Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen a petevezeték átjárható...

Milyen a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, fáj, hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Ma mentem el új dokihoz és holnap kell mennem ultrahangra, vérvételre, rákszűrésre. 1 éve várunk a babára. Emlitette ezt az átjárhatósági vizsgálatot is meg valami laparoszkópiát (az mi lehet?). Nyugtassatok meg, hogy nem vészes. Köszi
2009. júl. 20. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A petevezetékátfúvás nem fáj,mert altatásban végzik!Tavaly csinálták a húgomnak,azóta van egy 3 hós kisbabája!Igaz csak lombikkal sikerült,mert mint kiderült az egyik petevezetékét régebben véletlenül elvágták,a másik pedig meg van csavarodva,tehát természetes úton nem lehetett kisbabájuk!A laparoszkópia pedig azt jelenti,ha valami rendellenességet találnak azt ennek a műtétnek köszönhetően korrigálni tudják!Egy műszer,amelyet felvezetnek a hüvelyen keresztül vagy a hasfalon ejtett kis metszésen és ennek segitségével műtik amit kell.Ezt is természetesen altatásban!Úgyhogy kitartás!Túl lehet élni!

2009. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az átjárhatósági olyan vplt, hogy be kellett mennem a kórházba reggel, átmentünk a röntgenbe, ott felfeküdtem az asztalra és a hüvelyembe injekciózott a doki jódos folyadékot, hogy lásson, közben figyeltek a röntgenen. Az injekció nagyon fájt és még utána kb 10 percig, ezt tudták előre, de nem mondták, tolókocsiban vittek vissza az osztályra. Nem is hallottam olyan helyről, ahol csillapítanák a fájdalmat, holott enyhe altatásban is lehetne csinálni.1 éjszakát bennt kellett maradnom megfigyelésre, valamint így megfestve megnézett UH-n is. Az elzárodás miatt laporoszkópiával fenyegetett engem is a doki, de nem engedtem, mivel azt olvastam hogy nem érdemes, csak ronthat a helyzeten, a következő dokim meg azt mondta, hogy kb 3 hónapig lenne nyitva, aztán újra összeforrna, szerinte nem érdemes megcsinálni, valószynűbb a szövődmény mint a siker. Igaz még 4 évet vártunk a babára, de természetes úton jött, pedig előtte volt 4 inszemi és 1 transzfer. Van olyan is hogy gázzal töltenek fel, de erről nem tudok semmit, mert kimaradt a korelőzményemből. Azt hiszam megnyugtatni nem tudtalak, de ha arra gondolsz hogy ezzel is közelebb vagy a babához könnyebb lesz. Azért faggasd ki a dokidat, hogy mik is ezek valójában és hogyan történik, lehet h már ámsképp csinálják mint 5 évvel ezelőtt... Sok sikert!
2009. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok megint. Most olvastam az első válaszolót. Az átjárhatósági nem ugyanaz mint átfúvás. Tényleg a dokit kell megkérdezned mit és hogyan akar csinálni.
2009. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A laparoszkópia más néven petevezeték átjárhatósági vizsgálat=HSG.Így hívják pontosan.Nekem is mennem kell 3 hónap múlva mert volt egy méhen kívüli terhességem, és azután is szokták ezt csinálni hogy nem zárodott e el a petevezeték.Én is sok mindent olvastam már róla.Van aki azt írja nagyon fáj van aki nem érez belőle semmit.Van ahol bódítanak az a jó próbálj meg olyan kórházat kereseni ahol így csinálják, vagy egy kis pénzt csúsztatni a doki zsebébe, hátha meg lehet oldani.Nálunk ahol én lakom bódítássla csinálják alapból így állítólag nem fáj.A is olvastam hogy annak fáj akinek be van szűkölve vagy el van záródva, akinek nincs annak nem fáj.Nem tudom mi az igazság.De a műtét óta úgy gondolom ez a legkevesebb hogy kibirjam egy kisbabáért.Amire 7 hónapja várunk már.És most jött is volna de sajnos....

Biztosan ki lehet bírni ha fáj is azt mondják hogy nem sokáig tart csak pár perc.Én ennyit tudok róla remélem segítettem bár tapasztalataim nincsenek még.Sok sikert és kitartást nektek!!!

2009. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a laparoszkópia az nem átjárhatósági az egy műtét amit kis bemetszéseken csinálnak úgy mint nekem a méhenkivüli terhesség eltávolítását.Utolsó voltam.
2009. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Első válaszoló vagyok!Bocsi,igaza van az egyik válaszolónak,elnéztem!Az átjárhatóságin tényleg folyadékkal töltik fel a méhet,amiből a petevezetéken át kell hogy follyon a folyadék!UH-n kisérik figyelemmel!A többi az jó a válaszomban!

Bocsi mégegyszer!

2009. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem érzem jobban magam, még most is tartok tőle, de legalább tudom, mire számíthatok. Remélem minden rendben lesz és nem kell a laparoszkópiás műtétet elvégezni. Majd megjrom mi lett!

2009. júl. 20. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!