyi ilyen kérdés majd figyeljétek meg csak ezzel az a baj ha valaki tényleg abban van nem fog neki segiteni egy idő utánn senki ...de ez kb ugyanaz mint 1 hete mult el de hányingerem van fáj a cicim lehetek terhes??Ez is csak szivatás mert ép eszű felnőtt nő ilyen kérdést nem tesz fel holott nemigen volt pé sem nemhogy beágyazodás egy héttel a rendes lefolyású mensi utánn.

bocsi a hosszu levélért és a mérgességért de a jó kérdések meg hátra csusznak mert ilyenekkel van tele.É az a legnagyobb baj hogy más problémáján nevetnek sztem...

2009. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: kotord elő légyszíves azt a tanulmányt! :-) Nagyon érdekelne.
2009. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a hibája? Ez egy nagyon jó kérdés. Szerintem a társadalomé. De ezen lehetne vitatkozni órákat. Először is a nagy probléma, hogy manapság mindenhonnan a sex és az intimitás folyik. Tele van a média az erotikával, a kis fiatalka meg gondolja, hogy ha mindenhonnan ez folyik meg mindenki ezzel foglalkozik akkor nekem is ezzel kéne. Ez a menő! És a baj ott kezdődik, hogy mindenki fél vállról veszi ezt a témát, mert pl. a tv műsorokban is csak a sex pozitív oldalát mutatják be, nem esik szó a betegségekről, a nem kívánt terhességről stb. A gyerekek nincsenek kellően felvilágosítva a dologról, mert csak 1 oldalt látnak belőle, azt hogy ez milyen menő és milyen jó, azt viszont nem, hogy milyen veszélyes. Régen nem volt ennyi intimitás a médiában, mégis tudták az emberek, hogy mit kell csinálni, ha oda kerül a sor. Manapság pedig azt látjuk, hogy a 12-13 éves lánykák sexi ruhákban járni, mindenük ki van és mai nézetek szerint ez elfogadható, mi több normális. Ha nem lenne az, nem mernének a lányok ilyen göncökben járni. A múltkor a barátnőmmel bugyikat nézegettünk egy ruha boltban, az egyik polcon feltűnően pici bugyik voltak (a barátnőm nagyon vékony és alacsony is, de még ő is megjegyezte, hogy milyen picik) miközben erről beszélgettünk oda szólt egy eladó, hogy 2 polccal lejjebb keresgéljünk, mert amit mi nézünk az gyerek tanga! Rendesen meglepődtünk mind a ketten. A bugyik kb a 6 éves unokahúgomra lettek volna jók... Szóval azért ez már durva. Haladni kell a korral, de ennyire?? A mai gyerekek túl korán felnőnek. Lassan ott tartunk, hogy arról szól a gyerekkor, hogy bulizni, csajozni, pasizni járunk, egy héten több partnerrel is összefekszünk, fél évente megyünk abortuszra stb. Kordában kellene tartani a fiatalok, első sorban a szülőknek, aztán az iskolának. Időben fel kéne őket világosítani a veszélyekről, a betegségekről, nem akkor kéne már kapálózni ha meg van a baj.
2009. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a mai világba senki nem figyel a másikra lehet ez a baj. Minden esetre üzenem a fiataloknak védekezzetek mert egy abortusz vagy betegség az egész életetekre ki fog hatni.

Használjatok óvszert.

2009. júl. 8. 14:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos rengeteg olyan szülő is van, aki inkább homokba dugja a fejét, és nem akar tudomást venni arról, hogy a gyereke már szexuális életet él. Ezért elmarad a felvilágosítás, a másik meg, hogy sokszor a tinédzsereknek a zsebpénzüket inkább bulizásra, piára stb költik, nem gumira vagy tablettára. Nekem annak idején szerencsém volt, mikor anyu megtudta, hogy rendszeresen élek szexuális életet "elvitt" nőgyógyászhoz, és a gyógyszerem ő fizette. A zsebpénzemből nem bírtam volna.
2009. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megvan!


Itt pdf-ben meg lehet nézni:

[link]


Ennél frissebbet nem találtam, ez 1995-2006-os elég vaskos tanulmány, 98. oldal. Szerintem nagyon-nagyon érdekes.

2009. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ja. De meg kell nézni a mai szülőket: egyéves korában leültetik a gyereket a villanypásztor (TV) elé Minimaxot meg BEBE tévét nézni, és otthagyják. Nevelés nuku. Nehogy már valamit meg kelljen tagadni a kisitől, mert megsérül a finom kis lelke. Időt nem szánnak rá, nem beszélgetnek vele, inkább megvesznek neki minden sz.art. Aztán csodálkoznak, hogy a gyerek szeretetet keresve az első útjába kerülő pasival lefekszik, mert az úgy tesz, mintha odafigyelne rá. Összekeveri a szeretetet a szexszel.
2009. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!