Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csalodtam benne! Most mi...

Csalodtam benne! Most mi lenne a helyes és ésszeru?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk egyutt a párommal.Nekem van már egy kisfiam és neki is az elozo kapcsolatainkból.Én az elejétol megmontam neki,hogy ha a kapcsolatunk tartósnak bizonyul nagyon szeretnék még gyermekeket.Nagyon szeretjuk egymást,csak sok a probléma,pénz ilyesmik.Most veszunk házat a jovo héten,hitel nélkul.Autónk van,o is jól keres és én is.Nem védekezunk,csak megszakítással,mivel én akartam gyogyszert szedni,de o azt mondta minek mérgezném magamat,elég ez,vigyaz.Mondtam neki hogy ez nem védekezés és ha a baba becsuszik en nem megyek abortuszra.O ezt tudta és igy állt hozzá.Erre most késik a mensim,és lehet terhes vagyok.Tegnap mondtam neki,erre csak megvonta a vállát hogy akkor mehetek abortuszra...Én teljesen megbotránkoztam,és csalódtam.Hiszen én ezt a kapcsolatunk elején leszogeztem,hogy arra nem vagyok képes.a kisfiamat is egyedul vállaltam teljesen,mert keptelen lettem volna rá hogy megoljem.Persze jo korulmenyeim voltak,vannak.A kisfiam gyogyszer mellett fogant.Szóval még nem biztos a terhesseg,csak csalódtam benne.Ezek utan nem tudom mi lenne a helyes?megijedhetett?Esetleg ilyen v.kivel elofordult?

Mert én ha terhes vagyok nem olom meg a babámat!Csak azt nem értem mikor gyogyszert akartam szedni miert nem hagyta?mert eddig minden baratnojének szedni kellett addig nem is voltak egyutt.O két lábbal áll a foldon,nem érzelmes tipus.Mit tegyek?nekem nincs erom meg egy gyereket egyedul vállalni...Nagyon nehez.Penzem lenne,de az nem minden.Kérlek segitsetek,adjatok tanácsot.Tesztet veszek delutan.Koszonom szépen a válaszokat


2012. júl. 31. 09:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy o 40 éves én pedig 28.És bocsánat a hibákért,nem túl jól mukodik a billentyuzetem a laptopon.
2012. júl. 31. 09:51
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Szép történet, csak ellentmondások vannak benne...Ha megint gyógyszert akartál szedni, nem volt gond, h az első is gyógyszer mellett lett (leírásod szerint)? :)

Mindegy. Azért válaszolok. Ne öld meg ha nem vagy rá képes, a párod meg szokjon hozzá, h apa lesz.

2012. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Az elsonél úgy volt hogy csak gyógyszert szedtem,és szóval nem volt megszakítás.Vele ha gyógyszert is szedtem volna,akkor is megszakitottuk volna.Dupla védekezés,mert sosem lehet tudni.Épp azert mert az elsonél úgy lettem terhes...
2012. júl. 31. 09:57
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Ezen a tablettás dolgon én is leragadtam. Ha az első gyermeked mellette fogant, akkor miből gondolod, hogy most is eléggé védett volna? Lehet, hogy most csak úgy hirtelen érte ez a dolog, azért reagált úgy, bár tény, hogy bunkó volt, engem is megbotránkoztatott volna. Először derüljön ki, hogy tényleg terhes vagy-e vagy csak késik, és aztán üljetek le megbeszélni a dolgokat. Ha terhes vagy, akkor azért, ha meg nem akkor azért, hogy akkor a továbbiakban esetleg mégis másképp kéne védekezni, ha így áll hozzá.
2012. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat.Az a baj,hogy o csak a saját igazát hallja meg,másét képtelen elfogadni.Nehéz eset,de szeretem.Csak ez most rendes arculcsapás volt.Mármint a reakciója.Egyenes ember,sosem hazudik.Azt hittem,ebben is az volt és tisztában vagyunk mindketten vele,hogy hogyan lesz a gyerek...A legjobb hogy azt mondja jovore akár johetne is a baba.(most beszéltunk telefonon)
2012. júl. 31. 10:04
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez a baba úgyis csak jövőre jönne :) Úgyhogy akkor nincs gond :)

Lehet egyébként hogy csak bepánikolt. Igenis mostmár vállalja a felelősséget, ne játszadozzon kénye kedve szerint egy pici baba életével!

2012. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
A kérdés nem az, hogy ő mennyire egyenes, hanem, hogy Te mennyire vagy magabiztos. Úgy érzem, ebben a kapcsolatban ő az, aki megmondja a frankót, hogy mi-hogy legyen, te pedig elfogadod, de most ellent akarsz mondani és nem tudod, hogyan. Hát egyenesen! Apukám ezt elbasztad, és ha nem is örülsz neki, nem vagyunk már gyerekek, tudtad, mit kockáztatsz, most viseld is a következményeit! Én nem vetetem el ezt a gyereket, de ha nem akarsz többet, köttesd el magad! Ennyire egyszerű! Ha bunkó, akkor azt is lehet kezelni. Csak az ő stílusában! Ha egy férfi így reagálna, elég keményen kellene nyalnia, hogy szóba álljak vele, végül is a saját gyerekéről is beszél, az ég áldja már meg! Nem csapta be senki! Jövőre jöhet? Ki ő, hogy ezt így kijelenti? Ez nem új konyhabútor, amit megrendel az ember! Szerintem nem határozott és egyenes, hanem tapló! De ha te szereted, akkor küzdj is vele!
2012. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is azt mondtam.Felelosséget kell vállanunk a tetteinkért.Én is azt teszem,és szerintem neki is azt kell tennie.Mindkettonknek ez a végleges nagy szerelem.A kozos gyermek egy igazi szerelem gyumolcs lenne.:)Kulonben mindig is három gyerekrol álmodoztam.És ott az o fia,akit ugy szeretek mint a sajátomat,az én fiam,es most még egy...:)Szuper lenne!
2012. júl. 31. 10:13
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nagyon jól rátapintottál a lényegre.Ezt megjegyzem,és igy fogok hozzá állni.Szuper vagy!Koszi!Mindenben igazad van.Nem vagyunk már gyerekek...
2012. júl. 31. 10:15
 10/24 anonim ***** válasza:
4%

40 évesen,főleg ha már mindkettőtöknek van gyereke,nem vállalnék még egyet! Lehet,hogy most jól kerestek,de semmi biztosíték arra,hogy 18 év múlva is így lesz. Ahogy nől a gyerek,úgy kerül egyre többe az eltartása.

Nagyobb felelőtlenség megszülni a bizonytalanra,mint elvetetni.

De ezt kettőtöknek kell egymással megbeszélni.

2012. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!